Tıraş keyfinde Nirvana
(28/11/2018, Saat: 11:01)Aersin Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Creed’i biz biliyoruz ama uluslararası pazarlara çıkamayan daha nice yerel, niş, çılgın ürünler vardır kim bilir?
Bu iş viski gibi, Tr piyasasında Lagavulinleri felan iyi singlemaltlar diye biliyoruz ama ismi cismi duyulmamış ne yerel üreticiler vs’ler var.
Kazdıkça çıkıyor yani
Ben fiyat vs den yürüyünce SV üzerinde ürün kullanmadım mesela. Veya gene fiyat odaklı gidince, bir artırmadan aldığım ve hâla gezinen Fatboy ile Oneblade Genesis sanırım en pahalı aletlerimdi. Simpson’un el değiştirmeden önce ürettiği hafif pembeye çalan saplı Chubby 3 vs benim en kalın fırçam oldu. Gelin görün ki ; 20 Liralık yerli fırça ile 5 liralık orak alet çoğunlukla daha neşeli tıraşlar verdi bana.
Yani ucuz fiyatın cazibesi değil, pahalı malın bana oluşturduğu -sosyete- hiç değil.
Abd menşeli bi artisian aftershave’i denedim, 15-20 dolar birşey, bizim piyasada bildiğimiz -kalın- markaların 3000 liraya sattığı  parfümleri cebinden çıkartıcak doğallık ve kalitede.
Bu işin güzelliği ( ve de kötülüğü) deneyip sana iyi geleni bulma macerası bence.

Sonuçta öznellik söz konusu olunca işler karışıyor.
Ne bileyim ,az çok pistte vs de çeşitli arabaları kullanma şansım oldu, Bentley Continental Gt kullandım bi kere tesadüfen. Güzel hoş taşıt lakin benim -iri sedan ama spor- anlayışımdan ve zevkimden uzak. Bana  sadece kuvvetli bir Passat hissi verdi ancak. Onun yerine S serisi coupe tercih ederdim, o daha özgün.(sivilde egeaya biniyor) Veya integra type-r ın kendine has bazı güzellikleride -nirvana- hissi oluşturabilir benim bünyedeSmile Değişik işler ve kişiden kişiye çok değişiyor.
Sonuç itibariyle günümüz ekonomik ve sosyal sisteminde herkesin -Nirvanası- farklı( foo fighters’da severimSmile )

Saygılar

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Allah gönlüne göre versin birader Smile
(28/11/2018, Saat: 16:43)Janberd Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Allah gönlüne göre versin birader Smile

Eyvallah, cümlemize

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
İnsanlar bir ürün aldığında bu ürünün kendi üzerinde olan güzel veya kötü etkilerini yani tecrübesini kendince paylaşıyor olması arkadan gelen tüketiciye fikir veriyor. Bu forum'un yani http://www.geltir.com platformunun özü insanların forumda zaman geçirmesinin altında yatan sebebi de budur. Tecrübe... Olabildiğince ilgili konu hakkında bilgi sahibi olan arkadaşlardan faydalanabilmek. Aksi Tecrübe; kel kaldıktan sonra hayatın sana tarak vermesidir. Bende kel kalmamak için üye oldum. Smile

@Janberd forumdaşım senin sormuş olduğun sorunun cevabı ve özeti Big Grin
(28/11/2018, Saat: 00:45)Nani Kuş Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Bu işin Nirvana’sı yok
(28/11/2018, Saat: 19:03)Sofistike Adlı Kullanıcıdan Alıntı: İnsanlar bir ürün aldığında bu ürünün kendi üzerinde olan güzel veya kötü etkilerini yani tecrübesini kendince paylaşıyor olması arkadan gelen tüketiciye fikir veriyor. Bu forum'un yani http://www.geltir.com platformunun özü insanların forumda zaman geçirmesinin altında yatan sebebi de budur. Tecrübe... Olabildiğince ilgili konu hakkında bilgi sahibi olan arkadaşlardan faydalanabilmek. Aksi Tecrübe; kel kaldıktan sonra hayatın sana tarak vermesidir. Bende kel kalmamak için üye oldum. Smile

@Janberd forumdaşım senin sormuş olduğun sorunun cevabı ve özeti Big Grin

çok farklı ve bir o kadar da güzel bir bakış açısı Smile @sofistike
(28/11/2018, Saat: 22:58)Janberd Adlı Kullanıcıdan Alıntı: çok farklı ve bir o kadar da güzel bir bakış açısı  Smile  @sofistike

Blush   Blush   Blush
Başlıkta tıraş keyfinin nirvanasını,
mesajda en prestijli , kaliteleri ürünleri ve niş ürünleri sormuşsunuz
Aynı şey mi ?
Fiyat sınırımız yoksa, gillette toggle veya bottom dial gibi tırası degilde koleksiyonluk degeri yuksek urunler haric, tıras performansı ve kalite olarak benim denedigim veya bildigim en iyiler

Makina: BBS-1 Artık uretilmedigi icin ama verdigi guzel tıras yuzunden satıs fiyatı 370usd lardan bugun 2ci eli 2bin dolarlara cıkmıs makina. 2ci tercihim isciligi ve tırası kalitesi olarak Timeless olurdu.
Sabun: MdC dedigimiz omurluk sabun Martin De Candre ve WollyKaw
Fırca: Paladin, ama icimizdeki Thater (shavemac) bulb forumlu loft sevdası hic bitmez. Eski Simpsons 2 band lar da cok guzeldi.

As ve Balsam mevzusu derin, kozmetik firmaları da isin icine girdigi icin marka model yelpazesi cok genis ve cilt tipinizde begenileri etkiliyor.
AS olarak verdigi bakım ve nemlendirme hissiyatı olarak Floid AS yi cok begeniyorum ve ozel buluyorum. Yine saponun AS leri balm kıvamında guzel urunler. Faena nın alkolsuz AS si cilde gul suyu gibi hissiyat veren degisik guzel bir urundu.
Balm olarak bazı arkadaslar terre hermes in balmını ovgu ile bahsettiler ama kullanmadım. Amerikan artisian ların balm ve AS leride guzel cıkıyor. Vakit buldukca denedigim balmları su konuda paylasıyorum.
http://www.geltir.com/showthread.php?tid=8137

Aklıma gelenler şimdilik bunlar.
Tıraş olurken orgazm mı olacaz, üçüncü gözümüz mü açılacak, hidayete mi ereceğiz Tongue

Şaka bir yana; Keyifli tıraş için illa ki pahalı ürün gerektiğini düşünmüyorum. Yuma+Arko+Jaguar ile de tıraşa keyifli başlarsanız keyifle devam etmenizi sağlayabilir.
(29/11/2018, Saat: 09:07)SirinBaba Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Başlıkta tıraş keyfinin nirvanasını,
mesajda en prestijli , kaliteleri ürünleri ve niş ürünleri sormuşsunuz
Aynı şey mi ?

nasıl baktığınıza bağlı @SirinBaba Smile niche ürünlerin kaliteleri üst düzeydir , belli bir kesime hitap ederler ve bu sebeple fiyatları benzerlerine göre bir hayli yüksektir. Bu da beraberinde elbette prestiji getirir . böyle bir ürün kullanmak kişiye farklı bir keyif vermez mi ? Smile

(29/11/2018, Saat: 11:46)dikdik_s Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Fiyat sınırımız yoksa, gillette toggle veya bottom dial gibi tırası degilde koleksiyonluk degeri yuksek urunler haric, tıras performansı ve kalite olarak benim denedigim veya bildigim en iyiler

Makina: BBS-1 Artık uretilmedigi icin ama verdigi guzel tıras yuzunden satıs fiyatı 370usd lardan bugun 2ci eli 2bin dolarlara cıkmıs makina. 2ci tercihim isciligi ve tırası kalitesi olarak Timeless olurdu.
Sabun: MdC dedigimiz omurluk sabun Martin De Candre ve WollyKaw
Fırca: Paladin, ama icimizdeki Thater (shavemac) bulb forumlu loft sevdası hic bitmez. Eski Simpsons 2 band lar da cok guzeldi.

As ve Balsam mevzusu derin, kozmetik firmaları da isin icine girdigi icin marka model yelpazesi cok genis ve cilt tipinizde begenileri etkiliyor.  
AS olarak verdigi bakım ve nemlendirme hissiyatı olarak Floid AS yi cok begeniyorum ve ozel buluyorum. Yine saponun AS leri balm kıvamında guzel urunler. Faena nın alkolsuz AS si cilde gul suyu gibi hissiyat veren degisik guzel bir urundu.
Balm olarak bazı arkadaslar terre hermes in balmını ovgu ile bahsettiler ama kullanmadım. Amerikan artisian ların balm ve AS leride guzel cıkıyor. Vakit buldukca denedigim balmları su konuda paylasıyorum.
http://www.geltir.com/showthread.php?tid=8137

Aklıma gelenler şimdilik bunlar.

işte niche ürünler derken tam da öğrenmek istediğim bu tür bir cevaptı @dikdik_s . @SirinBaba (Elbette herkesin beğenisi farklı olduğu için tercihleri de farklı olabileceğini göz ardı etmiyoruz)

(29/11/2018, Saat: 12:39)sfenks Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Tıraş olurken orgazm mı olacaz, üçüncü gözümüz mü açılacak, hidayete mi ereceğiz  Tongue  

Şaka bir yana; Keyifli tıraş için illa ki pahalı ürün gerektiğini düşünmüyorum. Yuma+Arko+Jaguar ile de tıraşa keyifli başlarsanız keyifle devam etmenizi sağlayabilir.

Elbette @sfenks    Örneğin arko sabunumuz fiyatı ile istisna olmak koşulu ile genelde kaliteli ürünler fiyat olarak daha yüksek satılıyor bildiğiniz gibi... Ya gerçekten kalitenin gereği olarak yüksek girdi maliyeti ya da üreticinin tutan bir ürünü daha çok , daha daha çok kâr elde etme arzusu....
soruya doğru yanıt almanıza sevindim .
Benim dikkat çekmek istediğim nokta başlık ile konu farkı
Sfenks arkadaşımızın da belirttiği mesele

Nirvana kelimesini doğru mu kullandınız ?
Fiyat arttıkça kalite artar “ ı artık kanıksadık
Ama “ fiyat arttıkça , verdiği haz mutluluk ve huzur artar “ işte bunun üzerinde çalışıyor sistem , sizin yaklaşımınızı görünce bunı da başaracaklar gibi

Elimin altında şu niş parfümler var
Bvlgari la gemme malakeos
Clive christian no:1
Creed green irish
Ama Davidoff cool water ın bana verdiği iç huzur ve mutluluğu veremiyorlar .

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Tıraş sabunu mu , yoksa krem mi? kumuca 11 11,639 23/04/2024, Saat: 16:51
Son Yorum: Alkali
  Geleneksel tıraş vs Modern tıraş alie5734 30 12,032 21/04/2024, Saat: 23:09
Son Yorum: Alkali
  Memnun kalmadığınız tıraş ürünleri Lord Sparhawk 352 335,488 31/01/2024, Saat: 19:19
Son Yorum: Erdi
  Tıraş Ekipmanlarımız baduruk 636 338,114 16/08/2023, Saat: 14:45
Son Yorum: yaylaoglu
  Geleneksel tıraş sakalı inceltir mi? simsek 3 2,362 09/08/2023, Saat: 11:35
Son Yorum: Lord Sparhawk
  tıraş fırçası ve makinesi önerisi f02561 0 957 23/07/2023, Saat: 22:53
Son Yorum: f02561
Star Geleneksel Tıraş Hakkında Tavsiyeleriniz Ogz4835 5 1,564 19/07/2023, Saat: 19:07
Son Yorum: Ogz4835
  Tıraş esnası, sonrası Tıraşsever 4 1,292 11/06/2023, Saat: 18:21
Son Yorum: exselans
  Tıraş sonrası batık ve sivilce çıkması. Umut islam 10 2,169 08/06/2023, Saat: 01:54
Son Yorum: layken
  Günluk Tıraş İçin Tavsiye Tıraş Aleti alihsan1969 7 3,326 08/05/2023, Saat: 01:03
Son Yorum: layken

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: