Diş Macunu Önerileri
Hepimiz yıllardır çeşitli marka diş macunları kullanıyoruz çoğunun içeriği hakkında bilgi sahibi değiliz . Sizlerden kullandığınız , kullanmakta olduğunuz diş macunları hakkında ki görüşlerinizi rica ediyorum .
(15/11/2018, Saat: 12:41)Nani Kuş Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Hepimiz yıllardır çeşitli marka diş macunları kullanıyoruz çoğunun içeriği hakkında bilgi sahibi değiliz . Sizlerden kullandığınız , kullanmakta olduğunuz diş macunları hakkında ki görüşlerinizi rica ediyorum .
İnternet üzerinden yılda 2 kez toptan sipariş veriyorum. 5 farklı macun ve 3-5 litre farklı marka ağız bakım suyu isteyip deneye deneye gidiyoruz eşimle. Hiç anlamadığım konu desem yeri var sadece florür'ü biliyorum. Onun da varlığı bir dert yokluğu bir dert anladığım kadarıyla. Konuyu yakından takip edip birşeyler öğreneceğim kısmetse...

Nokia 3310 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi.
Colgate’in serileri çok rezil.Fırçaladıktan sonra ağızda bıraktığı tabaka tad çok kötü.Sensodyn markasının bir çok versiyonunu denedim memnun edici.Tartar temizliği için doktora gitmiştim sensodyn önermişti ozaman hassasiyet sorunu vardı atlattık çok şükür.Ağız bakım suyunuda günde bir defa önermişti.O şekilde devam ediyorum.Diş ipi olarak buda doktor tavsiyesi ile Oral-b satin floss kullanıyoruz.Diğer diş iplerine göre diş etlerini kesmiyor yapısı daha yumuşaktır.
Uzun süredir splat marka diş macunu kullanıyorum özellikle Medical herbsi beğenerek tercih ediyorum

HUAWEI VNS-L31 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Naturalive adında aktarda bulduğum, içeriği makul bir diş macunu kullanıyorum, tavsiye ederim.
Procsin kullanıyorum. Sls olmayan nadir markalardan. Sensodyne'in bazı diş macunlarında sls var. Bakıp almakta fayda var. Bir de paradontax kullanıyorum ama o normal diş macunlarına benzemiyor. Ağızda bıraktığı his pek güzel değil.
@Mehmet_G
Komsum paradontax ın kırmızı klasik olanını denedinizmi. Tadı oyle kotu gelmedi begendim ben. Sensodynin kırmızısını da cok onerdiler, biraz zor bulunuyor sanırsam o da klasik diye geciyor onu daha denemedim belki NaniKus dostum denemistir.
Piyasada bulunan çoğu diş macunu sucralose ile üretilmete buda gece fırçalamadan sonra sabah uyanınca ağızda bir tat olmasına neden oluyor.Çünkü sucralose bildiğiniz şeker ve bu şeker tüm gece dişleri kemirmeye devam ediyor.Bu nedenle xylitol ile üretilmiş diş macununu kullanmanızı tavsiye ederim.Hem sağlık açısından hemde dediğim gibi sabah uyanınca olan tat açısından.

Yurtdışında birçok markanın xylitol'lü diş macunu olsada Türkiye'de fazla çeşit yok ve bunlar internet ve eczanelerde satılıyor.
Dostlar marka ve içerik bilgilerinide paylaşırsanız çok iyi olur . Özellikle nelere dikkat etmeliyiz Benim bildiğim En tehlikeli olanlar SLS Paraben , Floroid ( buna kimisi faydalı kimisi zararlı diyor ) Sonuçta bunları direk ağımıza sokuyoruz her ne kadar su ile gargara yapsak da içimize de geçiyor .
(15/11/2018, Saat: 20:44)Nani Kuş Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Dostlar marka ve içerik bilgilerinide paylaşırsanız çok iyi olur . Özellikle nelere dikkat etmeliyiz Benim bildiğim En tehlikeli olanlar SLS Paraben , Floroid ( buna kimisi faydalı kimisi zararlı diyor ) Sonuçta bunları direk ağımıza sokuyoruz her ne kadar su ile gargara yapsak da içimize de geçiyor .

Benim kullandığım marka "YOUTUEL" yanlız içinde 1400ppm flörür var ben kullanmakta sakınca görmüyorum onun haricinde bilgim dahilinde SLS vs. başka zararlı bir kimyasal yok.Dediğim gibi sucralose yerine xylitol kullanıyor.Fiyatı 75ml 70TL (Belki yerine göre daha ucuza bulabilirsiniz).Yanlız bu ara kur kaynaklımı başka sebeplerdenmi bulmak biraz zorlaştı.

Türkiye temsilcisi https://dentaram.com/dis-macunu

Buda ürünün üreticisi https://www.biocosmetics.es/catalogo/by-...n/?lang=en

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
Photo Cilt Maskesi Önerileri edward 3 3,470 07/10/2020, Saat: 01:26
Son Yorum: edward
  Güneş Kremi, Yağ ve Bronzlaştırıcı Önerileri ferhat1905 14 11,783 25/04/2020, Saat: 15:58
Son Yorum: Rigbie

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: