Derby Usta
(04/03/2020, Saat: 12:06)Soner Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Komşum, herhangi bir jilet markasını, tek bir tıraş olarak hemen hüküm vermeyin derim. Zira her jilet farklı tıraş aletlerinde farklı bir karaktere bürünebiliyor. Farklı aletlerle ve sabunlarla deneyin. Bir tavsiye daha beğenmeseniz dahi hiçbir ürününüzü çöpe atmayın, o ürünle barışık olan, seven, mutlaka çevrenizde bir geleneksel tıraş sever vardır hediye edebilirsiniz.

+1000
Bugün Derby Usta ile ikinci tıraşımı oldum. Sakallarım sert ve yoğundur. Çene ve boyun bölgesi ise epey sıkıntılı. Şaşırdım gerçekten. Yani ikinci tıraşımda da tıraşım gayet iyi ve konforlu geçti. Bugün boyun bölgesinde biraz fazla vakit harcayınca tahriş yaşattı. Şimdilik kesimi ve konforu çok hoşuma gitti. Ama emin olmak için paketi bitirmem gerekiyor. Belki slant aletten de kaynaklanıyor olabilir. Derby Usta ile ilgili kesin kararımı Üç gün arayla üç tıraş daha olduktan sonra vereceğim. Şimdilik güzel. Bakalım artık.
(06/07/2020, Saat: 18:42)MERCAN.04 Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Bugün Derby Usta ile ikinci tıraşımı oldum. Sakallarım sert ve yoğundur. Çene ve boyun bölgesi ise epey sıkıntılı. Şaşırdım gerçekten. Yani ikinci tıraşımda da tıraşım gayet iyi ve konforlu geçti. Bugün boyun bölgesinde biraz fazla vakit harcayınca tahriş yaşattı. Şimdilik kesimi ve konforu çok hoşuma gitti. Ama emin olmak için paketi bitirmem gerekiyor. Belki slant aletten de kaynaklanıyor olabilir. Derby Usta ile ilgili kesin kararımı Üç gün arayla üç tıraş daha olduktan sonra vereceğim. Şimdilik güzel. Bakalım artık.
Bende beğenerek kullanıyorum komşum ama paketlerdeki jiletler bazen tutarsız çıkabiliyor,onun harici en iyi anlaştığım jiletler arasında ucuz olmasida ayrı bir güzel Smile

SM-N935F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
bende üçüncü yada dördüncü tıraştan sonra jilet üzerinde lekeler oluştu. neden acaba? pas olduğunun göstergesi mi? kesiyordu ama bu şekilde kullanılmaz mı?
GNdx52.jpg
ne mutlu türküm diyene !
(06/07/2020, Saat: 19:52)yakup Adlı Kullanıcıdan Alıntı: bende üçüncü yada dördüncü tıraştan sonra jilet üzerinde lekeler oluştu. neden acaba? pas olduğunun göstergesi mi? kesiyordu ama bu şekilde kullanılmaz mı?
GNdx52.jpg

Usta nin hakkı en fazla iki tıraş bence komşum.
Komşumun dediği gibi en kral jilet olsa 2 den sonra işi bitiyor bende,yani kesse bile psikolojik olarak kesmiyor diyorum.cildimizden saglimizdan önemli değil komşum at gitsin Smile

(06/07/2020, Saat: 19:03)Cem.O44 Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Bende beğenerek kullanıyorum komşum ama paketlerdeki jiletler bazen tutarsız çıkabiliyor,onun harici en iyi anlaştığım jiletler arasında ucuz olmasida ayrı bir güzel Smile

Senden aldığım fırçayla kullanıyorum komşu Big Grin Fırçayı kremi değiştirmeden sadece tıraş aletini değiştirip kullanıcam o zaman ne olur daha rahat anlarım.
Komşum bende razorock plisofta geçtim o biraz daha yaqiden iyi geldi benim cildime.Aleti bende genelde sabit tutmaya çalışıyorum jilet değişkenlik gösteriyor bugün ki tirasimda polsilver kullandım baktım cildi yoluyor derby usta ile tertemiz tirasimi oldum Smile

Kaplamasız jiletlerde oluyor böyle. Su ile temas ettiğinden dolayı. Kullanamadan dursanız bile nemden oluşabilir. Benim içim rahat etmediği için kullanmıyorum. Çoğu kullandığım jilette kaplamasız olduğu için organizer saklama kutusunun bir bölümünü pirinç ve tuzla doldurdum.
"Öç gecikir ancak asla yaşlanmaz." 4.Murad
Banyo sonrası yumuşak 2 günlük sakalım için bugun daha önce aldığım (100lük paket) derby usta ile traş olayım dedim. Demez olaydım 3perde kazıma sonucu yüzümde kısım kısım sakal kaldı ve tahriş olmasın diye traşı bıraktım. Şuan 99 adet derby usta mevcut isteyene bedelsiz veya tavsiye edeceği deneme jiletleri karşılığında yollarım

MI 6 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Derby extra jilet BigHillMe 366 382,688 22/01/2023, Saat: 16:49
Son Yorum: implicit
  Derby Premium theunnamed 276 155,600 04/12/2022, Saat: 00:07
Son Yorum: thatwickerhat
  Krom Seramikli Derby Extra (Eksi Üretim) mustbe 13 7,030 28/07/2019, Saat: 21:12
Son Yorum: Ayhandulgar
  Derby 5'li paketten 4 jilet çıktı Wilkinson 11 15,746 30/10/2016, Saat: 23:31
Son Yorum: arandur

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: