Merhabalar klasik tıraşa başlamak
Merhabalar değerli arkadaşlar hepinize iyi akşamlar dilerim. Sözlüklerden buraya geldim. Uzun zamandır forumu dışardan takip etmekteyim. Klasik tıraşa başlamak istiyorum ancak bilgilerimi vermek istedim.
1) Tıraş olmaya başladıgımdan beri Mach3 Fusion kullandım ara sıra Derby ve Permatik kullanmışlığım var. Bu arada Derby ve Permatik kullanırken tahriş kesi yaşamadım.
2) Sakal yapım çok çok sert ve sık hatta berber ustura ile tıraş ederken abi jilet yamuldu deyip 2 perdeye 3 jilet değiştirmişliği olmuştur.
3) Kesmekten kanatmaktan çok korkuyorum kana ve kesiye karşı fobim var.
4) Youtube de "Delikanlı Tıraş"kanalının neredeyse tüm videolarını izledim bu da bana çok cesaret verdi.
5)Sakal yapımdan dolayı hiç temiz sinekkaydı bir yüzle gezmedim (berber tıraşı hariç).
6) Başlangıç için Wilkonsom Sword Classic uygunmu (çok paramda yok zaten Smile )
Yeni komşunuza vereceginiz tavsiyelerden dolayı şimdiden şükranlarımı sunarım.
Hoşgeldiniz. Cildinizin maşallahı varmış, benimkinin tam zıttı olduğu için konu hakkında yanlış bilgi vermek istemiyorum. Kesik ve tahriş konusu tamamen ne kadar özen gösterdiğinizle ve dikkatli olduğunuzla ilgili bir durum. Tercihinize göre pre-shave ürünleri kullanabilirsiniz, ki sakalınız bu kadar sertse yumuşaması için bence kullanın. Tabii bir de duş aldıktan sonra tıraş olmanız gerekir ki cildiniz hem yumuşasın hem de hazırlansın. Soğuk tıraş hiç denemediğim için bilmiyorum. Wilkinson aletle başlangıç benim için uygun, diğer üstadlar ne der onlara da bir sormak gerek. Kartuşlularda olduğu gibi çok fevri ve caart diye çekerseniz aleti yanağınızın hattı sayılır bir kısmını sakalla birlikte alırsınız, bunun için bir seferde uzun çekmek yerine bir çok sefer kısa kısa çekmek gerekiyor. En önemli olay da bastırmamak, aletin kendi ağırlığıyla kaymasına izin vermek. Kartuşlulardan geçenlere her ne kadar söylense de refleks olarak buna pek uyulmuyor, dolayısıyla sert ve yoğun bir tahriş yaşanıyor. Zamanla hepsi aşılıyor ama, korkmaya gerek yok. Tekrardan hoşgeldiniz, köpüğünüz bol tıraşınız tahrişsiz olsun.
Foruma hoşgeldiniz. Açıkçası "2 perdede 3 jilet yamultacak" bir sakal bana biraz abartı gibi geldi. Yıne de bir Rimei alet, bir Permasharp jilet ve bir sıcak duş kolayca sakallarınızın üstesinden gelir.
Foruma hoşgeldiniz, komşum sizin sakallar hani şu gillette reklamındaki erkeğin yüzünden çıkan çelik teller gibi o zaman
Edep, aklın tercümanıdır. İnsan edebi kadar akıllı, aklı kadar şerefli, şerefi kadar kıymetlidir...
Komşum  hoşgeldiniz forumumuza. çok şaşırdım jiletin yamulmasına Wink
Palace komsum mubalaga yaptim biraz ama 1 tıraşa iki jilet kullanildigi dogrudur. Evet abarti yaptigim gercek ama hakikaten ortanin ustunde sert sakallarim var yanlis anlamasin degerli forum uyeleri
hoşgeldiniz, yamulan jilet muhtemelen derby extradır Smile
(03/11/2018, Saat: 18:25)abdussamedy Adlı Kullanıcıdan Alıntı: hoşgeldiniz, yamulan jilet muhtemelen derby extradır Smile

tesekkur ederim muhtemelen yani abartarak soyledim latife olsun diye
O zaman seni son jilet bükücü ilan ediyoruz Big Grin
Edep, aklın tercümanıdır. İnsan edebi kadar akıllı, aklı kadar şerefli, şerefi kadar kıymetlidir...
(03/11/2018, Saat: 18:53)Soner Adlı Kullanıcıdan Alıntı: O zaman seni son jilet bükücü ilan ediyoruz Big Grin

Huh Big Grin

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Herkese merhabalar altın porsuk 2 586 08/07/2023, Saat: 21:54
Son Yorum: altın porsuk
  Merhabalar! Cascada 5 1,600 27/06/2023, Saat: 05:44
Son Yorum: Cascada
  Merhabalar EnverCan Enver Can 3 630 07/05/2023, Saat: 15:11
Son Yorum: sfenks
  Merhabalar goshawk 14 2,068 26/04/2023, Saat: 00:14
Son Yorum: goshawk
Star Merhabalar! devrimsezgin 5 2,658 28/09/2022, Saat: 19:34