Derby Usta
(03/03/2019, Saat: 16:35)edward Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Benim için ws ve perma sharp kadar keskin olmayan rapira pembe mavi siyah ayarında bir jilet.Rapiradan biraz daha keskin olabilir ama arada bariz bir fark yok.

Bu arada Derby Extra ile aralarında bariz fark var bana göre. Tüm makinalarımda extrayı denedim, cildimi her seferinde tahriş etti gün boyu. Usta çok daha iyi, mükemmel diyemem ama kullanışlı. Kullan at kıvamında.
Hadi hayırlı tıraşlar!  Tıraş aleti
İkinci traşı rimei ile degilde yuma ile denedim.Biraz daha yakın bir traş oldu ama yine traş sonrası hafif yanma oldu. Bir sonra ki traşta wilkinson classic ile denerim.

Perma sharp ikinci traşta daha konforlu olmuştu derby usta aynı degişen bir şey yok.

Benim için ideal olan raipira mavi pembe siyah sanırım.Biraz kör olsa da sıfır yanma, yuma ile bu açıgı kapatırım sanırım.
(04/03/2019, Saat: 19:53)edward Adlı Kullanıcıdan Alıntı: İkinci traşı rimei ile degilde yuma ile denedim.Biraz daha yakın bir traş oldu ama yine traş sonrası hafif yanma oldu. Bir sonra ki traşta wilkinson classic ile denerim.

Perma sharp ikinci traşta daha konforlu olmuştu derby usta aynı degişen bir şey yok.

Benim için ideal olan raipira mavi pembe siyah sanırım.Biraz kör olsa da sıfır yanma, yuma ile bu açıgı kapatırım sanırım.

Konunun asıl yeri burası degil ama Yuma benim favorim. Acayip seviyorum Smile
Bugün derby usta ile 5.traşımı oldum.Her traştan sonra cilt şapı kullanıyorum.Bu traşta hiç yanma olmadı.2/3 günde traş oluyorum.İlk 4 traşta şapı cildime sürdügümde yanma oluyordu. 6 yada 7 traşı denemek lazım =)

Bu seferlik 5 traşta bitirecegim elimde denemedigim jiletler var.
Derby Usta'yı son günlerde sevmeye başladım. Kullandığım aletle keskinliği ve konforu beni oldukça memnun ediyor.
Dün Derby Ustayla tıraş oldum fiyatına göre beklenmeyecek derece başarılı olduğunu söylemeliyim. Konforu oldukça iyi en zor bölgelerde dahi hiç zorluk çıkarmadı yağ gibi geçti gitti . Keskinliğine gelecek olursam kullandığım 4 -5 marka jilettten en keskini Mavi Astraydı sonra bu jilet az farkla takip ediyor .Evet çok çok yakın tıraş hissi vermiyor ama orta üzeri diyebilirim. Sevdiğim yönlerden bir tanesini daha eklemeliyim hata töleransı yüksek şimdi mavi veya yeşil astra olsaydı diye aklımdan geçirdiğin hamleler olmuştu .Hiç bir kesik olmadan sıkıntısız bir şekilde tamamladım . Umarım bozmadan firma satılmadan böyle devam eder bence biraz stok yapmak lazım .( Bu arada diğer derby ürünlerinin hiç birini kullanmadım onlarla kıyas etmem mümkün değil ) Umarım faydalı olmuşumdur .
(15/03/2019, Saat: 16:02)Ali Desidero Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Dün Derby Ustayla tıraş oldum fiyatına göre beklenmeyecek derece başarılı olduğunu söylemeliyim. Konforu oldukça iyi en zor bölgelerde dahi hiç zorluk çıkarmadı yağ gibi geçti gitti . Keskinliğine gelecek olursam  kullandığım 4 -5 marka jilettten en keskini Mavi Astraydı sonra bu jilet az farkla takip ediyor .Evet çok çok yakın tıraş hissi vermiyor ama orta üzeri diyebilirim. Sevdiğim yönlerden bir tanesini daha eklemeliyim hata töleransı yüksek  şimdi mavi veya yeşil astra olsaydı diye aklımdan geçirdiğin hamleler olmuştu .Hiç bir kesik olmadan sıkıntısız bir şekilde tamamladım . Umarım bozmadan firma satılmadan böyle devam eder bence biraz stok yapmak lazım .( Bu arada diğer derby ürünlerinin hiç birini kullanmadım onlarla kıyas etmem mümkün değil ) Umarım faydalı olmuşumdur .

Teşekkürler komşum
Diğerleri özellikle de Extra buna göre gerçekten kötü, canın yanıyor tıraş olurken. Usta bu bakımdan iyi ama daha iyi olabilir bence.
(15/03/2019, Saat: 17:52)ekindgn Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Teşekkürler komşum
Diğerleri özellikle de Extra buna göre gerçekten kötü, canın yanıyor tıraş olurken. Usta bu bakımdan iyi ama daha iyi olabilir bence.

Rica ederim komşum.
Favori jiletlerimin arasına girdi. Kullan at tek traş icin çok ideal. Agresifliği gayet iyi, benim sakallar dikenli tel gibidir buna ragmen benim sakallara direndi, hiç çekiştirmedi. Sonunda bana iyi gelen bir yerli jiletim oldu.
Şol Gökleri Kaldıranın, Doldurup Donatanın,
Ol Deyince Olduranın, Doksan Dokuz Adı İle,
Usturalarımız Keskin, Elimiz Düzgün Olsun.
Bende daha yeni Derby Ustayla tıraşımı oldum.İlk izlenimlerim gayet konforlu bir jilet fakat keskinlik açısından mavi astra, perma-sharp gibi jiletlerden kötü.Benim cildim hassas olmasına rağmen tıraş esnasında ve tıraş sonrasında da herhangi bir yanma hissi tahriş oluşmadı.Fiyatına göre kullan at olarak kullanılabilecek bir jilet.Bugün 100lü paketi 20 liraya aldım.Fiyat/performans açısından benim kullanacağım jiletler arasında yerini aldı.
28vao7n.png
Mantık sizi A’dan B’ye götürür. Geleneksel tıraş ise her yere.

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Derby extra jilet BigHillMe 366 378,870 22/01/2023, Saat: 16:49
Son Yorum: implicit
  Derby Premium theunnamed 276 154,525 04/12/2022, Saat: 00:07
Son Yorum: thatwickerhat
  Krom Seramikli Derby Extra (Eksi Üretim) mustbe 13 6,963 28/07/2019, Saat: 21:12
Son Yorum: Ayhandulgar
  Derby 5'li paketten 4 jilet çıktı Wilkinson 11 15,677 30/10/2016, Saat: 23:31
Son Yorum: arandur

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: