Tıraşta Minimalizm
Merhabalar,

Özellikle işlerimin yoğunluğu nedeniyle artık forumda pek yazamıyorum. Öncelikle eski yeni, tanıyan tanımayan tüm tıraş sever arkadaşlarımı sevgiyle selamlıyorum.

Çok özel ve keyifli bir hobiye sahip olduğumuzu biliyorum. O "kendini kesme korkusu" arkasındaki muhteşem bebeksi yüz hissiyatı ile tanıştığımız günden beri hepimiz geleneksel tıraşın müptelası olduk. Eminim siz de benim gibi yüzlerce farklı sabun, krem, fırça, losyon tarzı ürün aldınız.

Benim burada değinmek istediğim konu şu: Aldığımız ürünlerin ne kadarını hakkını vererek kullanabiliyoruz yada kullanabiliyorsunuz?
Yenilerini aldıktan sonra eskileri ne yapıyoruz ya da ne yapıyorsunuz?

Minimalizm konusunda ne düşünüyorsunuz?

bu konudaki görüşlerinizi çok merak ediyorum.
Esen kalın.
Foruma özel Tipsoft fiyat listesi için "tipsoftbrushes(at)gmail.com"
adresine "kullanıcı adınızı" belirterek mail atabilirsiniz.
https://www.facebook.com/tipsoftbrushes/
Merhaba

Ben alışveriş çılgınlığımı son dönemde frenlemeye başladım. Şu an kullandığım iki sabun, bir krem, 2AS ve bir kolonyam var. Kapalı bekleyen iki krem ve 2 AS mevcut.

Mağaza indirimlerinden sepet yapıp, kendi kendime bu ürünleri kullanacak mısın, bu indirim yine olacak dediğimde almaktan vazgeçtiğimi gördüm. O yüzden çok çok cazip bir fırsat olmadıkça ürünlerim bitmeden yeni ürün almıyorum ki bu en az altı aylık bir süre demek.
Şuan için bütçemi zorlamayacak bir tıraş aletini almayı düşünüyorum. Onun haricinde uzunca bir süre sabun, krem, jilet, fırça vs. almıyorum. Zira önümüzdeki süreçte nakit sıkıntısı yaşayabileceğimi düşünüyorum ve tasarruf etmeye başladım.
Minimalizm cok uzak bir terim olarak kaldı bende. Su anki vaziyet kaos icinde duzen Smile

f3ev69.jpg
1254ys6.jpg
(27/10/2018, Saat: 15:02)dikdik_s Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Minimalizm cok uzak bir terim olarak kaldı bende. Su anki vaziyet kaos icinde duzen Smile

+1
DE aletlerim hariç (zaten hepi topu 2 tıraş aletim var) diğer tüm ürünler için aynı durum geçerli. Smile
"A Samurai always wears two swords."
Çok güzel konu
Ama eşlerimizin görmemesi gereken bir konu
Aslında nihai memnuniyetlere ulaştıktan sonra edevatı azaltmakta fayda var ama, bizlerinde büyüttüğü bu sektörün üreticileri veya üretici adayları sürekli yeni birşeyler ortaya atmakta ve bizlerin bu durumundan faydalanmakta, üzerine hem yerli hem yabancı internet paylaşım platformlarında bizler, birbirimizi gazlamak suretiyle bu döngüye temel desteği sağlamaktayız

Ha kumarımız yok uyuşturucumuz yok ne yapalım yani Bunlarla eğleniyoruz, buradan kurtaracağımız bütçeyle ne yapıcaz yani?

İşin şakası bi yana bende benzer görüşleri paylaşmaktayım, bireysel alımlardan ziyade - Bizim Ankara grubu bu konuda çok başarılı- eldeki ıvırı zıvırı takaslayıp oryantasyon yapıyoruz, ve fikir elde etmek için çılgın paralar harcamak yerine fikir tecrube havuzu oluşturuyoruz.

Yoksa sonumuz arada bir haberlere çıkan “ çöp ev” vakalarına dönücek.
2 yıl sonra kışın şunu kullanırım diye aldığımız kozmetiğe zaman gelmeyecek muhtemelen.

Biraz dağınık yazdım, umarım anlaşılabilmişimdir.
Saygılar
Alper

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
Komşularım yaklaşık dört yıldır minimalist yaşamaya çalışıyorum. Özellikle kıyafet konusunda iyi sadeleştim. Tarzım dışında sırf fiyatı uygun vs. diye alışveriş yapmıyorum. Birkaç binlik kitap koleksiyonumun dörtte üçünü satarak, hediye ederek azalttım. Foruma üye olduğumdan beridir geleneksel tıraş malzemelerinde tarzımı yakalayana kadar epey ürün denedim ama fark ettim ki bu süreçte de 80/20 Pareto prensibi geçerli oldu yani tıraşlarımın yüzde sekseninde aynı sabun, fırça, alet, jilet, as kullanıyorum. Bu konuda da artık sadeleşmeye başladım. Stokçuluk yapmıyorum ve kullanmadığım ürünleri elden çıkarıyorum. Geleneksel tıraşın o retro havası da biraz yoklukla daha iyi tadılıyor gibi geldi zaten. Big Grin Tıraş aleti Jilet Aftershave Fırça
Nedir, ne değildir?
@ismailinbiri yaqi klasikle yola devam o zaman Big Grin
(27/10/2018, Saat: 19:39)abdussamedy Adlı Kullanıcıdan Alıntı: @ismailinbiri  yaqi klasikle yola devam o zaman Big Grin

Aynen komşum Cool
Nedir, ne değildir?
(27/10/2018, Saat: 18:10)ismailinbiri Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Komşularım yaklaşık dört yıldır minimalist yaşamaya çalışıyorum. Özellikle kıyafet konusunda iyi sadeleştim. Tarzım dışında sırf fiyatı uygun vs. diye alışveriş yapmıyorum. Birkaç binlik kitap koleksiyonumun dörtte üçünü satarak, hediye ederek azalttım. Foruma üye olduğumdan beridir geleneksel tıraş malzemelerinde tarzımı yakalayana kadar epey ürün denedim ama fark ettim ki bu süreçte de 80/20 Pareto prensibi geçerli oldu yani tıraşlarımın yüzde sekseninde aynı sabun, fırça, alet, jilet, as kullanıyorum. Bu konuda da artık sadeleşmeye başladım. Stokçuluk yapmıyorum ve kullanmadığım ürünleri elden çıkarıyorum. Geleneksel tıraşın o retro havası da biraz yoklukla daha iyi tadılıyor gibi geldi zaten. Big Grin Tıraş aleti Jilet Aftershave Fırça

Fikirlerinizi çok beğendim , sadeleşmek çok güzel. Yoklukla daha iyi tadılan retro havası lafınıza +1000, malzemeler bollaştıkça o heyecanda azalıyor. Limon kolonyasından acqua di parma ya uzanan yolda çok şey bırakıyor insan. Onur98 kardeşimde sadeleşiyor sadece bunu destekleyecek terapi grubuna ihtiyaç var Smile

Sent from my iPhone using Tapatalk
e mail adresim tipsol@me.com

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Tıraşta Tercihiniz: Ustura mı DE mi? mavi 37 21,231 03/05/2021, Saat: 00:56
Son Yorum: Alpp
  Tirasta Turk Markalari volkanslim 23 8,940 01/05/2021, Saat: 19:19
Son Yorum: Ömer t. Katı
  Algıda Seçicilik - Geleneksel Tıraşta Eşik Noktası izbe 8 5,859 30/01/2017, Saat: 21:51
Son Yorum: onurcakmak
  Geleneksel Tıraşta 1. Ay kolay32 11 8,463 18/01/2017, Saat: 20:28
Son Yorum: Tahir
  tıraşta yüz gerdirme linguist 6 7,820 21/11/2012, Saat: 15:17
Son Yorum: canbaz

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: