Derby Usta
(20/05/2020, Saat: 13:32)ahbap Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Edwin Jagger De89 ile verim alabildiğim bu jilet, dün Rockwell 6C ile kullanımımda hiç hoşuma gitmedi. Uyumsuzluk oldu yani. Çokça çekiştirme yaptı, üstüne üstlük yolma girişimlerinde bulundu hadsiz jilet :-)

Tek denemede karar vermeyin komşum. Jiletin düzgün çıkmamış olma ihtimali de var.
I'd Lather be Shaving, 'Cos Shave Must Go On!
(20/05/2020, Saat: 13:32)ahbap Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Edwin Jagger De89 ile verim alabildiğim bu jilet, dün Rockwell 6C ile kullanımımda hiç hoşuma gitmedi. Uyumsuzluk oldu yani. Çokça çekiştirme yaptı, üstüne üstlük yolma girişimlerinde bulundu hadsiz jilet :-)
Üstad, demek ki cilt ve sakal yoğunluğunun önemi bir kere daha belirleyici olarak çıkıyor ortaya zira aynı marka makine ile siz verim almışsınız bende ise korkunçtu durum

Bir de o var tabi.
(20/05/2020, Saat: 14:50)onurcakmak Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Tek denemede karar vermeyin komşum. Jiletin düzgün çıkmamış olma ihtimali de var.

Yaşamak şakaya gelmez,
büyük bir çiddiyetle yaşayacaksın.

Nazım HİKMET
Komşular merhaba, bugün derby ustayı Mühle Rocca ile kullandım. Güzel bir ikili oldular.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
Salı günkü bu yorumumun ardından, aynı jileti bu kez DE89 ile kullandım. Sonuç gayet iyiydi. Kendi adıma tescillemiş oldum Rockwell 6C-Derby Usta uyumsuzluğunu.

Mi Note 3 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
So far so good..
(20/05/2020, Saat: 14:50)onurcakmak Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Tek denemede karar vermeyin komşum. Jiletin düzgün çıkmamış olma ihtimali de var.

@onurcakmak hocamin dedigini 1.5 sene sonra anladim gercekten. Her paketteki her jilet ayni degil. Ben bir sabunu bitene kadar kullaniyorum, ayni seyi jilet paketinde de yapiyorum, örneğin Rapira pembe pakette 10 tane var, bitene kadar kullaniyorum. Bir gun tum diger ekipmanlar ayni ve tum hazirlik ayni iken tirasta fark oluyor, mugtesem tiras ve facia tiras olabiliyor. Kesinlikle jileti daha fazla makina da ve seferde şans vermek lazim.
Hadi hayırlı tıraşlar!  Tıraş aleti
Bugun progress ile ilk perdeyi 2. Ayarda olmama rağmen can yaktı,ikinci perde de 1 e düştüm olmadı en dusuk ayara aldım,finalde temiz tıraş oldum ama boğaz altım suan kabarık ve acıyor.Bu jilet kesiyor ama dalıyor resmen.Benim cildime yaramadı.Premium olanı kesinlikle daha iyiydi hiç tahriş etmemişti.

(04/03/2020, Saat: 09:33)nakre Adlı Kullanıcıdan Alıntı: bu sabah impa dan aldığım derby usta jiletle tıraş oldum keskin ama konforu çok kötü inanılmaz tahriş yaşadım ve üstelik tıraş öncesi duş,özel tıraş yağı ve köpük ile hazırlık yaptığım halde tahriş ve kanamalar çok fazlaydı kalan jiletleri çöpe attım bir daha asla almam ,derby premium daha güzel bir jilet hatta rapira bile daha konforlu..

Katılıyorum size,ilk defa bu kadar tahriş yaşadım.Girtlak boyun kabardı resmen.Kalan 9 adeti direkt çöpe atıyorum.
(04/06/2020, Saat: 05:45)noneed Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Bugun progress ile ilk perdeyi 2. Ayarda olmama rağmen can yaktı,ikinci perde de 1 e düştüm olmadı en dusuk ayara aldım,finalde temiz tıraş oldum ama boğaz altım suan kabarık ve acıyor.Bu jilet kesiyor ama dalıyor resmen.Benim cildime yaramadı.Premium olanı kesinlikle daha iyiydi hiç tahriş etmemişti.

Komşum Progress'i yeni kullanmaya başladığınız için Derby Usta yerine beğendiğiniz, tanıdığınız bir jiletle kullanın şimdilik. Derby Usta'yı bir süre sonra denediğinizde fikriniz kökten değişebilir. Şahsen de89 gibi orta agresif aletlerle beğenerek kullanıyorum. Tecrübeniz artana kadar tıraşlarınızda alet-jilet-sabun kombinasyonundan 2 bileşeni birden değiştirmeyin. Yanlışı veya size yaramayanı ayıklamak daha kolay olur sizin için.
(04/06/2020, Saat: 06:15)sfenks Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Komşum Progress'i yeni kullanmaya başladığınız için Derby Usta yerine beğendiğiniz, tanıdığınız bir jiletle kullanın şimdilik. Derby Usta'yı bir süre sonra denediğinizde fikriniz kökten değişebilir. Şahsen de89 gibi orta agresif aletlerle beğenerek kullanıyorum. Tecrübeniz artana kadar tıraşlarınızda alet-jilet-sabun kombinasyonundan 2 bileşeni birden değiştirmeyin. Yanlışı veya size yaramayanı ayıklamak daha kolay olur sizin için.

Saolun komsum,ilk aletle tirasimi uc gunluk sakalda gilette blue premium ile oldum harikaydi,bugun derby gırtlağımı kabarttı,bir daha ki tıraşı bana cok konforlu gelen astra yesil ile yapayım.
Ben de denemek için bir paket aldım ama sakalımı çok çekti ne yazık ki. Daha sonra tekniğim gelişince tekrar şans vereceğim ayırdım kendisini kenara.

SM-G950F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Geçenlerde bununla ilginç bir deneme yaptım. Malumunuz jilet orta keskinlikte, konforlu bir jilet, cildi yormuyor. Bunu oldukça yumuşak bir makine olan parat ile kombinledim, vidolardan sakallarımı biliyorsunuz normalde hem yumuşak makine, hem de keskinliği düşük jilet baan hiç olmuyor, geride hep sakal kalıyor ama bu ikisi çok iyi oldu. İkisi de yumuşak kesimli olduğundan rahat rahat, bolca kısa çekişlerle tıraşımı oldum. 3. perdeyi çapraz yerine doğrudan tersten aldım yanakları, çenek ve bıyığı. Çok yumuşak bir kombinasyon olduğundan rahastsız da etmedi, kazıdım da kazıdım, adeta durduramadım kendimi. Big Grin

Sonuçta kanamasız, tahrişsiz bir tıraş oldu. Tıraş sonra epiteli yorduğumu bildiğim için bol miktarda l'occitan balzam sürdüm. Ustura tıraşı yakınlığında, bildiğiniz yumurta gibi gezdim gün boyunca tertemiz. İkinci günde sabah tıraş olmuşum gibi temizdi yüzüm. Çok kazımaktan tek tük minik iltihaplı sivilce başları fark ettim yer yer ama herhangi bir rahatsızlı yoktu l'occitan sağolsun. Yalnız bu ikilinin tıraş için zamanı olanlara uygun olduğunu da ekleyeyim. Kesim hafif olduğundna bol bol çekişler kullanmanız, yüzünüzü kontrol edip tıraşınızı yaymanız gerekiyor.

Yumuşak(mild) makine işini sadece Gillette'in doğru başarmış olduğunun bir başka göstergesi bana göre. Malesef eskiden buralar hep dutluktu ve artık böyle makineler üretmiyorlar.
http://tiraskeyfim.blogspot.com/  
http://saklinotalar.blogspot.com/

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Derby extra jilet BigHillMe 366 382,663 22/01/2023, Saat: 16:49
Son Yorum: implicit
  Derby Premium theunnamed 276 155,594 04/12/2022, Saat: 00:07
Son Yorum: thatwickerhat
  Krom Seramikli Derby Extra (Eksi Üretim) mustbe 13 7,030 28/07/2019, Saat: 21:12
Son Yorum: Ayhandulgar
  Derby 5'li paketten 4 jilet çıktı Wilkinson 11 15,745 30/10/2016, Saat: 23:31
Son Yorum: arandur

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: