Aynı Kökte Birden Fazla Sakal
Arkadaşlar merhaba
Yıllardır zaman zaman yaşadığım bir sorunu sizlere sormak geldi aklıma. Her dönem yaşamadığım için pek önemsemiyordum ama geçenlerde yine başıma gelince yazmak istedim.
Tek bir kökte 3 sakal falan birbirine yapışık çıkıyor bazen, daha doğrusu tam çıkamıyor çok küçük de olsa cilt altında büyüyor biraz sanırım sonra ucu çıktığı anda elimle bile çeksem geliyor. Kökü diğerlerine göre hiç sağlam değil ama kalınlık normal sakaldan en az 2 hatta 3 kat daha kalın.
Şimdi merak ediyorum, böyle bir sorun yaşayanınız oldu mu hiç ya da fikri olan sebebi hakkında?

Nokia 3310 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi.
Bende de mevcut benzer sıkıntı, hatta sadece suratımda değil Onlardan teki hakiki olması gereken kök, diğerleri ise batık gibi içeride büyüyüp sonra bağımsızlığını ilan edenler. Çözüm; denk geldikçe iyi bir cımbızla onları yok etmek. Bir müddet sonra “klon” olanlar küseceklerdir.
Saygılarımla
Alper

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
Bende de var çene bölgemde birkaçtane normal sakaldan daha kalın ama kökleri güçlü değil, kökü normal sakal gibi daha derinde değil yüzeye daha yakın uzayınca daha belirgin oluyor uzadığı zaman cımbızla çekiyorum, günlük tıraş olduğumda siyah nokta gibi görünüyor kalın olduğu için
Edep, aklın tercümanıdır. İnsan edebi kadar akıllı, aklı kadar şerefli, şerefi kadar kıymetlidir...
Konuda yalnız olmadığımı görmek güzel. Sebebi ile ilgili fikriniz var mı peki?

Benim boynumda epey var. Tıraştan sonra siyah noktacıklar halinde görünüyor. Sizlerin söylediğinden farklı olarak kökleri zayıf değil. Bir çözümü var mı bilmiyorum.
(17/11/2018, Saat: 17:33)FearOfATG Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Konuda yalnız olmadığımı görmek güzel. Sebebi ile ilgili fikriniz var mı peki?

Çok aranmıyorum sebebi, lakin dalgalı kıvırcık saç vs ye sahipseniz veya bakır rengi kıl sakal tüy vs varsa şayet, ortak kesişim kümemizdir muhtemelenSmile

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
Sukur yuzde cok yok, bacaklarda falan oluyor benim. Sanırım kuru veya kalin derili bireylerde daha cok oluyor ama bilgim yok.
Ayni sorunu bende yaşıyorum. Netten araştırmıştım cilt kuruluğundan dolayı oluyormuş. Nemlendirici kullanın falan yazıyordu.
(18/11/2018, Saat: 01:49)Pele69 Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Ayni sorunu bende yaşıyorum. Netten araştırmıştım cilt kuruluğundan dolayı oluyormuş. Nemlendirici kullanın falan yazıyordu.
Cildimin kuru olduğunu düşünmüyorum. Merak ettim doğrusu kuruluk nasıl tetikleyebilir böyle bir şeyi. Denk gelirseniz tekrar link atar mısınız komşum.

Mevzunun adı "Pili multigemini" imis. Merak edenler bu sekilde arastırabilir.
Yolarak tek sakal cıkması olabilirmis, ama genetic oldugu icin aynen devam da edebilirmis anladıgım.
https://www.wikiwand.com/en/Pili_multigemini
https://www.mensjournal.com/style/many-h...explained/

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Bölge bölge sakal dökülmeleri clausewitz 30 11,341 28/08/2023, Saat: 18:05
Son Yorum: simsek
  Devlet Memurlarının Günlük Sakal Tıraşı Olma Zorunluluğu Kaldırıldı mecelik60 13 5,132 08/09/2022, Saat: 11:08
Son Yorum: sudüşleri
  Geleneksel tıraşın sakal yoğunluğuna etkisi. rewolwer_ 22 25,972 02/01/2022, Saat: 04:19
Son Yorum: tobaccoman
  Sakal çıkış yönü burakceetn 1 2,570 29/07/2021, Saat: 12:11
Son Yorum: yazark
  Sakal çıkış yönü burakceetn 1 1,580 14/07/2021, Saat: 12:33
Son Yorum: Berberbey
  Sakal çıkış yönü Haymatlos 1 1,511 27/06/2021, Saat: 23:37
Son Yorum: Murathan Kurt
  Bir sabun/kreme en fazla ne kadar verirsiniz? Lord Sparhawk 115 90,762 21/05/2021, Saat: 12:40
Son Yorum: Ömer t. Katı
  Hassas/Egzemalı cilt üzerinde Sert sakal var. Sert sabun kullanmak istiyorum Hexciter 20 8,661 14/05/2021, Saat: 12:55
Son Yorum: habaz
  Doktorlar Pandemiye karşı sakal ve bıyıkları kesmeyi öneriyor!!! Mustafa40 1 1,839 19/10/2020, Saat: 11:55
Son Yorum: Erdi
  En son ne zaman berberde sakal tıraşı oldunuz? linguist 174 176,159 09/07/2020, Saat: 23:32
Son Yorum: ati19

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: