Youtube Berberbey
@Berberbey sıhhatler olsun, güzel bir video olmuş. İkinci perdede keşke başka yönden tıraş olsaymışsınız, DE aletlerin usulu böyle.

@MetsGo komşum geçmiş olsun, gitmiş güzelim gamechanger. Berberbey çok beğenmiş aleti, geri gelmez artık Smile
I'd Lather be Shaving, 'Cos Shave Must Go On!
@jegal ağır abi biraz ağır ama tıraşın hakkını veriyor.
@korgunv umduğumdan daha keyifli bir tıraş oldum.
@onurcakmak evde çekim imkanım bu kadar.
Aletler emanet geldi. 1 ay sonra sahibine geri göndereceğim.

Youtube.com/Berberbey
youtube.com/Berberbey
Çok güzel bir video olmuş.
Saygılar.
video iyi olmuş. devamını bekleriz.
ne mutlu türküm diyene !
Bu kadar akıcı bir tıraş beklemiyordum sıhhatler olsun ustam
@onurcakmak , ne demek canı sağolsun komşumun Smile

Harika video olmuş , devamında daha güzelleri gelecek eminim .
Bu tarz youtube kanallarının hem geleneksel tıraşa hem foruma katkısı büyük .
Look Sharp - Feel Sharp - Be Sharp
Keyifli bir video daha yayınlamışsınız harika olmuş. Emeğinize sağlık bu arada bana sanki usturadan daha yakın temiz bir tıraş aldınız gibi geldi ne dersiniz?

Mi A2 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
@Berberbey üstadım onurcakmak komşumun dediği açı kamera açısı değil. Tıraş yönü olarak açı. İki perde tıraş olmuşsunuz ikisi de yanak ve boyun bölgesinde yukarıdan aşağı çene bölgesinde yana doğru. Bu tarz aletler ile o şekilde tıraş olarak ustura yakınlığına biraz zor gelirsiniz. Ona rağmen gerçi güzel tıraş olmuş. Sıhhatler olsun.

Ustura tıraşı olacak arkadaşlara siz videolarınız ile örnek olduğunuz gibi bu tarz aletler ile tıraş olacak olanlara örnek olan yine sizin gibi YouTube'a video çeken Selman komşumuz var. Delikanlı Tıraş kanalının adı. Buradan bakabilirseniz tıraş olma açıları daha net olacaktır. Hatta kendisinin aynı tıraş aleti ile olduğu tıraşı da şuraya bırakayım: https://www.youtube.com/watch?v=eAINo1miWOQ

WTG: (With the grain) Sakal cıkıs yonunde tıras olmak, düz geçis
XTG:  (Across the grain) Sakal cıkıs yonune dik acıda tıras olmak, yan geçiş
ATG: (Against the grain) Sakal Cıkıs yonu tersine tıras olmak, ters geçiş
Not: Yukarıda en cok kullanılan 3 tıras terimi sakal cıkıs yonlerine goredir, dunyanın kuzey guney kutbuna gore degil; yuzunuzu inceleyerek, yuzunuzdeki bolgesel sakalların cıkıs yonlerine dogru tıras olunuz. Yanaklarınızda ki wtg yonu ile boynunuzdaki wtg yonu farklı olabilir cunku herkesin yuzundeki bolgesel sakal cıkıs yonleri farklıdır.
"Öç gecikir ancak asla yaşlanmaz." 4.Murad
Yalnız el usturadan cildi gerdirmeye alışık olunca otomatik olarak yüze gidiyor gerdirmek için Smile

Elinize sağlık
(30/04/2020, Saat: 10:27)3RD1 Adlı Kullanıcıdan Alıntı: @Berberbey üstadım onurcakmak komşumun dediği açı kamera açısı değil. Tıraş yönü olarak açı. İki perde tıraş olmuşsunuz ikisi de yanak ve boyun bölgesinde yukarıdan aşağı çene bölgesinde yana doğru. Bu tarz aletler ile o şekilde tıraş olarak ustura yakınlığına biraz zor gelirsiniz. Ona rağmen gerçi güzel tıraş olmuş. Sıhhatler olsun.

Ustura tıraşı olacak arkadaşlara siz videolarınız ile örnek olduğunuz gibi bu tarz aletler ile tıraş olacak olanlara örnek olan yine sizin gibi YouTube'a video çeken Selman komşumuz var. Delikanlı Tıraş kanalının adı. Buradan bakabilirseniz tıraş olma açıları daha net olacaktır. Hatta kendisinin aynı tıraş aleti ile olduğu tıraşı da şuraya bırakayım: https://www.youtube.com/watch?v=eAINo1miWOQ

WTG: (With the grain) Sakal cıkıs yonunde tıras olmak, düz geçis
XTG:  (Across the grain) Sakal cıkıs yonune dik acıda tıras olmak, yan geçiş
ATG: (Against the grain) Sakal Cıkıs yonu tersine tıras olmak, ters geçiş
Not: Yukarıda en cok kullanılan 3 tıras terimi sakal cıkıs yonlerine goredir, dunyanın kuzey guney kutbuna gore degil; yuzunuzu inceleyerek, yuzunuzdeki bolgesel sakalların cıkıs yonlerine dogru tıras olunuz. Yanaklarınızda ki wtg yonu ile boynunuzdaki wtg yonu farklı olabilir cunku herkesin yuzundeki bolgesel sakal cıkıs yonleri farklıdır.

Komşum ben günlük tıraşta ikinci perdede xtg yönteminin çok gerek olmadığını düşünüyorum. İki perdede wtg ile gayet temiz tıraş çıkabiliyor. Günlük tıraşta xtg yöntemi ile ikinci perdenin cildi yoracağını düşünüyorum. Özellikle hassas ciltler için.

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
Thumbs Down Classical Wet Shaving - YouTube Kanalı & Instagram Sayfası classicalwetsh 28 9,748 26/04/2023, Saat: 21:54
Son Yorum: Mecanica
  Youtube Tirasology Shavers Tıraşolog 39 12,019 01/02/2023, Saat: 21:30
Son Yorum: Tıraşolog
  Bonherre Youtube Kanalı DelikanliTiras 6 3,978 15/06/2021, Saat: 13:21
Son Yorum: Chavez
  Raif Shaving, Youtube shaving nick 203 83,514 07/10/2020, Saat: 15:34
Son Yorum: Creator
  Youtube Tıraş ve Tıraş Ürünleri Kanal Tavsiyeleri porsuk 46 70,095 03/06/2020, Saat: 22:44
Son Yorum: DelikanliTiras
  DERBY YouTube reklamı Ayhandulgar 27 9,306 08/08/2019, Saat: 15:41
Son Yorum: edward

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: