Ankara’dan selamlar
(11/11/2018, Saat: 19:40)osaka23 Adlı Kullanıcıdan Alıntı: oo hoş geldiniz keşke dün kaydolsaymışsınız da buluşmaya da gelseydiniz Smile neyse artık kısmet sonraki buluşmalara iyi tıraşlar şimdiden Smile

Aslında düşünmedim değil, üye olmadan da gelmeyi düşünüyordum ancak acil bir işim çıktığından dolayı aranızda olamadım.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

(11/11/2018, Saat: 20:14)Mehmet_G Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Hoş geldiniz komşum. Sabun ve tıraş fırçasından bahsetmemişsiniz. Fırça geleneksel tıraşın olmazsa olmazlarındandır.

Rimei orta agresif bir alet olduğundan koruyuculuğu yüksek bir tıraş sabunu kullanmanız iyi olur. Yoksa günlük tıraşta cildinizi çok yorar. İlk tıraşınızda yeşil astrayı kullanmanızı öneririm. Feather ve permaya göre daha affedicidir.

Bunların dışında forumda bol bol gezininiz. Eski konuları okuyunuz. Özellikle acemiler için tıraş teknikleri konusunu okumanızda fayda var. Starex Üstadın youtube kanalı Delikanlı Tıraş'tan da video izlemeniz yararınıza olur.

Yeni üyeler gördükçe aklıma kendi acemiliğim geliyor ve neden daha önce geleneksel ıslak tıraş olayına girmedim diye hayıflanıyorum.

Bu arada AD [Bakınız kısaltmalar bölümüSmile] olmayın. Yavaş yavaş ürün alın. İncelemelerini okuyun lütfen.

Keyifli forumlar, tahrişsiz tıraşlar dilerim.

Fırça olarak standard Fe fırçam, sabun olarak Arko her aceminin dostu olarak dolabımda mevcut.

Ad konusunda tavsiyelerinize uyacağım ancak alışveriş isteği dürtmüyor değil.

Ayrıca starex üstadın videolarını takip ediyorum. Tavsiyeleriniz için çok teşekkür ederim.

(11/11/2018, Saat: 21:34)FearOfATG Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Sakallar sert, boyun bölgesi sıkıntılı. Hoşgeldiniz.. Smile
Bakalım ne zaman boyun bölgesi çok da sıkıntılı değilmiş meğer diyeceksiniz.. Smile

Nokia 3310 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi.

Hoşbulduk sağolun inşallah bir an önce boyun bölgesi dertlerimden kurtulurum. Bu siteyi bulana kadar umudumu kaybetmiştim inanın.

Nice and clean. Aftershave
@Zeyes komşum boyun bölgesini çok kafana takma tavsiyem. Ne zaman nolacak bu boyun diyerek tıraş olsam 2 gün kırmızı beneklerle geziyorum, ne zamanki kafaya takmiyorum; ya psikolojik olarak dikkatimi çekmiyor ya da gerçekten sorun olmuyor. Tabii çok teknik bir açıklama değil benimki ama en azından çok düşünmeyince tıraştan daha çok keyif alıyorum. Smile
Selamlar, geleneksel tıraşa başlayalı bir hafta oldu. İlk hafta deneyimlerimi paylaşmak istedim.

İlk tıraş: ming shi mp 023g tto + wilkinson jilet+ arko sabun. 2 perde olduğum tıraşın, ikisi de kesiksiz ve tahrişsiz olmasına rağmen, kirli bir sakal bıraktım. Ama sonuçtan memnundum, çünkü tahriş olmaması benim için önemli bir unsurdu.

2.tıraş: rimei alet + astra yeşil jilet + arko sabun. İlk perde de çok dikkat ettiğim ve wtg olduğum için tahriş olmamama rağmen, ikinci perde de atg denemem tam bir facia oldu benim için. Boyun bölgemde bir çok kesik oldu ve tüm gün yanma hissettim.

3.tıraş: Ertesi gün bu sefer mild alet olan ming shi + feather jiletimle olduğum tıraşta kesik yaşamamama rağmen, önceki tahrişin etkisi devam ettiği için tıraştan keyif alamadım. Bu tıraştan sonra yüzümü 2 gün dinlendirme kararı aldım.

4. Bu tıraşta iki gün dinlendirdiğim sakalıma rimei alet + lord jilet + more for you adında hurdacıdan aldığım bir sabun ve Fe fırça ile giriştim. Tıraş öncesi dalan krem ile cildime masaj yaptım ve perde arasında şap kullanıp duruladım. Bu sefer cilt hazırlığına daha fazla vakit ayırdım. Ve sonuç harika. Yüzümde en ufak bir kesik, tahriş vs yaşamadım. Sinekkaydı oldum denemez ancak 2 perde de tahrişssiz wtg+xtg tıraş oldum. Gayet keyifli bir tıraş sonrası nivea after shave balzamımı kullandıktan sonra çayımı yudumlayarak bu satırları yazıyorum.

83350fef713c667ace3e14433fc4aa8e.jpg

Tüm komşulara keyifli ve tahrişssiz tıraşlar.

Sıhhatler olsun komşum, keyifli bir tıraşın ardından güzel bir çay oooh mis afiyetler osun
Edep, aklın tercümanıdır. İnsan edebi kadar akıllı, aklı kadar şerefli, şerefi kadar kıymetlidir...
Sıhhatler olsun Esat.
Sağolun teşekkürler komşularım. @erfa , @Soner

(16/11/2018, Saat: 22:26)Zeyes Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Selamlar, geleneksel tıraşa başlayalı bir hafta oldu. İlk hafta deneyimlerimi paylaşmak istedim.

İlk tıraş: ming shi mp 023g tto + wilkinson jilet+ arko sabun. 2 perde olduğum tıraşın, ikisi de kesiksiz ve tahrişsiz olmasına rağmen, kirli bir sakal bıraktım. Ama sonuçtan memnundum, çünkü tahriş olmaması benim için önemli bir unsurdu.

2.tıraş: rimei alet + astra yeşil jilet + arko sabun. İlk perde de çok dikkat ettiğim ve wtg olduğum için tahriş olmamama rağmen, ikinci perde de atg denemem tam bir facia oldu benim için. Boyun bölgemde bir çok kesik oldu ve tüm gün yanma hissettim.

3.tıraş: Ertesi gün bu sefer mild alet olan ming shi + feather jiletimle olduğum tıraşta kesik yaşamamama rağmen, önceki tahrişin etkisi devam ettiği için tıraştan keyif alamadım. Bu tıraştan sonra yüzümü 2 gün dinlendirme kararı aldım.

4. Bu tıraşta iki gün dinlendirdiğim sakalıma rimei alet + lord jilet + more for you adında hurdacıdan aldığım bir sabun ve Fe fırça ile giriştim. Tıraş öncesi dalan krem ile cildime masaj yaptım ve perde arasında şap kullanıp duruladım. Bu sefer cilt hazırlığına daha fazla vakit ayırdım. Ve sonuç harika. Yüzümde en ufak bir kesik, tahriş vs yaşamadım. Sinekkaydı oldum denemez ancak 2 perde de tahrişssiz wtg+xtg tıraş oldum. Gayet keyifli bir tıraş sonrası nivea after shave balzamımı kullandıktan sonra çayımı yudumlayarak bu satırları yazıyorum.

Tüm komşulara keyifli ve tahrişssiz tıraşlar.

çok faydalı bir anlatım olmuş,
aramıza hoşgeldiniz

Sıhhatler olsun komşum.
3. Tıraştan sonra komşu elden gidiyor dedim kendi kendime ki sonra okudum cilt 2 gün nadasa bırakılmış. Smile Sıhhatler olsun komşum..

Nokia 3310 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi.

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Herkese selamlar alimarcaa 0 728 22/07/2023, Saat: 14:23
Son Yorum: alimarcaa
  Selamlar merttyy_ 4 1,179 18/04/2023, Saat: 17:40
Son Yorum: Mecanica
  Herkese Selamlar kad huai 4 1,353 14/04/2023, Saat: 13:39
Son Yorum: Ömer t. Katı
  Selamlar Wastelander 4 2,127 06/08/2022, Saat: 12:43
Son Yorum: finwe
  Selamlar Geltir! dramahlas 10 3,202 22/05/2022, Saat: 11:11
Son Yorum: dramahlas