Neden Şap KullanılMAMAlı?
Öyleyse daha saf ve kaliteli şap kullanmakta fayda var ama hangisi iyidir bilen varsa ondan temin etmeye çalışalım
(08/11/2016, Saat: 19:50)Selman Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Öyleyse daha saf ve kaliteli şap kullanmakta fayda var ama hangisi iyidir bilen varsa ondan temin etmeye çalışalım

Yurtdışından alım ve ingilizce probleminiz yoksa en iyisi safa yakın Afrikadan getirilmiş doğal volkanik alum satan İngiliz sitesi. Oradan ısmarlamaya üşenmezseniz parasıyla belki bizede getirirsiniz. Big Grin Meraklıları için iyi bir kaynak.
(Birde volkanikten daha saf ollduğunu zannettiğim, yapay büyük ve cam gibi çok saf Alum bloklar yapan bir marka vardı ama üretimini durdurdu linkini bulamıyorum şimdi. Adı Monster Alum Block idi)
Birde Zaza bizim Alumlar gibi değil neredeyse şeffaf, demekki daha saf.

http://naturalspasupplies.co.uk/shop-2/d...sium-alum/

--
Chubby 2 almayacağım, Chubby 2 almayacağım, almayacağıım, alma..........
Alum'u böcek ısıırmalarında kullanabileceğinizi billiyormuydunuz? Isırığın üzerine tükürür sürerseniz, tükürüğün yapışkanlığıyla o bölgede daha çok kalır. Tabi mucize beklemeyin, etkisini daha çok kızarıklığıın azalması ile gösterecektir.
--
Chubby 2 almayacağım, Chubby 2 almayacağım, almayacağıım, alma..........
@onurcakmak, @cbaytan hiç üşenmeden uzun uzun yazdığınız cevaplarınız için çok teşekkür ederim. Ellerinize sağlık. Verdiğiniz bilgiler sayesinde şap kullanımı konusundaki fikrim büyük ölçüde değişti. Hatta şu anda hangi marka şap alayım diye düşünüyorum.
(08/11/2016, Saat: 21:21)emrah06 Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Hatta şu anda hangi marka şap alayım diye düşünüyorum.

Zaza işinizi görür.

C6903 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
ben de baştan sona ilgiyle okudum ve genel bir kanıya vardım. bilimsel olarak net bir ifade, tez, açıklama her ne ise ortaya konmadığı müddetçe "olabilir, riskli, belki" gibi yuvarlatılmış kelimelerle bitirilmiş cümlelerin bir anlam ifade etmediğini düşünüyorum.

olaki hala tereddütleriniz var ise. sadece kanattığınız bölgeye sürerek de kullanılabilir diye düşünüyorum.
şimdi son konulara düşünce son 2 sayfaya bir bakayım dedim, okumamışım bu başlığı uzun zamandır. Cbaytan üstadın bilgi dolu mesajını gördüm. Gözlerim yaşardı. Ölüm gibi bir son olduğu halde insanoğlu nasıl delirmeden yaşar bu dünyada. Benim için bu dünyanın gizemlerinden biridir. Allah yerini cennet mekan eylesin.
Yahu bu cilt şapınin cilde iyi geldiğini kim söylemiş kim ortaya atmış bilmiyorum ama cildimde yaptığı hasar 2 haftada anca geçti, yaptığı kızarıklık olan keyfimi kaçırdı anlatamam size. Bu nedir yahu? 2 kez kullandim hayatımda, ilk kullandığımda da aynı sorunu yaşatmıştı, tekrar bir şans verdim bu sefer de canima okudu. Bilmiyorum yani kişiden kişiye değişebilir ama kimsede kızarıklık yapmadığını ve muhteşem işe yaradığını düşünmüyorum. Genel olarak traştan sonra prorasonun mentollu balsamini veya niveanin balsamini kullanıyorum 15. Dk yüzümde bekletip bepantol el ve yüz icin olan kremini uyguluyorum yüzüme ve harika bir sonuç alıyorum, zaten bepantoldan başka krem yalan arkadaşlar, fazlaca alkol ve türevleri barindiran kremlerin yüze sürülmesini doğru bulmuyorum, kaşıntı ve tahriş yapıyorlar. Yani diyeceklerim bunlar allah kahretsin o cilt şapınıBig Grin
alerjik bir reaksiyon olabilir. normaldir. kişiseldir. sonuçta yıllardır milyonlarca kişinin kullandığı bir ürün bu. niye bunun için başlık açtınız ki?
@mbilgin,
Forumda bu konu ile ilgili araştırma ve yorumlar vardı @aliyuksel komşuma katılıyorum ayrı bir başlık yerinde olmamış.
Bu arada sizdeki reaksiyon biraz aşırı olmuş. Alu blokların bir özelliği tıraş kalite göstergesi, çok yanma başarısız tıraş oluyor. Siz ekipman ve tekniğinizi bir gözden geçirin, belki indirek te olsa şapın bir yararı olur.
Balsam konusunda haklısınız yatıştırıcı özelliği var. Bepanthol zaten onarıcı bir krem. “Prevention better than cure” En az hasarlı tıraş en iyi tıraştır komşum.
Keyifli tıraşlar

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: