Tıraşta Minimalizm
(06/05/2020, Saat: 14:57)Cem.O44 Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Abi tavsiyeni dinleyerek kafamda olan tek beğendiğim 3 parçalı alet bu var gillette flat bottom tech diye geçiyor ama buna da ulaşması çok güç gibi.Yabanci youtube kanallarinda da smooth and effective dedikleri bi alet ama bakalım 2.el ilanına düşerse edinirim.Sabun konusunda ise ucuz ama genel beğeniye hitap edenlerden seçmeye karar verdim öncelik oss-man fleuronda sonrasında  proraso krem kesinlikle listemde.df740c87141ee44e09e21c887a7e09f1.jpg

SM-N935F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

bir yıl kadar kullandım bunu nos durumdaydı Smile elimde çok makine tutmama kriterimden ötürü yok parasına sattım Smile tıraşını özlüyorum gerçekten yakın ve temiz tıraş veriyordu. fat handled tech diye biliyorum ben adını. Kanada amerika ingiltere versiyonları var. alt tablaları farklı
@Cem.O44 komşum ben tasta köpürtüyorum. Köpürtme tasına 5 damla gliserin ekliyorum. Tıraş sonunda tasta kalan köpüğe, fırçadaki kalan köpüğü kattıktan sonra badem yağını 2 damla ekleyip elimle yüzüme sürüyorum tıraş sonrası gibi, makineleri temizlerken yüzümde az biraz tutuyorum. Fırçayı badem yağıyla temas ettirmiyorum.
(06/05/2020, Saat: 15:23)mustbe Adlı Kullanıcıdan Alıntı: bir yıl kadar kullandım bunu nos durumdaydı Smile elimde çok makine tutmama kriterimden ötürü yok parasına sattım Smile tıraşını özlüyorum gerçekten yakın ve temiz tıraş veriyordu. fat handled tech diye biliyorum ben adını. Kanada amerika ingiltere versiyonları var. alt tablaları farklı

Güzel alettir kendileri Smile
(06/05/2020, Saat: 22:06)erfa Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Güzel alettir kendileri ?
Fatih abi agresif bir alet mi? Gillettenin tto yumuşaklığı bu alet içinde gecerlimidir ?

(06/05/2020, Saat: 22:23)Cem.O44 Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Fatih abi agresif bir alet mi? Gillettenin tto yumuşaklığı bu alet içinde gecerlimidir ?

Cem çok uzun uzadıya anlatılacak bir alet ama kısaca orta seviye civarı bir makine diyebilirim. Günlük tıraş için uygun. Ama bu sertlik olayı kişiden kişiye değiştiği için yanıltmakta istemem. Kimisinin cildi sert sakalı sert olur mild kaçar kimisinin cildi sakalı yumuşaktır sert kaçar. Yani göreceli bir konu. Ama genel olarak keyifli ve günlük kullanıma uygun bir alet diyim.
(06/05/2020, Saat: 22:34)erfa Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Cem çok uzun uzadıya anlatılacak bir alet ama kısaca orta seviye civarı bir makine diyebilirim. Günlük tıraş için uygun. Ama bu sertlik olayı kişiden kişiye değiştiği için yanıltmakta istemem. Kimisinin cildi sert sakalı sert olur mild kaçar kimisinin cildi sakalı yumuşaktır sert kaçar. Yani göreceli bir konu. Ama genel olarak keyifli ve günlük kullanıma uygun bir alet diyim.
Çok teşekkür ederim fatih abi.ilerde ilana düşerse edineceğim birtane

(06/05/2020, Saat: 22:23)Cem.O44 Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Fatih abi agresif bir alet mi? Gillettenin tto yumuşaklığı bu alet içinde gecerlimidir ?

@Cem.O44

Pre-war techler guzel...

https://www.reddit.com/r/Wetshaving/comm...ifference/
tek alet: r89
tek sabun: Mdc
tek fırça: oumo 26 mm silvertip

yaklaşık 3 aydır tıraş ekipmanım bu şekilde, stoktaki jiletleri de açılan paketi bitirene kadar kullanıyorum. sadece cildim çok kuru olduğu için tıraş sonrası doğru ürünü bulamadım onu arıyorum. rosece aftershave balmdan kışın çok memnun kalsam da sıcak havada çok yağlı kalıyor o yüzden kaldırdım. yazlık kurutmayan alkolsüz ferah bir tıraş sonrası bulursam devam edeceğim. şu an için bebak acı badem sütü kullanıyorum.
bu şekilde bir yaklaşımla, hem  el alışkanlığı kazandığımı hemde cildimin daha dinlenmiş olduğunu düşünüyorum.
bu düşünce beni mutlu etmiyor Smile
bana o kadar uzak bir kavram ki...geleneksel tıraş geçmişim 1yıl bile değil..banyo dolabında 1 raf ile başladım..şu an 3 rafa zor sığıyorum :-)
organik cella da aldıktan sonra bir süre duracağım :-)
Geçen sene bu zamanlarda forumu allah allah adamın 3 yıllık sabun 5 yıllık jilet stoğu varmış bu ne biçim bir iştir bir sürü de alete para yatırmış diyerek takip ediyordum. Geldiğim noktada en az 2 yıllık sabun 4 yıllık jilet stoğum ve 20 tane aletim var. Pişman mıyım ? Aklım hala alamadıklarımda Big Grin 24 saat içerisinde en zevk aldığım zaman dilimi sabah banyoda tıraş olduğum zaman. Bundan dolayı çok mutluyum. Aletlerimi seviyorum, %70’ini aktif kullanıyorum. Diğerleri günlük tıraş olduğum için fazla geliyor ama tatillerde ya da nadasa bıraktığım zamanlarda kullanıyorum. Tek şikayetim sabun ve kremlerin sample olarak satışının olmaması. Minimalizm ? O kadar çalışıyoruz 3 tane fazla alet almayalım mı yahu ? Hayatta kaç zevkimiz var Smile
Saygılar.

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Tıraşta Tercihiniz: Ustura mı DE mi? mavi 37 21,552 03/05/2021, Saat: 00:56
Son Yorum: Alpp
  Tirasta Turk Markalari volkanslim 23 9,081 01/05/2021, Saat: 19:19
Son Yorum: Ömer t. Katı
  Algıda Seçicilik - Geleneksel Tıraşta Eşik Noktası izbe 8 5,914 30/01/2017, Saat: 21:51
Son Yorum: onurcakmak
  Geleneksel Tıraşta 1. Ay kolay32 11 8,534 18/01/2017, Saat: 20:28
Son Yorum: Tahir
  tıraşta yüz gerdirme linguist 6 7,882 21/11/2012, Saat: 15:17
Son Yorum: canbaz

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: