Derby Usta
İstediği kadar isim değişsin. Arkadaş kaliteli ve yerli bir jilet üretmek çok mu zor anlamıyorum. Premium serisini denedim, hem yerli diye hem de kutusunu şık bulduğumdan alır sürekli kullandığım jilet yaparım derken o da ne, eskisinden pek de fark hissedemedim. Yüzümde sakal kalıyor resmen, boyun kısmını çeke çeke aldı. Birkaç traşta kullanmak istiyorum, umarım zamanla fikirlerim değişiir.
Usta jilet güzel olmuş , permasharp a benzettim keskinliğini
Derby Usta jileti dün akşam merak edip tıraş aletine takıp kullanmaya başladım. 3 çekişten sonra bana uygun bir jilet olmadığını anladım ve hemen değiştirdim. Tıraşımı Perma-Sharp ile tamamladım.
Son 2 arkadasımın yorumu aslına bakarsan birbirine zıt cıkıyor. Bu jilet isi subjektif diyoruz ustunde durmuyor geciyoruz ama bence jilet hakkında konularda diger kullanılan ekipman standardize olmadan yorumlar cok ustun koru oluyor. Bir arkadasım wilkinson ile denerken diger arkadas R41 ile deniyorsa jiletin yorumu farklılasabilir. Makine jilet uyumu burada cok onemlli.
Bu yuzden elinizde bir agresif ve bir mild makine mutlaka olsun. Farklı jiletleri karakterlerine gore agresifse mild makineye, veya konforlu veya yumusak bir jiletse daha agresif bir makinaya takarak kendinize uygun bir set haline getirmenizi tavsiye ederim. İnanın daha fazla çesit jileti cok daha sorunsuz kullanabiliyorsunuz.
Yorumlar tıras esnasında kullanılan makine hatta sabun gibi diger degiskenler yuzunden farklı olabilir.
Saygılar.
Piyasada 100'lük olarak kutu içerisinde kesilmiş olarak satılan Derby marka jiletler berberler tarafından tutuluyor.

Aynı kategoride olup satışı yapılan PermaSharp jiletler ile ikisini de yıllarca ustura da denedim.

Birbirinden çok ta keskin olarak ayırt edilerek şu iyi bu kötü şeklinde bir düşüncem oluşmadı.

Rus pazarlarından çıkma olanları saymaz isek, özellikle berber Piyasanın sık kullandığı ve ucuz olduğu için de tercih edildiği sıradan jiletler.

Kullanım açısından da Derby berber piyasasında birazcık öne çıkıyor.(Bazı berberlerin tıraş olurken konuşmalarından edinilen izlenim)

Ancak, @dikdik_s 'nin yazdığı yorumda da sözünü ettiği gibi bizler bilimsel deneyler yapmıyoruz.
Ne kadar tıraş olan var o kadar da farklı yorum yapılabilir.
Sakalın durumu, kullanılan fırça, tercih edilen suyun sıcaklığı, tıraş aletlerinin farklılığı vs. gibi nedenler jiletin performansını etkileyebilir.

E n v i r o n m e n t a l i s t

Bende @dikdik_s üstada katılıyorum jilet yorumu yapılırken aletten bahsedilmediği zaman çok anlam ifade etmeyebiliyor.
@dikdik_s komşumun jilet isi subjektiftir dediğine kesinlikle katılıyorum. Bu nedenle Derby Usta ile ilgili olan yorumumda bana uygun olmadığını özellikle belirttim.
Alet, fırça, sabun, su, jilet, ön hazırlık ve tıraş sıklığı elbette önemli faktörler. Bence kişin yaşı, sakal tipi, sakal sıklığı ve kıl sertliği de dikkate alınması gerekiyor.
İşyerinden aynı yaşta olan bir iş arkadaşımın sakalları seyrek ve yumuşak haftanın sadece bir günü tıraş oluyor. Sakalları geç uzadığı için 3 gün sinekkaydı kıvamında ortalıkta dolaşiyor Smile Bu arkadaşım hangi jileti kullanırsa kullansın ona çok iyi, keskin ve konforlu gelecektir. Benim sakal tipim ise tam zıt, sabah 3 perde tıraş olurum öğlen saatinde sakalımı görebiliyorum ve elime de geliyorlar Smile
Derby o kadar çok kaplama yapıyor ki,
Keskinlikten eser kalmıyor.

Halbuki kaplamasız yapsalar eminim cok guzel jilet olacak...
Ben Derby Usta’yı tek kelimeyle çok beğendim.
Extrayla alakası yok, premiumdan bir tık daha konforlu geldi bana.
Agresif ve jileti az büken aletlerlerle hem tıraşını hem tıraş sonrası sakal çıkış hissini çok sevdim.

Saygılarımla
Alper

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
(15/11/2018, Saat: 12:01)dikdik_s Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Son 2 arkadasımın yorumu aslına bakarsan birbirine zıt cıkıyor. Bu jilet isi subjektif diyoruz ustunde durmuyor geciyoruz ama bence jilet hakkında konularda diger kullanılan ekipman standardize olmadan yorumlar cok ustun koru oluyor. Bir arkadasım wilkinson ile denerken diger arkadas R41 ile deniyorsa jiletin yorumu farklılasabilir. Makine jilet uyumu burada cok onemlli.
Bu yuzden elinizde bir agresif ve bir mild makine mutlaka olsun. Farklı jiletleri karakterlerine gore agresifse mild makineye, veya konforlu veya yumusak bir jiletse daha agresif bir makinaya takarak kendinize uygun bir set haline getirmenizi tavsiye ederim. İnanın daha fazla çesit jileti cok daha sorunsuz kullanabiliyorsunuz.
Yorumlar tıras esnasında kullanılan makine hatta sabun gibi diger degiskenler yuzunden farklı olabilir.
Saygılar.

Hocam siz de biliyorsunuz ki tek tıraş ile yorum yapmıyoruz (En azından tecrübeli arkadaşlar) Yorumlar çeşitli ekipmanların kullanımı ve diğer sahip olduğumuz ürünlere kıyas yolu ile gerçekleşiyor. Ben bunda yanlış bir şey görmüyorum. Test laboratuarı olmadığımız için göreceli görüşlerimizi sunmak için bence bir kaç denemede ürünü gözlemlemek yeterli olacaktır.

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Derby extra jilet BigHillMe 366 378,866 22/01/2023, Saat: 16:49
Son Yorum: implicit
  Derby Premium theunnamed 276 154,518 04/12/2022, Saat: 00:07
Son Yorum: thatwickerhat
  Krom Seramikli Derby Extra (Eksi Üretim) mustbe 13 6,962 28/07/2019, Saat: 21:12
Son Yorum: Ayhandulgar
  Derby 5'li paketten 4 jilet çıktı Wilkinson 11 15,677 30/10/2016, Saat: 23:31
Son Yorum: arandur

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: