Répertoire Balsam
(17/11/2018, Saat: 01:34)Men-Sup Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Benim için önce satıciya/markaya güven, sonra içerik geliyor. Eşim ve annemin alışveriş tecrübelerinden yola çıkarak bu firmanın sattığı hiç bir ürüne güvenmediğimi söyleyeyim.
Içeriğe gelirsek proplyene glycol gıda ve kozmetikte kullanılmasının yanında boya ve antifrizde de kullanılıyor. Gıdada doğru miktar toxic değil diyen de var ama böbrek ve karaciger sorunu olanlarda zararlı çünkü çözülemiyor. Kozmetikte kullanıldığında ise özellikle hassas cildi olanlar için çok tehlikeli. Dahası, Amerikan Kontakt Dermatit Topluluğu tarafından 2018'in alerjen maddesi seçilmiş,  linki aşağıda;
https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/29059092

Doğal kozmetik ve deterjan üretmeye çalışan bir firmanin internet sitesinde de aşağıdaki bilgiler var;

Propylene glycol(PG), bir petrol türevidir. Cilde nüfuz ederek, proteini ve hücresel yapıyı zayıflatır. Malzeme Güvenlik Data Sayfasında: 
• Akut ve kronik sağlığa zararlıdır. 
• Soluma: Solunum ve boğaz sisteminde tahrişe, santral sinir sisteminde depresyona, kan ve böbrekte tahribata neden olabilir. 
• Cilt: Kaşıntı ve yanmaya neden olabilir 
• Göz: Kaşıntı ve iltihaba neden olabilir. 
• Yutma: Akciğer ödemi, beyin tahribi, kan hücrelerinin azalmasına ve ölüme neden olabilir 

SM-A520F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Hocam burada neyin kullanıldığından çok ne kadar kullanıldığı ve diğer kimyasallarla ne kadar etkileşimde olduğu önemli. Mesela Propylene glycol aynı zaman humidorlarda humidifier solution olarak da saf suyla karıştırılarak kullanılıyor.
https://instagram.com/buyukkotukurt/
(17/11/2018, Saat: 12:04)ckeskin Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Hocam burada neyin kullanıldığından çok ne kadar kullanıldığı ve diğer kimyasallarla ne kadar etkileşimde olduğu önemli. Mesela Propylene glycol aynı zaman humidorlarda humidifier solution olarak da saf suyla karıştırılarak kullanılıyor.
Benim için sorun teşkil eden tam da bu zaten. Madame Cocoya güvenmediğim için bu ürününü almam. Wholly Kaw aftershavede de Pentylene Glycol var ama miktarına ayarlamışlardır diye düşünüp severek kullanıyorum...

Yukarıda TOBS losyonunun içeriğini vermiştim (Aqua, Propylene Glycol, Parfum, Butylene Glycol, PPG-26-Buteth-26, PEG-40 Hydrogenated Castor Oil, Phenoxyethanol, Ethylhexylglycerin). Çok sevilen, kullanılan, nispeten de pahalı bir marka. Propylene Glycol 2. sırada bileşen miktarı olarak. İnceleme konusu Gusto'da 20. sırada. Ben biraz daha önyargıdan uzak bakılması gerektiğini düşünüyorum markaya.
Komsum onyargıdan uzak bakılması gerektigi konusunda haklısınız, ama o onyargıların da nedenlerine bakmak lazım.

Cok sevilen kullanılan nispeten pahalı bir marka dedigimiz Tobs kimdir, 1854 yılında Jeremiah Taylor tarafından kurulan, kuafor olarak hizmet veren ama kendi yaptıgı dogal sac bakım urunlerini kullanan bir firma. Bu dogal urunlerle ünü yayılınca, oglu İvan kimya egitimi sayesinde urun cesitlerini gelistirerek bugunkü Tobs oluyor. Uzmanlıgı sac, tıras, vucut bakım urunleri.

Madam Coco, 100 yıllık fransız firması gibi gorunsede, English Home ortaklıgını sattıktan sonra, kazan-kazan ticaret anlayısı ile cogu emekcininde ahını alan bir satıs ve isveren politikası ile yoluna devam eden, 2011 yılında adanalı İlhan Tanacı tarafından kurulan, ev dekorasyonu agırlıklı halis muhlis bir turk firması. Kozmetik deneyimi yok, firmanın urunlere ilgisi veya bilgisi yanında sattıgı tuvalet fırcasından farkı yok, amac hızlı tuketim stok bitirme ve maksimum kar. Kremin yanında kırlent, tabak catal ne bulursa satar. Yarın hindistandan uygun fiyata catı kremiti bulsun, onu bile satar. Muthis bir ticari basarıdır orası ayrı.

Önyargıların nedeni ozet olarak bunlar komsum. 5-10 liraya o krem bedava. Kullanmadım uzaktan konusuruyorum, umarım guzel cıkar tum alan dostlar memnun kalır. Ama kime nerede yaptırılıyor anladıgım hala soru isareti.
(17/11/2018, Saat: 13:38)calexico Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Yukarıda TOBS losyonunun içeriğini vermiştim (Aqua, Propylene Glycol, Parfum, Butylene Glycol, PPG-26-Buteth-26, PEG-40 Hydrogenated Castor Oil, Phenoxyethanol, Ethylhexylglycerin). Çok sevilen, kullanılan, nispeten de pahalı bir marka. Propylene Glycol 2. sırada bileşen miktarı olarak. İnceleme konusu Gusto'da 20. sırada. Ben biraz daha önyargıdan uzak bakılması gerektiğini düşünüyorum markaya.
Benim ki ön yargı değil komşum,kesin yargı zira mağazanın ürünlerini kullandığımı yazmıştım..önyargılı olsam hemşehrim olduğu için pozitif olurdu muhtemelen

6 aydır bu forumdayım, böyle bir balsam mevzusuna ilk kez şahit oluyorum.. Smile
Akşam deneyip muhakkak yorum yazarım buraya, bu kadar merak ettiğim ürün de hiç olmadı sanırım.

Nokia 3310 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi.
(17/11/2018, Saat: 02:07)dikdik_s Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Yerli uretim, helal uretim gibi sertifikalar bizim ulkemizde cok guvenilirdir, buyuk denetimler altında kullanılır. Hic supheniz olmasın...deermisimm. 20 ornek gonderebilirim konuyu kirletmemek adına 1 tane ilistiriyorum.
2moqmj5.jpg
Ama bunları efrasyap kardesin soyledigi gibi ureticiden cok, ara satıcı/dagıtıcılar yapıyor. Uretici o sekilde bir ibare koymuyor veya cekiniyor. O sekilde pazarlanmasına niye ses cıkarmıyor orası ayrı konu. Bugun bakın hic bira reklamı varmı buzdolaplarında vs. Tuborg Efes gibi firmalara bir kanun cıkardılar reklam yapmayacaksınız diye, 1000lerce bayisini denetim altında tutuyor. Uymayan bayisi bir daha mal alamaz. Kozmetik veya yiyecek alanında uretici firmalar bu yerli uretim olayını denetim altında tutamaz mı, isteseler 10 gun icinde tum bayilerini zorlarlar bir daha benden mal alamazsın der is biter, ama islerine gelir mi tabi ki gelmez. Kanadadan gelen mala yerli uretim yazıp tuketiciyi kandırmak, sahtekarlık mubah, domuz fırca gunah. 100lerce ornek verilir bununla ilgili, ama ne kadar 2 yuzlu oldugumuz cıkar susalım.

@Men-Sup
Komsum PG konusunda bazı yazılanlar dogru ama amerikada ki alerjen madde olarak gosterilmesi, biraz oradaki esigaraya karsı lobicilik yapan buyuk tütün firmalarının desteginle oluyor. Bu tarz daha once acıklanıp medyaya yansıtılan ama sonra yanlıslık yapıldı diye geri alınan arastırmalar yayınlandı. Tabi geri alınan arastırmalardan medyanın haberi olmadı.
Sabahtan aksama 2seneyi askın PG icerik soluyan, elinde  kullanılmayı bekleyen 2 litre PG olan biri olarak, cilt kullanımında PG en son dusunmeniz gereken zararlı maddeler arasında kanımca. Hani oncelik olarak hic ustunde durmayın derim. Ondan cok daha zararlı onlarca madde var.

Bazı bahsedilenlerle alakalı ama aslında konudan alakasız seyler yazdım, konu sahibi veya ilgiyle okuyanlar kusura bakmasın.

O şekilde pazarlanması işlerine geliyor komşum. Zaten tüketici cahil, anlamaz, bilmez diyor. Yarın öbür gün bakanlik hop kardeşim bu ne iş sen yerli uretim degilsin ama raflarda yerli uretil logosu ile satişta dese , benim oyle bir iddam yok magazanin etiketi o der çikar işin icinden. Yani @dikdik_s Serdar komşum cehalet diz boyu, bilgiye ve tecrubeye itibar hiç yok. Zaten tatlı su çağnozları ulkesi olmuşuz forumda bile gorduk. 2 kuruşa aldiğını 7 kuruşa ilana koyanlar oldu güldük geçtik hallerine bir de koca koca sektörleri halini siz düşünün Kurnazlik bir yere kadar, artik yememek lazim bu dolmamarı.
Şol Gökleri Kaldıranın, Doldurup Donatanın,
Ol Deyince Olduranın, Doksan Dokuz Adı İle,
Usturalarımız Keskin, Elimiz Düzgün Olsun.
Bugün bakındım ama bulamadım. Bir süredir gelmiyor dediler. Ben de tam onun yerine denir mi bilmiyorum ama 20 TL'ye %99 Aloe Vera içeren Répertoire Nemlendirici Jel aldım, umutluyum kendisinden Smile
0 tahriş ile güzel bir tıraş sonrası kullandım. İlk an minik bir yanma hissi oldu onun dışında herhangi bir olumsuz durum oluşmadı. Genel olarak beğendim. Güzel bir kokusu var bir de..

Nokia 3310 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi.

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Cella Ailesi Mini İnceleme: Preshave, Aftershave ve Balsam Gentleman 29 15,434 13/11/2021, Saat: 02:11
Son Yorum: Vincent_Lord
  Efrasyab Bal Balsam Ürün İncelemesi marv 5 2,396 25/04/2021, Saat: 22:52
Son Yorum: marv
  Tıraş Sonrası Kolonya/AS + Balsam Kullanımı ynspektas 35 32,662 05/02/2021, Saat: 02:13
Son Yorum: iamcagri
  Mühle Yabani İğde Özlü Balsam ekilic2 19 10,626 08/11/2020, Saat: 12:41
Son Yorum: onur7
  Yves Rocher Balsam ve The Body Shop Balsam Karşılaştırmalı İnceleme Efrasyab 36 8,174 22/10/2020, Saat: 02:46
Son Yorum: Efrasyab
  Tıraş Harici Balsam Kullanmak aerials 7 5,082 07/10/2020, Saat: 00:36
Son Yorum: marv
  Proraso After Shave Balsam totan35 14 22,809 13/09/2020, Saat: 13:04
Son Yorum: Cemtb
  Nivea Tıraş Sonrası Balsam DelikanliTiras 38 35,650 04/06/2020, Saat: 12:14
Son Yorum: aliyuksel
  Man's Pro Power Balsam U A K 11 5,716 27/01/2020, Saat: 14:07
Son Yorum: mertalp
  Tabac Aftershave Balsam pars 30 36,989 11/06/2019, Saat: 16:51
Son Yorum: 3RD1

Hızlı Menü: