Edwin Jagger Barley DE89
hocam haksızlık etme bence 89a Undecided
ama tabii ki dediğin gibi herkesin zevki, alışkanlığı ve cildi farklı. o yüzden size bir şey diyemem.
wallahi ben 1 slimi 2 de 89u makina standımdaki hiçbir makineye değişmem. buna futur da dahil. dedim ya herkes farklı birbirinden

dediğiniz gibi futur burun altında çok zor hareket ediyor. hatta geçen tıraş oldum da burun çatal kemiğinin bıyık bölgemle birleştiği yerde bariz bir şekilde bıyık parçası kaldı. çok takmadım ama. agresif seviyorsanız ve illa da futur demiyorsanız bence daha ufak kafalı makineleri bir düşünün derim, örneğin mühle 2011 r41.

Saygılarımla
(20/01/2012, Saat: 14:49)Wilkinson Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Üste 5000 TL alsam lazer işine girmem Big Grin Tıraş olma zevkim elimden uçar gider... Birde R41 alacağım zaten. Futurun burnumun altına girmeyeceğini düşünmeye başladım... Progress alacaktım ama onda istedigim agresfligi bulamayacağım belli. Varsın alışana kadar tahriş etsin ederse. Böyle aynaya bakıp sakal diplerini görmekten iyidir.. Bu arada ben fazla mükemmeliyetçi olabilirim.. Başka arkadaşlar memnun kalabilirler DE 89'un vereceği tıraştan. Kafa karıştırmak istemem ama DE89'un hakkaten de kör olduğuna eminim. Bence piyasada çok tutulmasının en büyük nedeni güzel görünümü ve işçiliği olabilir.... 1 işçilik 2 tıraş diyorum... Benim fikrim bu yönde.

Saygılar...
(20/01/2012, Saat: 14:55)papazerigi Adlı Kullanıcıdan Alıntı: hocam haksızlık etme bence 89a Undecided
ama tabii ki dediğin gibi herkesin zevki, alışkanlığı ve cildi farklı. o yüzden size bir şey diyemem.
wallahi ben 1 slimi 2 de 89u makina standımdaki hiçbir makineye değişmem. buna futur da dahil. dedim ya herkes farklı birbirinden

dediğiniz gibi futur burun altında çok zor hareket ediyor. hatta geçen tıraş oldum da burun çatal kemiğinin bıyık bölgemle birleştiği yerde bariz bir şekilde bıyık parçası kaldı. çok takmadım ama. agresif seviyorsanız ve illa da futur demiyorsanız bence daha ufak kafalı makineleri bir düşünün derim, örneğin mühle 2011 r41.

Saygılarımla
(20/01/2012, Saat: 14:49)Wilkinson Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Üste 5000 TL alsam lazer işine girmem Big Grin Tıraş olma zevkim elimden uçar gider... Birde R41 alacağım zaten. Futurun burnumun altına girmeyeceğini düşünmeye başladım... Progress alacaktım ama onda istedigim agresfligi bulamayacağım belli. Varsın alışana kadar tahriş etsin ederse. Böyle aynaya bakıp sakal diplerini görmekten iyidir.. Bu arada ben fazla mükemmeliyetçi olabilirim.. Başka arkadaşlar memnun kalabilirler DE 89'un vereceği tıraştan. Kafa karıştırmak istemem ama DE89'un hakkaten de kör olduğuna eminim. Bence piyasada çok tutulmasının en büyük nedeni güzel görünümü ve işçiliği olabilir.... 1 işçilik 2 tıraş diyorum... Benim fikrim bu yönde.

Saygılar...

Hocam tasarım sattırır... Kaçımız makine alırken şekline şemaline dikkat etmiyoruz ki... Ben şu çin malı makinelerin güzel yapılmış, jileti adam gibi tutabilen az kaliteli versiyonlarıyla bu İngiliz Alman aletlerinin tıraş konusunda birbirine çok üstün olduklarına kesinlikle inanmıyorum... Asıl fark işçilik, ağırlık, kullanılan malzeme kalitesi ve markanın albenisi... Fakat tüm bunlara rağmen, Big-Roc ve EJ'yi yan yana koyayım Ej varken Big-Roc ile tıraş olmak içimden gelmiyor... İşte olay da zaten burada bitiyor. R41 kesinlikle alacağım...

Saygılar...
7 gün önce sipariş vermiştim bugun geldi ve 2 gunluk sakalımı tıraş ettim.

Ne yazik ki 2.5 Tl lik Rapid'in verdiğini hissi alamadım. Başta içinde hediye olarak gelen Derby jiletten kaynaklı dusundum 2. perde de astra yeşile değiştirdim biraz daha keyiflendi ancak rapid in temizliği daha iyiydi.

3 perde de hala gri bir suratım vardı. rapid 2 perde tertemiz yapıyor.

birkac hafta kullanıp karar verecegim ancak ilk izlenimim cok hos degil acıkca...
(04/05/2012, Saat: 22:54)totan35 Adlı Kullanıcıdan Alıntı: 7 gün önce sipariş vermiştim bugun geldi ve 2 gunluk sakalımı tıraş ettim.

Ne yazik ki 2.5 Tl lik Rapid'in verdiğini hissi alamadım. Başta içinde hediye olarak gelen Derby jiletten kaynaklı dusundum 2. perde de astra yeşile değiştirdim biraz daha keyiflendi ancak rapid in temizliği daha iyiydi.

birkac hafta kullanıp karar verecegim ancak ilk izlenimim cok hos degil acıkca...
rimei ile 89 uda karşılaştırabilirmisiniz
http://trasklavuzu.blogspot.com/
(04/05/2012, Saat: 22:54)totan35 Adlı Kullanıcıdan Alıntı: 7 gün önce sipariş vermiştim bugun geldi ve 2 gunluk sakalımı tıraş ettim.

demekki size agresif ya da ayarli bir makine lazim.
ama ben burda bir ustura adayi daha goruyorumSmile
ustura başa bela jiletli ustura ile başlayan artık soluğu kesin ve kesin celik usturada alır zahmetli olmasa artık ben bile düşünüyorum ama cidden zahmetli formdaki yazıları okudukca.
(05/05/2012, Saat: 01:32)hiçOLMAKhiç Adlı Kullanıcıdan Alıntı: ustura başa bela jiletli ustura ile başlayan artık soluğu kesin ve kesin celik usturada alır zahmetli olmasa artık ben bile düşünüyorum ama cidden zahmetli formdaki yazıları okudukca.

zahmetten bilemeyi kastediyorsaniz eger, kor bicak bir kere bileniyor gerisi touch up denilen 2-3 haftada bir 15-20 defa surtmekten ibaret.
(05/05/2012, Saat: 01:18)linguist Adlı Kullanıcıdan Alıntı:

demekki size agresif ya da ayarli bir makine lazim.
ama ben burda bir ustura adayi daha goruyorumSmile

üstad usturaya geçiş biraz zaman alırda futur a maasla birlikte ayın 15 inde gecerim sanırım Smile
(05/05/2012, Saat: 01:37)linguist Adlı Kullanıcıdan Alıntı:
(05/05/2012, Saat: 01:32)hiçOLMAKhiç Adlı Kullanıcıdan Alıntı: ustura başa bela jiletli ustura ile başlayan artık soluğu kesin ve kesin celik usturada alır zahmetli olmasa artık ben bile düşünüyorum ama cidden zahmetli formdaki yazıları okudukca.

zahmetten bilemeyi kastediyorsaniz eger, kor bicak bir kere bileniyor gerisi touch up denilen 2-3 haftada bir 15-20 defa surtmekten ibaret.
üstadım 2-3 ustura ile önü kesilecek bir durum değil gibi geliyor AVM ve kozmatikcilerde kendimi bulduğum yer traş malzemeleri reonu ustura için herhalde ebaylardan cıkamayız gibi geliyorSmile)
(05/05/2012, Saat: 00:36)sifujack Adlı Kullanıcıdan Alıntı:

rimei ile 89 uda karşılaştırabilirmisiniz

rimei leri ilk gun kaptılar. biri kardesimde biri babamda. ancak haftaya birini alıp deneyecegim merak ediyorum. Rapid de ortalama 4-8 derecelik bir kayma var onu unutmadan tıraş olursanız zevkli unutursanız bende eğim var diye kendini belli ediyor yani biraz dalıyor ancak 3 kez tıraş oldum ed89 daki kadar tahriş olmadı. ed89 almıyor gibi geldiginden bastırıyorsunuz o da tahris yapıyor ama rapid catır catır alıyor ne varsa. Rimei kullnan kardesimin yorumu olumlu. ancak tabi kıyas yapabilecegi bir aleti yok. haftaya ona ed89 verip rimei almak istiyorum bakalım sonuc ne olacak

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: