Tıraşta Minimalizm
Bu konuyu analiz ederken;
1- İnsanın değişken yapısı
2- Yaşam felsefesi
3- Firmalar ve ticaret olgusu

Göz önünde bulundurulmalıdır.

Demirel "Dün dündür, bugün de bugündür" demişti.

Yıllar önce Jiletli Ustura ve Çelik Ustura'dan başka tıraş aleti düşünmezdim, aklıma bile gelmezdi.
Ustura dışında geleneksel alet kullanan arkadaşları ve onların hikayelerini, düşüncelerini, deneyimlerini tanıyıp dinledikçe bir kaç ayda bir de olsa ustura dışında da tıraş aleti kullanmaya başladım.

Bir toplantı da arkadaşlardan bazıları geleneksel tıraş mensuplarının geleneksel alışkanlıklarıyla çeşitli markalara ait bir kaç jilet çeşidi verdikleri zaman çok şaşırmıştım.

Şimdi ise onları kullanmaktan ziyade tıraş ekipmanlarının içerisinde neredeyse vintage usturalara verdiğim önem değerinde saklıyorum.

Bu duygular içerisinde belli yaşlarda tıraşta minimalizm düşüncesinin ağırlıkta olmayacağını düşünüyorum.

Belki kemale ermiş duruma gelindiğinde kendiliğinden tıraşta minimalizm rüzgarına kapılabilirler.

Sonuç olarak; hoşuma giden, kullandığımda keyif veren ve bana itici gelmeyen tıraş malzemelerinin hepsini de keyifle kullanıyorum.
Hatta bir hafta sadece sırasıyla jiletli ustura kullanıyorum, diğer hafta da sadece çelik ustura kullanıyorum.

Alırken de bu duygu ile hareket ediyorum.

Belki de bir kaç sayfa önceye gidersek daha farklı düşüncelerle hareket ederek bambaşka bir yazı da yazmış olabilirim. Smile)

E n v i r o n m e n t a l i s t

Ürünleri baya azalttım.artık 2 makine(de89,34c),2 fırça ve bikaç sabun,permasharp jilet ile yoluma devam edeceğim.yeni ve farklı malzeme alma hevesim kalmadı açıkçası.hatta yurtdışından gelecek malzemeleri ne yapacağımı düşünüyorum.satışa koyarım büyük ihtimalle.ne kadar az malzeme o kadar iyi benim için
Denizleriniz sakin, pruvanız neta olsun...
Hobi stokçuluk ve istifçilik arasında ciddi bir bağlantı var .
Çok kolay geçiş yapabilirsiniz farkında olmadan Smile
Look Sharp - Feel Sharp - Be Sharp
Ben stok sevmem ama güncel permasharp çok hoşuma gittiği için ve son 10 yılda 3 kez değiştiğini gördüğüm için fırsat buldukça artan oranlarda alıyorum
Yurtdışı alışverişe hiç bulaşmayarak hatta denemeyerek ve bu işe ayırdığım dolap ile kendimi sınırlayarak abartmamaya çalışıyorum Smile Yoksa ucu bucağı yok.
———————————————
Aptallık En Büyük Günahtır !..
1 Adet porsuk fırça, 1 adet domuz fırça, r41, r89 ve 3 farklı sabun ile devam ediyorum sanırım bunlar bana her türlü yeterli oluyor.
Değerli komşularım,
Bende bu konuda bir iki lakırdı yapmak istiyorum.

Görüşüme göre tıraşta minimalizm; bir kaç yada bir çok denemeden sonra (deneme sayısı şansla, maddiyatla,alışveriş tutkusuyla ve/veya doyuma ulaşmakla doğru orantılıdır) kendine en uygun ürünleri bulup;bir hadi bilemediniz iki set ürünle devam etmektir(örnek:ev seti, seyahat seti).

Ancak bir iki hobisi olan ve hobiciliğin dindirilemez vazgeçiltilemez döndürülemez ve dayanılmaz hafifliğini çok yakinen bilen birisi olarak şu noktanın altını önemle çizmek istiyorum: geleneksel tıraşa aynı zamanda hobi gözüyle de bakıyorsanız o zaman minimalizm kendinizin ve ailenizin genel maddi durumunu tehlikeye atmayacak, keza yine siz ve onların geleceğine -ki özellikle içinden geçmekte olduğumuz bu zor dönemlerde gelecek kaygısı diğer her şeyden ağır basmalı - zeval getirmeyecek ölçü ve skalada olmalıdır.

SSS
... Jilet
Komşum dediklerinize aynen katılıyorum, özellikle son bölüm çok önemli bence de...

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
Ölmemek elimizde değil ki bizim,                      
İyi yaşamamak beni tek korkutan.
bende merkur futur, r41, bir adet badger bir adet domuz bir adet sentetik fırça ve 3-4 adet sabun ev seti olarak seyahat içinse feather popular ttp ve yaqi sagrada sentetik arko stick olarak devam ediyorum bundan sonra artık alırsam aftershave veya sabun alırım en fazla çünkü iş kontrolden çıkıyor herşeyi almak istiyor insan ancak malesef ülkemizde iyi bir fırça 400-600 birim fiyattan gidiyor
Çok güzel paylaşımlar olmuş bu başlık altında. Zaman zaman baştan sona okuyacağım şahsen. Keyifli tıraşlar diliyorum tanıyan tanımayan tüm dostlara...
Foruma özel Tipsoft fiyat listesi için "tipsoftbrushes(at)gmail.com"
adresine "kullanıcı adınızı" belirterek mail atabilirsiniz.
https://www.facebook.com/tipsoftbrushes/

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Tıraşta Tercihiniz: Ustura mı DE mi? mavi 37 21,403 03/05/2021, Saat: 00:56
Son Yorum: Alpp
  Tirasta Turk Markalari volkanslim 23 9,059 01/05/2021, Saat: 19:19
Son Yorum: Ömer t. Katı
  Algıda Seçicilik - Geleneksel Tıraşta Eşik Noktası izbe 8 5,901 30/01/2017, Saat: 21:51
Son Yorum: onurcakmak
  Geleneksel Tıraşta 1. Ay kolay32 11 8,490 18/01/2017, Saat: 20:28
Son Yorum: Tahir
  tıraşta yüz gerdirme linguist 6 7,857 21/11/2012, Saat: 15:17
Son Yorum: canbaz

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: