Neden Şap KullanılMAMAlı?
(30/07/2013, Saat: 21:32)eskiuye3315 Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Kuru olarak kullanilmamis biri acik biri kapali banyo disinda dolapta duran sap ne hale gelmis ..
2ailkih.jpg
11lt0cm.jpg

Sıcak, buharlı nemli ortamda saklanırsa bu oluyor. Üzerindeki bir tür küf mantarı diye düşünüyorum. Bir kere benim de razorock şapta başıma gelmişti. Gerçi benimki böyle ektrem dğeildi, çok hafifti. Şapı rutubetli olmayan bir yerde, açıkta kuru olarak saklamak gerekiyor. Aynı koşullarda çelik usturayı da saklarsanız o da çukurlaşma korozyonuna uğrar, pas metali içten içe yiyerek oyar.
http://tiraskeyfim.blogspot.com/  
http://saklinotalar.blogspot.com/
Şapın üzerinde fungi ailesi toplanmış düğün yapıyor.. Big Grin

Lord, söylediklerinde çoğu yerde seninle beraberim. Fakat ortaya böyle bir iddia atılmış ise (bu iddia bilimsel dayanağı sağlam olmayan bir iddia da olabilir) bu iddiayı tekzip eden birden fazla çalışma olmasını beklerim ben. Tek bir Kansas'ın sözüne güven(e)mem.

Sonuçta gönlünüz rahat ediyorsa kullanırsınız, etmiyorsa kullanmazsınız.

Ben sigarayı bıraktıktan sonra (yaklaşık 3 yıldır) sağlık konusunda paranoyaklaştım. Smile O saydığın şeylerin hepsine de dikkat etmeye çalışıyorum. Bi yirmi kilo daha verebilirsem çok sağlıklı bir birey olacağımı düşünüyorum.. Wink

Şaptır şuptur keyfinizi kaçırmasın..
Herkese keyifli tıraşlar..
Yakın tıraş gibisi yoktur..
(30/07/2013, Saat: 23:24)asymptote Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Şapın üzerinde fungi ailesi toplanmış düğün yapıyor.. Big Grin

Lord, söylediklerinde çoğu yerde seninle beraberim. Fakat ortaya böyle bir iddia atılmış ise (bu iddia bilimsel dayanağı sağlam olmayan bir iddia da olabilir) bu iddiayı tekzip eden birden fazla çalışma olmasını beklerim ben. Tek bir Kansas'ın sözüne güven(e)mem.

Sonuçta gönlünüz rahat ediyorsa kullanırsınız, etmiyorsa kullanmazsınız.

Ben sigarayı bıraktıktan sonra (yaklaşık 3 yıldır) sağlık konusunda paranoyaklaştım. Smile O saydığın şeylerin hepsine de dikkat etmeye çalışıyorum. Bi yirmi kilo daha verebilirsem çok sağlıklı bir birey olacağımı düşünüyorum.. Wink

Şaptır şuptur keyfinizi kaçırmasın..
Herkese keyifli tıraşlar..

Komşum aynısını söylüyorum bende. Kişiye kalmıştır diyorum. İddia varsa araştırsınlar, bir şey ortaya döksünler istiyorum. Şimdilik bir şey yok. Aynen bende bir yirmi koilo verirsem çok güzel olacak. Spora yeniden başladık hadi bakalım, hedef 78.
http://tiraskeyfim.blogspot.com/  
http://saklinotalar.blogspot.com/
Bakın burada ne demişler :
Dünya sağlık örgütüne (WHO) göre:

Alüminyumun Alzheimer hastalığının birincil sebebi olduğunu gösteren bir sebebe rastlanmamıştır.
Alüminyum, insanda dahil olmak üzere herhangi bir türde patalojiye sebep olmadığı görülmüştür.
Yüksek miktarda alüminyum içeren içme suları kullanan yaşlılarda Alzheimer hastalığı gelişiminin hızlandığı görülmemiştir.

------
Bende aşırı el terlemesi var öyle böyle değil elimden ter damlar neredeyse alüminyum klorür içerikli bir solisyon hazırlıyorum kendim ve elime uyguluyorum 1 seneyi geçiktir %100 değil yani bazı şeyler rolonlarda ticari ter önleyici solisyonların çoğunun hammaddesi neredeyse
Mesela günde 1 paket sıgara içipte 80 90 yaşına kadar yaşıyanıda var 30 yaşında kanser olanıda
Ben fazla umursamıyorum vallaha bu tür işleri
Abiler başta bende sıkıntı olabilir diye düşünmüştüm ama bazı yazılar okudum kesin birşey yok birde ıbrahim saraçoğlu bir programda terlemeye karşı şap önerdi ben bu adama güveniyorum böyle bir risk olsa tavsiye edeceğini düşünmüyorum
Ne kervan kaldı, ne at, hepsi silinip gitti,
İyi insanlar iyi atlara binip gitti.
(17/08/2013, Saat: 01:32)m.yurtsuz Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Abiler başta bende sıkıntı olabilir diye düşünmüştüm ama bazı yazılar okudum kesin birşey yok birde ıbrahim saraçoğlu bir programda terlemeye karşı şap önerdi ben bu adama güveniyorum böyle bir risk olsa tavsiye edeceğini düşünmüyorum

ibrahim saraç hasta olmak istemeyen soğan kürü uygulasın dedi sapa sağlamken gittim soğan kürünü yaptım içtim içtikten sonra zehir içmişimde etkilerini bekliyormuşum gibi oldum yani yanlış birşey yaptım acısı birazdan çıkar mantığıydı Big Grin beni 1 gün hasta etti uyku getiriyor mide bulandırıyor garip yaptı hepsinide uygulamayın yani Big Grin o gün bu gündürde midem yanıyor Big Grin selam ederim ibrahim doktora Big Grin
Ben de burada şap aleyhine epey yazı yazdım ama belirtildiği gibi potasyum alum moleküllerrinin hücre zarından gecemediğini öğrendikten sonra hemen her tıraştan sonra kullanıyorum ve şapsız tıraşı düşünemiyorum. 1 yıl önce aldığım osma alum blok yarısına kadar küçüldü ve yenisini sipraiş ettim bile. Şapın verdiği gerginliği ve pürüzsüz cildi başka bir ürünle elde etmek zor.
Myurtsuz hocam, kan tasinin şap ila ayni malzeme oldugu soyleniyordu yanlis hatirlamiyorsam.baskasinin kullandigi tasi kullanmadiktan sonra bir sorun olacagini sanmiyorum.daha bu sabah tum yetenegimin gostergesi olarak kesdigim sag kulak mememdeki kani durdurmak icin kullandim.SmileSmileSmile
(02/09/2013, Saat: 11:27)tugruldogan Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Myurtsuz hocam, kan tasinin şap ila ayni malzeme oldugu soyleniyordu yanlis hatirlamiyorsam.baskasinin kullandigi tasi kullanmadiktan sonra bir sorun olacagini sanmiyorum.daha bu sabah tum yetenegimin gostergesi olarak kesdigim sag kulak mememdeki kani durdurmak icin kullandim.SmileSmileSmile

Büyük geçmiş olsun üstadım,SleepySleepy bunlar olması gereken izler, bunlar bizim sevdamızın imzası..TongueTongue
Ben demiyorum Saraçoğlu diyor Dodgy

http://www.haberturk.com/saglik/video/ko...edir/62726

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: