Selam olsun tıraşa gönül verenlere:)
Heart 
Herkese Selam.

Ekim 2018'in başlarına kadar Fusion Classic kullanıyordum.Önceleri orijinal kartuş kullanıyordum fakat yinede bir tatminsizlik vardı.Nedenleri:
1)Sıfır(sinekkaydı) almaması.
2)Kartuşun zırt pırt tıkanması ve bu yüzden adam akıllı kesememesi.
3)Ve en önemlisi kartuşun pahalılığı(ki onunda klonunu aliden alıyodukta neyseSmile
Aslında kartuşum bitmek üzereydi.O yüzden alide araştırma yapıyordum ucuz kartuş için.Bide ne göreyim!River Lake ayarlanabilir jiletli tıraş makinesi!Dedim alıcağım kartuş fiyatına yakın tabi benim jiletli makineler hakkında en ufak bi bilgim yok.Araştırmaya falan başladım sonra ben kendime zulmettiğimi gördüm tıraşta Undecided .Tiraskeyfim blog sayfasından yararlandığım bilgiler beni etkiledi ve River Lake'i almış bulundum.ekim'in başlarında gelen tıraş makinem gerçekten aşık etmişti beni Blush (daha kullanmadan ağırlığı yetti bende duruşu vs.)

Neyse daha önce aldığım  
Aftershave Red One After Shave Balm Urban 250 ML,
Jilet  Panpa Rapira Super Stainless Rus Jileti 1 Paket/100 Adet (Mavi, Beyaz, Kırmızı Model),
Fırça Rodeo Jaguar Professional 602 Tıraş Fırçası ve Derby Normal Tıraş kremi ile ilk tıraşımı olmaya başladım.

Maalesef tecrübesizliğin azizliğine uğradım krem karıştırma konusunda.İlk tıraşlarımda maalesef fazla su kattığım için bi türlü uygun kayganlığı,korumayı vs. sağlayamıyordum.starex hocamın çektiği videolar sayesinde kremin nasıl kıvama sokulduğunu öğrendim(video çekmeye devam hocam Tongue ).

Yine bi tecrübesizliğin azizliği olarak rapira jilet kullanmam oldu.Performansı benim için kesinlikle Fusion'dan iyi tabi fakat azda olsa takılma meydana geliyor.Neyse artık buda bana ders oldu artık.(Fiyatının hakkı gerçekten Smile )

Fırçaya gelirsek ne kılı olduğunu bilmiyorum aradım bulamadım.Performansı birçok fırçam olmadığı için genel konuşamam fakat performansı geyet güzel olduğunu söyleyebilirim.

Balzamın kremi gayet güzel fakat koku fazla vermiyor.Fonex balzam Okaliptus var ek olarak fonex hem kokusu,ferahlatması vs kokusu gayet güzel tavsiye ederim.Red One'da fiyatına göre gayet güzel diyebilirim.

Derby saten klasik Big Grin

Herneyse şimdilik benden bu kadar hocalarım sormak istediğiniz yada yardımcı olmak istediğiniz şeyler varsa sorunuz lütfen.Bu arada ürünlerin linkini isterseniz atabilirim yasak değil diye biliyorum ama neyse Cool

Unutmadan şu klasik sözle bitireyim:
ŞİMDİ SIRA KAYDIRCAK SİNEK BULMAYA GELDİ Big Grin
Hoşgeldiniz. Umarım aradığınızı bulursunuz gerek forumda gerek tıraşta.. Smile

Nokia 3310 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi.
Hosgeldiniz komşum keyifli tıraşlarınız olsun.
(19/10/2018, Saat: 23:08)FearOfATG Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Hoşgeldiniz. Umarım aradığınızı bulursunuz gerek forumda gerek tıraşta.. Smile

Gerçekten aradığım birçok şey var sadece tıraş değil,forumun genel samimiyeti bile yeter umarım bu gidişatı kötüye kullananlar olmaz.
Kısacası teşekkürler Big Grin

(19/10/2018, Saat: 23:11)mehmetk1907 Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Hosgeldiniz komşum keyifli tıraşlarınız olsun.

Teşşekkürler sağolun
Aha flood yedik hızınıza yetişemiyorum Smile
(19/10/2018, Saat: 23:11)barefixxe Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Gerçekten aradığım birçok şey var sadece tıraş değil,forumun genel samimiyeti bile yeter umarım bu gidişatı kötüye kullananlar olmaz.
Kısacası teşekkürler Big Grin
Sanmam kötüye kullanan olacağını kaldı ki buradaki herkesin iyi kötü yaşı belli Smile Güzel bir düzen var ben de ilk geldiğimde şaşırmıştım..

(19/10/2018, Saat: 23:13)FearOfATG Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Sanmam kötüye kullanan olacağını kaldı ki buradaki herkesin iyi kötü yaşı belli Smile Güzel bir düzen var ben de ilk geldiğimde şaşırmıştım..

Bende sanmıyorum ama yinede nazar deymesin misali Smile.Bu düzene şaşırdığım için dedim herhalde Smile
ŞİMDİ SIRA KAYDIRCAK SİNEK BULMAYA GELDİ
Hoş geldiniz. Fırçanız domuz kılı komşum. Henüz geleneksel tıraş aleminin girişindesiniz ve o kadar fazla ürün var ki...

Forumu karıştırmaya başlayın demek istediğimi anlayacaksınız.
(19/10/2018, Saat: 23:29)Mehmet_G Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Hoş geldiniz. Fırçanız domuz kılı komşum. Henüz geleneksel tıraş aleminin girişindesiniz ve o kadar fazla ürün var ki...

Forumu karıştırmaya başlayın demek istediğimi anlayacaksınız.
Hoş bulduk.
Evet bu konuyu açmadan önce fark ettim baya bir konu olduğunu.Özellikle sabunlar ilgimi çekti bilmiyorum bu el yapımı tıraş sabunları kuruyemişçilerde var mıdır bi dahakine varsa uyguna alırım

MI 5s Plus cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
@barefixxe aramıza hoşgeldiniz. Keyifli tıraşlarınız olsun
(20/10/2018, Saat: 15:13)kalantorxl Adlı Kullanıcıdan Alıntı: @barefixxe aramıza hoşgeldiniz. Keyifli tıraşlarınız olsun
Hoşbulduk teşekkürler

MI 5s Plus cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Hayırlı olsun :D Fallschirmjäger 5 6,542 24/12/2023, Saat: 05:07
Son Yorum: exselans
  Selam (Tanışma) Shavettin 8 2,384 02/03/2023, Saat: 08:20
Son Yorum: Shavettin
Big Grin Selam Keyifçiler Tayyare Pilotu 9 2,228 09/05/2022, Saat: 18:01
Son Yorum: dramahlas
  Selam! Aristo 13 3,819 07/04/2022, Saat: 02:54
Son Yorum: Aristo
Music Ankara'dan selamlar olsun orhansolo 10 3,428 06/07/2021, Saat: 20:51
Son Yorum: orhansolo
  Ankara'dan selam talkan 10 2,960 19/04/2021, Saat: 11:32
Son Yorum: V4Vamık
  Selam, herkese merhaba CemBarlas 6 2,350 17/04/2021, Saat: 19:04
Son Yorum: ekindgn
  herkese selam ozgozt 19 5,440 26/12/2020, Saat: 12:06
Son Yorum: smltrpn
  Herkese selam Matta 13 4,988 07/11/2020, Saat: 14:28
Son Yorum: Matta
  8 yıllık mach 3 den sonra Geleneksel Tıraşa başlama Perseus 56 18,939 21/09/2020, Saat: 23:36
Son Yorum: element

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: