Neden Şap KullanılMAMAlı?
Bu arada bugün 3 yıldız alarak forumda teğmenlikten yüzbaşılığa terfi ettim. Mutluyum
Martin komşu şu andaki öngörüler alzheimer'da vücutta görülen alüminyum'un vücut tarafından üretildiği değil, hastalığın vücutta alüminyum biriktirmesi üzerine. Vücut alüminyum üretemez tabi ki. Gerek bu hastalık, gerekse alüminyum'un vücuttaki endikasyonları henüz çözülemedi.

Bir şey sormak istiyorum, ne kadar zamandır teneke kutudan içecek içmiyorsun? Sanırım 40larındasın komşum. Gençliğinden bugüne mutlaka kutu kola, bira vs içmişsindir değil mi? Bir de sigara kullanıyor musun merak ediyorum sadece.

Bu arada hayırlı olsun yüzbaşılığın. Wink
http://tiraskeyfim.blogspot.com/  
http://saklinotalar.blogspot.com/
riskli olabilir de olmayabilir de.. Neden emin yol varken riskli yoldan gideyim ki? Neticede tıraş sonrası için sağlıklı veya daha az riskli alternatifler var. Benim gönlüm de martin hocamı yolundan yana. ben de biraz "sağlamcı"yımdır. Smile
Saygılarımla
Teneke kutu,deodorant,Sigara... Bunları düşündüğümde azda olsa,şap kullanmaya devam edeceğimUndecided
Değerli Sparhawk Albayım,

Aslında bu alemünyum hassasiyeti bende daha bu hafta elimdeki deo-rollon'un ammonium alum olduğunu fark edince başladı. Alemünyumlu bir bileşiği koltuk altınıza sürmeniz yüzünüze sürmenizden daha tehlikeli çünkü lenf bezlerinden emilerek beyne ulaşması daha kolay gibi görünüyor. Bu yıl unutkanlığım arttığı için de bu konuda kişisel bir hassasiyet geliştirdim.

Elbette yıllardır teneke kutuda kola ve bira içiyorum ve ve epey alemünyum almışımdır bu yolla. Ama bundan sonra cam şişe olmazsa pet şişe tercih edeceğim.

Sigara hiç içmem ama akşamları bir pipo yakarım. İthal pipğ tütünleri de gayet zararlı maddeler içerir.

Kısaca paraben ve alemünyum içerikli maddeleri vücuduma almak istemiyorum. Ama dediğiniz gibi henüz bir çok hastalığın nedeni çözülmüş değil ve bence ölümcül bir hastalığa yakalanmak yiyip içtiklerimizden daha cok bünyemize yani genetik yapımızdaki bazı hastalıklara eğlim ya da kırılganlığımıza bağlı. Belki de gereksiz bir hassasiyet de olabilir benimki ama riski azaltma amacındayım. Daha 2 yaşında küçük bir kızım var ve babasının uzun yıllar sağlıklı yaşaması gerekiyor. Ben elimden geleni yapayım da Kozmik Zeka gerisini halleder.

selam ve sevgiler

Yüzbaşı Martin
zararın neresinden dönülürse kardır Idea

yok şunu yedin yok bunu içtim döngüsüne girersek işimiz var Angry

öyleyse '' geleneksel tıraşa da'' başlamamak lazımdı,kartuş ve köpüğünde zararını da tolere edebilirdik Huh

sağlığımız ve bizim için iyi olanı araştırıp tercih ediyoruz Idea

sadece doğal sabunlar kullanıyorum,diğerleri yok artık
saçıma zeytinyağlı
yüzüme de lavantalı

@lord'un anti propagandası kolonyadan da soğuttu
yüzüme tıraştan sonra deniz tuzuyla yapılmış solüsyon sürüyorum

şap da sadece minik kesik olursa

saygılarımla
(23/08/2012, Saat: 20:01)ihtilaf Adlı Kullanıcıdan Alıntı: zararın neresinden dönülürse kardır Idea

öyleyse '' geleneksel tıraşa da'' başlamamak lazımdı,kartuş ve köpüğünde zararını da tolere edebilirdik Huh

saçıma zeytinyağlı
yüzüme de lavantalı

saygılarımla

Komşum market raflarında satılan tüp köpük, jeller bizim kullandığımız ürünlere göre çok daha fazla kimyasal madde içeriyor.

Kolonyadan tabi ki soğuyacaksın, kullanılacak bir şey değil. Ama losyon kullanabilirsin. Alkolü seviyorsan çok beğeneceğini tahmin ettiğim benim de severek kullandığım Lucky tiger - aspen losyon'unu kullanmanı tavsiye ederim. Bunu bir kere kullandıktan sonra bir daha kolonyaya elini sürmezsin.

Eğer cildin kuru cilt değilse, alkolün cildini yakma hissiyatını çok seviyorsan ve eski kafa berberdükkanıvari tabac gibi kokulara da meraklıysan Clubman virgin Island Bay Rum losyonu da aklını başından alacaktır. Bu ikisi arasında performans olarak aspen daha iyiyken, bay rum ise harika kokuyor. Aspen 4 mevsimlik, bay rum kışlık tip kokularda.
Lucky tiger - aspen Clubman virgin Island Bay Rum losyonu tavsiyesi için teşekkür ederim Lord üstadım

tıraş ürünleri konusunda bize bu kadar dominant olup bakım ürünlerimizi manipüle etme evde eşlerimiz tedirgin oluyor Blush eşim yıllarca köpük tüp ve kartuş dan başka bir şey görmedi,şimdi içinden düşünüyordur '' kim için alınıyor bunlar'' '' kim aldırıyor ''Huh
sürekli gelen kargolar,değişik kokulu ürünler Confused

(23/08/2012, Saat: 20:08)Lord Sparhawk Adlı Kullanıcıdan Alıntı:
(23/08/2012, Saat: 20:01)ihtilaf Adlı Kullanıcıdan Alıntı: zararın neresinden dönülürse kardır Idea

saçıma zeytinyağlı
yüzüme de lavantalı

saygılarımla

Komşum market raflarında satılan tüp köpük, jeller bizim kullandığımız ürünlere göre çok daha fazla kimyasal madde içeriyor.

Kolonyadan tabi ki soğuyacaksın, kullanılacak bir şey değil. Ama losyon kullanabilirsin. Alkolü seviyorsan çok beğeneceğini tahmin ettiğim benim de severek kullandığım Lucky tiger - aspen losyon'unu kullanmanı tavsiye ederim. Bunu bir kere kullandıktan sonra bir daha kolonyaya elini sürmezsin.

Eğer cildin kuru cilt değilse, alkolün cildini yakma hissiyatını çok seviyorsan ve eski kafa berberdükkanıvari tabac gibi kokulara da meraklıysan Clubman virgin Island Bay Rum losyonu da aklını başından alacaktır. Bu ikisi arasında performans olarak aspen daha iyiyken, bay rum ise harika kokuyor. Aspen 4 mevsimlik, bay rum kışlık tip kokularda.
(23/08/2012, Saat: 20:49)ihtilaf Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Lucky tiger - aspen Clubman virgin Island Bay Rum losyonu tavsiyesi için teşekkür ederim Lord üstadım

tıraş ürünleri konusunda bize bu kadar dominant olup bakım ürünlerimizi manipüle etme evde eşlerimiz tedirgin oluyor Blush eşim yıllarca köpük tüp ve kartuş dan başka bir şey görmedi,şimdi içinden düşünüyordur '' kim için alınıyor bunlar'' '' kim aldırıyor ''Huh
sürekli gelen kargolar,değişik kokulu ürünler Confused

Hayatınızın minicik bir kısmının daha kaliteli hale gelmesine faydam oluyorsa ne mutlu bana. Eşinize de bir guerlain parfüm alıverin canım.
Sap konusunda hassasiyeti olanlar witch hazel gibi alternatiflere yonelebilirler.

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: