Tıraşta Minimalizm
Çoğu kanalına gönderilen hediyeler olmalı.
Smile a little be
Benim minimalizm iyi gidiyor.

Sabun ve after shaveler deneme boyunda olunca sorun yaratmiyor. Cok ozel olmadikca butun sabun ve aftershave almiyorum.
Su ara Mammoth Soap u merak ediyorum, onu da almasi cok zor.

Alet sayim neredeyse yariya dustu. Gelecek aylarda daha da dusecek, iki ay icinde hedefim olan 10 aletin altina dusecegim.
Cok nadir, cok istedigim ozel bir alet aliyorum. Onuda sattigim aletler karsiliyor genelde, iyi oluyor.

Cok fazla fircam yok, yeni de almiyorum, firca konusunda suan icin sorun yok.
(27/03/2019, Saat: 08:03)CK89 Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Benim minimalizm iyi gidiyor.

Sabun ve after shaveler deneme boyunda olunca sorun yaratmiyor. Cok ozel olmadikca butun sabun ve aftershave almiyorum.
Su ara Mammoth Soap u merak ediyorum, onu da almasi cok zor.

Alet sayim neredeyse yariya dustu. Gelecek aylarda daha da dusecek, iki ay icinde hedefim olan 10 aletin altina dusecegim.
Cok nadir, cok istedigim ozel bir alet aliyorum. Onuda sattigim aletler karsiliyor genelde, iyi oluyor.

Cok fazla fircam yok, yeni de almiyorum, firca konusunda suan icin sorun yok.

Mevcut makinelerinizden en çok kullandıklarınızı ve çok nadir, çok istediğiniz özel aleti merak ettim komşu Smile

Ben çoğunluk gibi EJ DE89 ile başladım. İlerleyen zamanda buna R41 başlığı almayı, bi de agresiflikte ikisinin arasını kapatacak konforlu ayarlı bir makine düşünüyorum. Tabi şimdilik erken, DE89 ile iyi gidiyor şimdilik Smile
Almayı durdurduğum ürünler:

-Jilet
-Tıraş öncesi ve sonrası kremler, losyonlar
-Tıraş kremi ve sabunu
-Tıraş aleti

Belki alabilirim dediklerim:

-Köpürtme tası (Sadece A101'den aldığım seramik kaseye sahibim. Alternatif olsun diye bir kase alabilirim)
-Fırça (Frank Shaving karma kıllı fırça, Jaguar 236 fırça, Yaqi sentetik fırça var. Birkaç gündür fiyatı 50-60 lirayı geçmeyecek bir fırça daha alsam mı diye düşünür oldum. Alternatifler Qshave porsuk fırça veya Omega 10029 domuz kılı fırça)
So far so good..
(27/03/2019, Saat: 11:25)ahbap Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Almayı durdurduğum ürünler:

-Jilet
-Tıraş öncesi ve sonrası kremler, losyonlar
-Tıraş kremi ve sabunu
-Tıraş aleti

Belki alabilirim dediklerim:

-Köpürtme tası (Sadece A101'den aldığım seramik kaseye sahibim. Alternatif olsun diye bir kase alabilirim)
-Fırça (Frank Shaving karma kıllı fırça, Jaguar 236 fırça, Yaqi sentetik fırça var. Birkaç gündür fiyatı 50-60 lirayı geçmeyecek bir fırça daha alsam mı diye düşünür oldum. Alternatifler Qshave porsuk fırça veya Omega 10029 domuz kılı fırça)

Qshave porsuk kendime almıştım beğenmedim (çok yumuşak ve omurgasız geldi.) Yüzüme bile sürmedim kokusu geçsin diye bir kaç kez köpürtüp kayınpedere hediye olarak ayırdım. Çok yumuşak fırça severseniz güzel gelebilir. Yoksa önermem.

Sent from my MI 5 using Tapatalk
Hayat amacım: her şey hakkında bir şeyi, bir şey hakkında her şeyi öğrenmek!
Yorum için teşekkürler komşum. Sildim o halde onu kafamdan. Geriye, eğer alırsam, Omega 10029 kaldı.
Listeye bir de stand yazacaktım ama onu unutmuşum. Aliexpress'ten göz attığım kadarıyla şu tarz bir şey alabilirim. Almayabilirim de Smile

https://tr.aliexpress.com/item/2018-Yeni...40721.html
So far so good..
Geltir ailesinin en minimalisti olabilirim , tüm ömrümü bir alibıyıklı ustura ve fırçayla geçirmiş birisiyim. Tüm hayatımda da 2 kere sap kırdığımdan ustura bir kerede kaybettiğim için fırça değiştirdim. Sabun olarakta varsa yoksa arko. İşte size 20 küsür yıllık tıraş alışverişim Smile
Gayet zevkli, keyifli ve bol köpüklü bir tıraş için pazarda yapılacak 20 tl lik bir alış veriş yeterli.
Tabi ki daha güzeli , özeli, kalitelisi vardır ama bu sette gayet eksiksiz işi halledebilir.
Geltir den önce ve geltir den sonra diye bir milat benim hayatımda da var. Envantere iki çelik ustura ekledim, bilemek taşlarında eksiklerim var. Taş sıralamasını da dizebiliesem , geriye tek sarf malzemem kromoxit ve arko kalacak.
Geçen hafta ilk kez bilediğim bir ustura havada bir saç teli kesti. Endorfin salgılamaktan hipofiz bezlerim kurudu Smile Hiç bir cubby ya da dağların aslanı
beni bu kadar mutlu edemezdi. Mutluluk benin için budur ve bu kadarı kâfidir.
@dr_green

Benim de ilk aletim DE89 idi. Cok konforlu, cok guzel bir tirasi var. Mildin bir tik ustu. Omur gecirebilecek bir alet.

Daha sonra ben de sizin dusundugunuz gibi ayarli bir alet aldim. Ben Rockwell 6C almistim.
Rocwell'e tam ayarli alette denemez, cunku base plateleri degistirip, agresiflik derecesini degistirebilirsiniz.
Ben sizin yerinizde olsam, Merkur Progress veya Parker Variant alirdim. Cunku tiras sirasinda agresiflik derecesini degistirebilirsiniz.

Daha sonra ben de sizin merak ettiginiz gibi, Muhle R41 ve Merkur 37c (slant) aldim. R41 bana biraz agresif geldi, 37c de alisamadim.

Bir sonraki asamada antika aletlerle ilgilenmeye basladim. Cok sayida Gillette aletim oldu.
Benim icin en konforlu antika aletler: Gillette Aristocrat Open Comb serisi, ve Gillette New serisi.
Bunlar orta agresiflikte olan aletler.

Sonra CNC machined aletlere merak saldim. Her gecen gun yeni aletler uretiliyor.
CNC ile birlikte tiras aletlerinde kalite ve cesitlilik cok artti.
Benim en cok kullandigim, en favori aletim de CNC uretimi: Timeless Ti .95

En son merak ettigim alet cesidi SE'lerdi,
Paradigm SE e daha alismaya calisiyorum, kafa kismi biraz buyuk geliyor.

Suan el yapimi tek uretim alet saplarina merak ediyorum.
Ilk siparisimi gecen hafta verdim, daha elime ulasmasina cok var.
(27/03/2019, Saat: 12:20)helliox Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Geltir ailesinin en minimalisti olabilirim  , tüm ömrümü bir alibıyıklı ustura ve fırçayla geçirmiş birisiyim. Tüm hayatımda da 2 kere sap kırdığımdan ustura bir kerede kaybettiğim için fırça değiştirdim. Sabun olarakta varsa yoksa arko. İşte size 20 küsür yıllık tıraş alışverişim Smile
Gayet zevkli, keyifli ve bol köpüklü bir tıraş için pazarda yapılacak 20 tl lik bir alış veriş yeterli.
Tabi ki daha güzeli , özeli, kalitelisi vardır ama bu sette gayet eksiksiz işi halledebilir.
Geltir den önce ve geltir den sonra diye bir milat benim hayatımda da var. Envantere iki çelik ustura ekledim, bilemek taşlarında eksiklerim var. Taş sıralamasını da dizebiliesem , geriye tek sarf malzemem kromoxit ve arko kalacak.
Geçen hafta ilk kez bilediğim bir ustura havada bir saç teli kesti. Endorfin salgılamaktan hipofiz bezlerim kurudu Smile Hiç bir cubby ya da dağların aslanı

@helliox komşum ne güzel sözlerle anlatmışsınız tıraşta minimalizmi:

Hiç bir cubby ya da dağların aslanı
beni bu kadar mutlu edemezdi.

Sizinle aynı düşünceleri paylaşıyor ve size imreniyorum. İnsan en çok hangi tıraş ritüelinden keyif alıyorsa o onun için en mutlu olanıdır.
Smile a little be
(27/03/2019, Saat: 12:20)helliox Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Geltir ailesinin en minimalisti olabilirim , tüm ömrümü bir alibıyıklı ustura ve fırçayla geçirmiş birisiyim. Tüm hayatımda da 2 kere sap kırdığımdan ustura bir kerede kaybettiğim için fırça değiştirdim. Sabun olarakta varsa yoksa arko. İşte size 20 küsür yıllık tıraş alışverişim Smile

Aynı heyecan ve hazzı yaşayan birisi olarak sizi çok iyi anlıyorum.

E n v i r o n m e n t a l i s t

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Tıraşta Tercihiniz: Ustura mı DE mi? mavi 37 21,553 03/05/2021, Saat: 00:56
Son Yorum: Alpp
  Tirasta Turk Markalari volkanslim 23 9,082 01/05/2021, Saat: 19:19
Son Yorum: Ömer t. Katı
  Algıda Seçicilik - Geleneksel Tıraşta Eşik Noktası izbe 8 5,914 30/01/2017, Saat: 21:51
Son Yorum: onurcakmak
  Geleneksel Tıraşta 1. Ay kolay32 11 8,534 18/01/2017, Saat: 20:28
Son Yorum: Tahir
  tıraşta yüz gerdirme linguist 6 7,884 21/11/2012, Saat: 15:17
Son Yorum: canbaz

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: