Kullandığınız En Mild Alet?
İlk başladığım Wilkinson klasik ve Baili TTO alet. İkisi de oldukça mild. Baili'nin kalitesi iyi, kaplaması, ağırlığı, dengesi.
@"kaanayhan" hocam wilkinson klasik makine benimde ilk makinem carefursa dan almistim yanlis hatirlamiyosam birini hediye ettim digeri duruyo, kulvar disi tutmakta fayda var bence alet mild olmasina mild ama yeni baslama da ve bu karakteri fazlaca dile geldiginden ister istemez bastirma hissiyati olusuyo helede yeni başlama donemlerinde, dolayisi ile kendi mild olsada tahris kacinilmaz oluyo genelde ki ben favori duzeltirken kesik bile atmayi basardim.Big Grin genel olarak ise de89 keskin jiletle kullandim sinekkaydi icin ugrasmadim ama keyifli tahrissiz tiraslar oldum. 10 uzerinden puanlarsak en agresifi 10, en mild 1 olsa 3 ile 7 arasi bana uygun aletler.

Fiyati az biraz uygun olsa feather as-d2 ve standi kullanilmaya deger bir alet denemedim ama ilk basladigim donemde baya ilgimi cekiyodu.
Günlük kullanimda mild alet olarak mühle r89'a 6 ay sans verdim .benim icin hayal kirikligi oldu resmen.markette 2 liraya satilan gillette blue 2 kullan at ondan cok daha iyi kesimi vardi.
(26/09/2020, Saat: 16:30)Ramo26 Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Günlük kullanimda mild alet olarak mühle r89'a 6 ay sans verdim .benim icin hayal kirikligi oldu resmen.markette 2 liraya satilan gillette blue 2 kullan at ondan cok daha iyi kesimi vardi.
+1000 Çok haklısınız komşum Smile

SM-N935F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Mühle R89'un mild olduğunu düşünmüyorum. Keskin jiletle kombin edildiğinde oldukça etkili bir kesime sahip. Derby ve benzeri keskinlikte olan jiletlerle kullanıldığında tıraşı eziyet haline getirebilir.
(26/09/2020, Saat: 16:55)batmanforever Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Mühle R89'un mild olduğunu düşünmüyorum. Keskin jiletle kombin edildiğinde oldukça etkili bir kesime sahip. Derby ve benzeri keskinlikte olan jiletlerle kullanıldığında tıraşı eziyet haline getirebilir.

Forumumuzun nadide abilerinden @batmanforever volkan abim, tam olarak anlatmak istedigime tercuman oldun sagol abi kesinlikle fazla milde yonelmek bazen gereksiz bastirma hissi ile beraber tahrise sebep.oluyo d89dan daha mildi ile tiras olmaya cabalamak bana yaramadi, tersine ortakarar aletler daha başarili keyifli tiraslara vesile oldu. O yuzden bence bu tabloda wilkinson klasik gereksiz bir alet oldu, basligi okuyan bu tamamdir bunu aliyima yonelmemeli mild tarafta harika isler yapan ve bunu hem tiras makine leri satisi yapan, deneyen, ureten hemen her insanin de89 u ayri bir kulvara koyup begenmesi de bu etkili kesimden dolayidir kanimca. Mesele bilgi kaynagi ise yuzlerce inceleme yapmis siralama yapmis insan r89, de89 ile basarili keyifli tiraslar oluyo, teknik oturana kadar wilkinson bile eziyet.

Düzeltiyim; benim kullandigim en mild olmakla orta karar alet deyim.

(26/09/2020, Saat: 16:39)Cem.O44 Adlı Kullanıcıdan Alıntı: +1000 Çok haklısınız komşum Smile

Cem kardesim sen zaten merkür olsunda taştan olsun modundasin, tum merkurlerden alacam ben nidalarini duyar gibiyim ama gommeyin 89 basarili alettir, kor jilet kombini yaramaz, orta ve keskin jilet olmali kombinde.
(26/09/2020, Saat: 16:55)batmanforever Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Mühle R89'un mild olduğunu düşünmüyorum. Keskin jiletle kombin edildiğinde oldukça etkili bir kesime sahip. Derby ve benzeri keskinlikte olan jiletlerle kullanıldığında tıraşı eziyet haline getirebilir.

+1
Aynı fikirdeyim komşum. R89/DE89 tam orta seviyede duran, kişisel hassasiyet hariç agresif veya mild denemeyecek bir alet.
(26/09/2020, Saat: 17:48)İsmetaltan Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Cem kardesim sen zaten merkür olsunda taştan olsun modundasin, tum merkurlerden alacam ben nidalarini duyar gibiyim ama gommeyin 89 basarili alettir, kor jilet kombini yaramaz, orta ve keskin jilet olmali kombinde.
Merkür olsun taştan olsun diyorum fanatık bir merkurcuyum abi Smile

Forumda olup Volkan abinin yorumlarını / tavsiyelerini aklında tutmayan kaybeder Smile

(26/09/2020, Saat: 17:58)Cem.O44 Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Merkür olsun taştan olsun diyorum fanatık bir merkurcuyum abi Smile

Geleneksel tıraşta mutlak doğru yoktur Cem , seni gold serisi ilanıyla gormeyelim bi iki seneye Big Grin

Denemeye devam Wink
(26/09/2020, Saat: 18:45)mustbe Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Geleneksel tıraşta mutlak doğru yoktur Cem , seni gold serisi ilanıyla gormeyelim bi iki seneye Big Grin

Denemeye devam Wink
Bu kadar geçen sürede tek öğrendiğim şey bu abi inanir mısın bilmem ama hiç bişeyin sabit olarak tamam "aha işte bu" dediğinin olmaması hele de harcama yapmaya istek varsa o iyisi hiç bulunmuyor sürekli iyi arama peşinde koşmaktan, aslında aletlerin çoğunluğu iyi yani istisnalar varmıdır vardır ancak yuma'nin eşit tutani ile yıllarca tıraş olan var veya bir de89,34c alıp 20 yıl kullananlar var, sürekli deneme isteği olan ıslak tirascilar bu iyi olanı elinden sürekli kaçırıyorlar.Bu aralar bir alete çok alışmak gerektiği düşüncesindeyim yoksa iyi olana kadar verecek birikim oluşmuyor. Smile

Saygılar ve sevgiler Mustafa abi Smile

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  DE Alet Seçimi Genel iceman_54 310 209,714 31/08/2022, Saat: 23:44
Son Yorum: exselans
  Adjustable DE Alet Seçimi yigitemre 56 55,381 09/08/2020, Saat: 09:20
Son Yorum: Lord Sparhawk
  DE Alet Ağırlığının Tıraşa Etkisi treasurer 0 2,075 15/05/2020, Saat: 01:44
Son Yorum: treasurer

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: