Derby Usta
Black beauty ile 4 ayarinda kullandim hissiyati bana personayi andirdi keskin ve cok konforlu bir jilet gunluk kullanimda oldukca memnun edecektir kullananlari diye dusunuyorum
Slant aletle deneyen oldu mu acaba Usta'yı?
Bir de PaulH amca kırmızı Personna'dan bir tık daha keskin demiş, deneyip görmek gerek.
"A Samurai always wears two swords."
Ben en son ustura ile denedim. Fena gelmedi bana da. Korkunç keskin bir jilet diyemem kendi adıma ama güzeldi.
(08/02/2019, Saat: 08:31)kokopelli Adlı Kullanıcıdan Alıntı: PaulH de Derby Usta denemiş. Feather'a doğru keskin ama konforlu diye de onaylamış.

https://youtu.be/Y_uG2-Pjtew

~SB

Starex hocamız da bahsetmişti dün paulh nin başlığında izledim videolarını eğlenceli birisi . arko ürünlerini de seviyor adam
İlk videolarında da yuma çok kullanıyor. adam Türk malzemelerini baya seviyor.  Big Grin

Derby Ustayı bende severek kullanıyorum keskinliği bana yeterli geliyor birde konforu cidden çok iyi.

DenizKSK Adlı Kullanıcıdan Alıntı:Slant aletle deneyen oldu mu acaba Usta'yı?
Bir de PaulH amca kırmızı Personna'dan bir tık daha keskin demiş, deneyip görmek gerek.

39c ile denedim iyi bir hazırlıkla çok sağlam traş çıkarıyor.
(08/02/2019, Saat: 10:15)DenizKSK Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Slant aletle deneyen oldu mu acaba Usta'yı?

Komşum bende 37c slant ile denedim. Orta karar diyebilirim. Perma sharp gibi akıcı değildi, ancak rapira gibi de takılmadı.
2 perde (wtg-xtg) konforlu bir tıraş sundu. Stok yapılırı mı, günlük tıraş olanların işini görür. Ama daha uzun 2-3 günde bir tıraş olan sert sakallı komşularda bir miktar takılma yapabilir diye düşünüyorum. Saygılar.
@asimunalan , @mimaras
Teşekkür ederim cevaplarınız için komşularım. Ben de 37C aldım onu bekliyorum. Gelince bir deneme yapacağım.
Çünkü Parker 64S ile hiçte öyle farklı bir tıraş sunmadı, hatta dikkatimi bile çekmedi bu Usta.
"A Samurai always wears two swords."
Ali Biyikli ustura ile denedim bu sefer yuze dalma yok konforu da iyi yine..bunda da gideri var bana gore..
(07/02/2019, Saat: 23:47)ekindgn Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Her ne kadar pek çok kişi beğenmese de Wilkinson ve bana çok uyan Perma-Sharp'a geri döneceğim. Her tıraşımda mutlaka kanayan bir yerim oluyor o kadar dikkat etmeme karşın. Sert ve kaba geldi ne yaptıysam. Daha rahat bir tıraş için günü olarak kullanıp elimdeki stokları tüketeceğim mecburen Sad

Kendimi cevaplamış olacağım.
Forumdaki yorumlara dayaarak gittim Yuma aldım, sağlam bir tane buldum 3TL'ye. Derby Usta'yı taktım, yüzüm mermer gibi oldu resmen. O kadar konforlu tıraş oldum ki o günden bu yana WS'i bıraktım sadece Yuma ile Derby Usta kullanıyorum. Forumda bahsedilen ve efsae olan pek çok makine bende mevcut değil ama Yuma bile böyle bir keyif verdiyse diğerlerini düşünemiyorum. Derby Usta açılışı yaptıSmile BUnunla beraber forumdaki yorumlara göre RIME'de alacağım, deneyince eklerim yorumları tekrardan.
Hadi hayırlı tıraşlar!  Tıraş aleti
Merkür 37c slant aletle günlük tıraşta usta ile gayet güzel anlaştık. Ama gün aşırı veya jileti düz tutan aletlerle temiz tıraş yakalayamadım. Fiyatı göz önüne alındığında günlük tıraşta kullanılabilir diye düşünüyorum.

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Derby extra jilet BigHillMe 366 380,170 22/01/2023, Saat: 16:49
Son Yorum: implicit
  Derby Premium theunnamed 276 154,571 04/12/2022, Saat: 00:07
Son Yorum: thatwickerhat
  Krom Seramikli Derby Extra (Eksi Üretim) mustbe 13 6,967 28/07/2019, Saat: 21:12
Son Yorum: Ayhandulgar
  Derby 5'li paketten 4 jilet çıktı Wilkinson 11 15,678 30/10/2016, Saat: 23:31
Son Yorum: arandur

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: