Kullandığınız En Mild Alet?
Bence sıralama, en mild'dan başlayacak olursam şöyle;

1- Feather Popular

2- Timor 1322 (Weishi 9306)

3- Rockwell R1 (Baili 179)

4- Parker 86R (Gillette SS benzeri bir dizayn) ("..The Parker 86R is a mild shaving razor. To the best of my knowledge, its head design was taken from the Gillette SS..")https://www.badgerandblade.com/forum/thr...6r.383307/

5- Wilkinson TTO

Bu arada Rockwell 6C'nin ilk plakasını, Gillette Tech'i, Timor 1353'ü denemedim ancak çok merak ediyorum. Bu saydıklarımı denedikten sonra, sıralamayı değiştirme hakkımı saklı tutarım Blush
@"FearOfATG" ayarli aletleri kulvar disi tutarsak de89 diyebilirim. Ayarlilar girince degisiyo bence rex in en dusuk ayari de89 dan mild hissiyata sahip.
Aklıma geldiği kadarıyla yazayım. Wilkinson classic , Gillette Superspee - Timor kelebek tip ve türevleri ( weishi vs) , Eski Gillette Slim Twist ve türevi vintage kelebek tip aletler , Gillette tech ve benzer kafa türevi aletler , henüz bu sabah kullanma şansı bulduğum Feather Popular. Feather as/d2.Bunların tamamıyla sakallar aşırı gür ve sert değilse , doğru jilet kombinasyonuyla günlük tıraş olunur. Shavecraft 101 , De89,r89,34c gibi aletler bunlardan biraz daha agresif bence orta veya ortaya yakın karakterli sınıfa sokulabilir.
Feather Popular, Wilkinson Sticky ve Timor lar
De89 ve 34C. Yatık sakallarıma uymadılar malesef.
Bugüne kadar kullandığım aletler arasında en mild olanı Timor 1353 ve Start .69 olmuştur.
Benim için baili 179 mild ama güzel bir alet.
Kartallar yüksekten uçar
Bende feather as-d2 ve timor 1353 gidip geliyorum.
Bu zamana kadar birçok tıraş aleti denedim; açıkçası içlerinde en çok Mühle R89’u çok mild buldum diyebilirim. Tabii diğer yorumlarda arkadaşların da bahsettiği üzre ayarlı makineleri kılasman dışı tutuyorum.
Merkur Futur'dan 34C'ye geçtim ve Futur derece 1'den bile çok daha mild, çok daha mutluyum.

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  DE Alet Seçimi Genel iceman_54 310 208,625 31/08/2022, Saat: 23:44
Son Yorum: exselans
  Adjustable DE Alet Seçimi yigitemre 56 55,143 09/08/2020, Saat: 09:20
Son Yorum: Lord Sparhawk
  DE Alet Ağırlığının Tıraşa Etkisi treasurer 0 2,065 15/05/2020, Saat: 01:44
Son Yorum: treasurer

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: