Tıraşta Minimalizm
(17/11/2020, Saat: 15:10)nicky Adlı Kullanıcıdan Alıntı: emin olun satın aldıgınız ürünleri satan kişi size "dilediğin gibi kullan. istersen 1 ay sonra sorgusuz-sualsiz iade edip paranı geri alabilirsin" dese, insanlık ve minimalistlik için büyük bir adım atılırdı.  Smile  en kaba tabirle beğendiğiniz ürünler sizde kalır, begenmediklerinizi iade ederdiniz. böylece hem merak hem elde etme hissinizi doyuma ulaştırmıs olurdunuz.

forum ikinci el başlığı bu temenniye en yakın yer Smilesizin aldığınızı bir başkası merak ettiği için alacaktır. 7 8 kişi elinden geçmiş tek makine olabiliyor. en fazla 20 tıraşta kullanılmıştır bunlar hep meraktan
Minimalizmde zirveye oturdum galiba. Yuma tras aleti, Derby Usta jilet, Derby mentollu tras kremi ve minik dondurma kovasi ve pazardan alınma fırça.

QdZACW.jpg

Böyle bir set hazırladım. 7 lira sabun 4 lira jilet 2 lira alet tas ise bedava toplam 13tl ediyor. Bir jileti 6 defa kullanıyorum 3 er defadan. Forumun en minimalisti olabilirim.
Çok masraf etmişsin. Daha uygunu var. c8bbb10e3afba96ad9d65da75e54d7d7.jpg

YouTube - Berberbey
youtube.com/Berberbey
(23/11/2020, Saat: 16:01)Berberbey Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Çok masraf etmişsin. Daha uygunu var. c8bbb10e3afba96ad9d65da75e54d7d7.jpg

YouTube - Berberbey

taşdevrimalist  Big Grin
(23/11/2020, Saat: 16:01)Berberbey Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Çok masraf etmişsin. Daha uygunu var. c8bbb10e3afba96ad9d65da75e54d7d7.jpg

YouTube - Berberbey

Usturaya daha hazir değilim. Biraz daha elim alışsın. Sonra alırız böyle bir ustura.
(23/11/2020, Saat: 15:36)Ömer t. Katı Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Minimalizmde zirveye oturdum galiba. Yuma tras aleti, Derby Usta jilet, Derby mentollu tras kremi ve minik dondurma kovasi ve pazardan alınma fırça.

QdZACW.jpg

Böyle bir set hazırladım. 7 lira sabun 4 lira jilet 2 lira alet tas ise bedava toplam 13tl ediyor. Bir jileti 6 defa kullanıyorum 3 er defadan. Forumun en minimalisti olabilirim.

Sabundan kasıt derby krem ise o krem bazı yerlerde 6/7 liradan bazı yerlerde 3/4 TL' den satılıyor.

O fırça yerine domuz kılı bir fırça edinin bence.Yerli sentetik fırçalar çok dandik.

Domuz kılı bir fırça edinintıraş kalitenizciddianlamda artar o fırçadan uzak durun. Yma ila rapira pembe/mavi/siyah ta iyi uyum saglıyor
(26/11/2020, Saat: 00:41)edward Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Sabundan kasıt derby krem ise o krem bazı yerlerde 6/7 liradan bazı yerlerde 3/4 TL' den satılıyor.

O fırça yerine domuz kılı bir fırça edinin bence.Yerli sentetik fırçalar çok dandik.

Domuz kılı bir fırça edinintıraş kalitenizciddianlamda artar o fırçadan uzak durun. Yma ila rapira pembe/mavi/siyah ta iyi uyum saglıyor

Domuz kılı olup olmadigini nasıl anlayabilirim. Bu fırça da catallaniyor.
(26/11/2020, Saat: 10:45)Ömer t. Katı Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Domuz kılı olup olmadigini nasıl anlayabilirim. Bu fırça da catallaniyor.

Suya daldırıp çıkarınca ortası açılırsa domuzdur. Yada bir kılı alıp çakmak ile yakın. Plastik yanığı kokarsa sentetik tır. Saç, kıl yanığı kokarsa domuzdur.
Tıraş oluyorum, o halde varım.
(26/11/2020, Saat: 10:45)Ömer t. Katı Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Domuz kılı olup olmadigini nasıl anlayabilirim. Bu fırça da catallaniyor.

en garanti yol bir kılı alıp yakmak. Eger eriyip giderse ve plastik gibi kokarsa sentetiktir.Berberlerde kulak kılı yaktıkları gibibir koku çıkarsa domuz kılı.
Elinizde ki fırça karışık kıllıda olabilir aynı fırçadan bende gördüm hiç kaliteli degildi benim baktıgım sentetikti.
(26/11/2020, Saat: 18:56)edward Adlı Kullanıcıdan Alıntı: en garanti yol bir kılı alıp yakmak. Eger eriyip giderse ve plastik gibi kokarsa sentetiktir.Berberlerde kulak kılı yaktıkları gibibir koku çıkarsa domuz kılı.
Elinizde ki fırça karışık kıllıda olabilir aynı fırçadan bende gördüm hiç kaliteli degildi benim baktıgım sentetikti.

Yeni bir domuz kılı fırça edindim. Gayet yumuşak sayılabilir. Derby usta da 2 tane kaldı. Gayet memnunum bu kombinasyondan.

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Tıraşta Tercihiniz: Ustura mı DE mi? mavi 37 21,400 03/05/2021, Saat: 00:56
Son Yorum: Alpp
  Tirasta Turk Markalari volkanslim 23 9,057 01/05/2021, Saat: 19:19
Son Yorum: Ömer t. Katı
  Algıda Seçicilik - Geleneksel Tıraşta Eşik Noktası izbe 8 5,901 30/01/2017, Saat: 21:51
Son Yorum: onurcakmak
  Geleneksel Tıraşta 1. Ay kolay32 11 8,489 18/01/2017, Saat: 20:28
Son Yorum: Tahir
  tıraşta yüz gerdirme linguist 6 7,855 21/11/2012, Saat: 15:17
Son Yorum: canbaz

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: