Youtube Berberbey
Normal de tek perde tıraş oluyorum. İkinci perdeyi olursam yine çok bastırmamaya ve tersine kazımamaya özen gösteriyorum. Az da olsa sivilce yada kıl dönmesi oluyor canımı sıkıyor.
Keskin olmayan veya ikinci kullanım jiletlerde daha çok oluyor.
Durum böyle olunca tek perde temiz tıraş olmaya gayret ediyorum.

Youtube.com/Berberbey
youtube.com/Berberbey
Harika bir performans,çok akıcı bir tıraş olmuş.Devamınin gelmesi dileği ile keyifli tıraşlar.

SM-N935F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
(30/04/2020, Saat: 13:54)Fenotip Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Komşum ben günlük tıraşta ikinci perdede xtg yönteminin çok gerek olmadığını düşünüyorum. İki perdede wtg ile gayet temiz tıraş çıkabiliyor. Günlük tıraşta xtg yöntemi ile ikinci perdenin cildi yoracağını düşünüyorum. Özellikle hassas ciltler için.

Komşum günlük tıraşta 2. perdeyi xtg olduğumda bile yetmeyebiliyor. Sakal cilde yakın yani gri yüzü yok etmesi çok zor oluyor Smile Bunun içinde yanakları ve çenemi gerdirerek tıraş oluyorum. Bu sayede istediğim yakınlığı cildimi yormadan elde edebiliyorum. Cildim hassas değildir ancak bunun için koruyuculuğu ve kayganlığı üst düzey bir sabun ile doğru alet-jilet uyumu gereklidir. Yoksa cildiniz yorulacaktır.
(30/04/2020, Saat: 15:07)Sh@dow Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Komşum günlük tıraşta 2. perdeyi xtg olduğumda bile yetmeyebiliyor. Sakal cilde yakın yani gri yüzü yok etmesi çok zor oluyor Smile Bunun içinde yanakları ve çenemi gerdirerek tıraş oluyorum. Bu sayede istediğim yakınlığı cildimi yormadan elde edebiliyorum. Cildim hassas değildir ancak bunun için koruyuculuğu ve kayganlığı üst düzey bir sabun ile doğru alet-jilet uyumu gereklidir. Yoksa cildiniz yorulacaktır.

Doğan komşum bu cildi gerdirme işlemini WTG ile mi yapıyorsunuz acaba? WTG ile de yapılsa yeterli yakınlıkta tıraş elde edilebilir mi ki?
(30/04/2020, Saat: 16:15)dr_green Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Doğan komşum bu cildi gerdirme işlemini WTG ile mi yapıyorsunuz acaba? WTG ile de yapılsa yeterli yakınlıkta tıraş elde edilebilir mi ki?

@dr_green Selman komşum, Wtgde çok bir etkisini göremedim desem yeri (mutlaka kişiye göre değişir denemen gerek) o yüzden xtg girdiğimde hem çenede hemde yanakta gerdirmek sanki tersten almışım gibi yakınlık sağladı. Yani benim için yeterli geldi. Bu arada benim sakallar maki bitki örtüsü gibi ne versen gidiyor Smile

Gün aşırı olduğumda 2. gün sakalar uzun geliyordu günlük olduğumda istediğim kısalığı alamıyordum. Günlük tersten almayacağıma göre 2. perdelerde bu yöntemi kullanır oldum 2 aydır, belkide gerdirme çalışmalarıyla usturaya kendimi hazırlıyorumdur Smile Bu arada tüyoyu verende @batmanforever Volkan abidir Smile
@Berberbey sıhhatler olsun, keyifli bir tıraş olmuş anlaşılan.

@Sh@dow üstat ben de deneyeyim bu yöntemi, çünkü benzer durumlar benim için de söz konusu :-) betmen abiye de selamlar olsun

Mi Note 3 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
So far so good..
(30/04/2020, Saat: 16:50)ahbap Adlı Kullanıcıdan Alıntı: @Berberbey sıhhatler olsun, keyifli bir tıraş olmuş anlaşılan.

@Sh@dow üstat ben de deneyeyim bu yöntemi, çünkü benzer durumlar benim için de söz konusu :-) betmen abiye de selamlar olsun

Mi Note 3 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Aynen selamlar olsun, deneyince yorumlarini beklerim Emrah komşum Smile
Aleyküm selam

@sh@dow Doğan
@ahbap Enrah
Berber ve kuaförler 11 Mayıs da açılıyor.

Youtube.com/Berberbey
youtube.com/Berberbey
Hadi hayırlı olsun komşum, sevindim sizin adınıza.
Edep, aklın tercümanıdır. İnsan edebi kadar akıllı, aklı kadar şerefli, şerefi kadar kıymetlidir...

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
Thumbs Down Classical Wet Shaving - YouTube Kanalı & Instagram Sayfası classicalwetsh 28 9,755 26/04/2023, Saat: 21:54
Son Yorum: Mecanica
  Youtube Tirasology Shavers Tıraşolog 39 12,029 01/02/2023, Saat: 21:30
Son Yorum: Tıraşolog
  Bonherre Youtube Kanalı DelikanliTiras 6 3,994 15/06/2021, Saat: 13:21
Son Yorum: Chavez
  Raif Shaving, Youtube shaving nick 203 83,655 07/10/2020, Saat: 15:34
Son Yorum: Creator
  Youtube Tıraş ve Tıraş Ürünleri Kanal Tavsiyeleri porsuk 46 70,137 03/06/2020, Saat: 22:44
Son Yorum: DelikanliTiras
  DERBY YouTube reklamı Ayhandulgar 27 9,310 08/08/2019, Saat: 15:41
Son Yorum: edward

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: