Derby Usta
Bu jiletle ilk tıraşımı az önce oldum R41 ile. Tahriş yok kesik yok fakat anlamadığım bir gerginlik oluşturdu yüzümde sanki tıraş sonrası krem bile etki etmedi neredeyse Smile Bence Derby Premium dan daha iyi olmayabilir fakat bana daha iyi geldi.
(07/11/2019, Saat: 20:26)sohayli Adlı Kullanıcıdan Alıntı: üstadım qshave 5.5 çok agresif bir ayar bu jilet için. daha mild deneyin bence

5 in altında istediğim yakın traşı saglamıyor
Bugün de rimei ile denedim.Qshave 5,5 ayarında ki traştan daha kötü bir deneyim oldu.

Yine noktasal kanamalar ve traş sonrası yanma ile karşılaştım.

Son olarak belki wilkinson classic ile denerim.

Bana uygun bir jilet degil.
(09/11/2019, Saat: 15:49)edward Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Bugün de rimei ile denedim.Qshave 5,5 ayarında ki traştan daha kötü bir deneyim oldu.

Yine noktasal kanamalar ve traş sonrası yanma ile karşılaştım.

Son olarak belki wilkinson classic ile denerim.

Bana uygun bir jilet degil.

üstadım jileti dik tutan aletler ile denemeyin. Wilkinsonda dik tutuyor. jileti büken kafası yuma gibi olan aletler ile deneyin. O da olmuyorsa olmuyordur.
https://beyfendi.org
(09/11/2019, Saat: 20:25)sohayli Adlı Kullanıcıdan Alıntı: üstadım jileti dik tutan aletler ile denemeyin. Wilkinsonda dik tutuyor. jileti büken kafası yuma gibi olan aletler ile deneyin. O da olmuyorsa olmuyordur.

Yumada bu kadar sorun olmuyordu. Daha önce denedim. Aynı permasharp oldugu gibi ilk traşta hafif yanma sonra ki taşlarda bu kadar sorun olmuyordu. Anlaşılan makine seçiyor. Özellikle rimei ile bu kadar kötü olacagı ı beklemiyordum

Elimde ki kutu bitince muhtemelen daha almam.
Boşverin zorlamayın HOcam

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
Ben sana mecburum bilemezsin
Adını mıh gibi aklımda tutuyorum
Büyüdükçe büyüyor gözlerin
Ben sana mecburum bilemezsin
İçimi seninle ısıtıyorum.
(07/11/2019, Saat: 21:35)edward Adlı Kullanıcıdan Alıntı: 5 in altında istediğim yakın traşı saglamıyor

Komsum bu tarz yakın tıras takıntısı ile daha cok yanmalar, daha cok kanamalar yasayacaksınız. Bunları jilet denemeleri yaparak, sıkıntı jiletten diyerek atlatamazsınız.

1 kerecik deneme yap, al makinanı 2 ayarına, ac bir muzik, koy kafana gore bir jilet. Makinayı sapın ucundan nazikce tut bastırma. Soguk su ile 2 perde wtg, xtg tırasını ol. Tıras olurken bastırmama haric aklında birsey olmasın. Bugun yarın yapacaklarını dusun tırası dusunme. Bırak kas hafızan yapsın tırası sen baska seyler dusun. Bak inan aradıgın sihirli jileti bulmus gibi daha rahat bir tıras gecireceksin.
O yakın dedigin tıras fantazisi senin aklında. Su tersten sakkalları ellerinle kontrol etmeyi bırak.
Tişikkirlir Sipirmin.
(10/11/2019, Saat: 12:54)dikdik_s Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Komsum bu tarz yakın tıras takıntısı ile daha cok yanmalar, daha cok kanamalar yasayacaksınız. Bunları jilet denemeleri yaparak, sıkıntı jiletten diyerek atlatamazsınız.

1 kerecik deneme yap, al makinanı 2 ayarına, ac bir muzik, koy kafana gore bir jilet. Makinayı sapın ucundan nazikce tut bastırma. Soguk su ile 2 perde wtg, xtg tırasını ol. Tıras olurken bastırmama haric aklında birsey olmasın. Bugun yarın yapacaklarını dusun tırası dusunme. Bırak kas hafızan yapsın tırası sen baska seyler dusun. Bak inan aradıgın sihirli jileti bulmus gibi daha rahat bir tıras gecireceksin.
O yakın dedigin tıras fantazisi senin aklında. Su tersten sakkalları ellerinle kontrol etmeyi bırak.

Ben traşlarımda tersten jileti vurmuyorum zaten.ilk perde sakal çıkış yönünde ikincisi paralel.
Kademeyi düşürdüğüm zaman sanki yarım günlük sakal varmış gibi oluyor. O zaman elektrik saç traş makinesi ile de traş olunur.
Her gün traş olmuyorum zaten
Yumada bu kadar sorun yokken rimei ve qshave oldu.
1 ayarda jilet traş etmiyor sanki jilet takmamış gibi. 2 de belli belirsiz.

Bu aleti 2 ayarda kullanan var mı? Varsa neden ws bu kadar mild diye eleştiri alıyor?

Benim yakın traşta kastım sakallara tersten elini vurunca sakal gelmesi degil traş olduktan sonra bile sanki yarım günlük sakal var gibi olması.

Askerde bile 3 bıçaklı ile sabah traş oluyordum öglen hafiften sakal var. Hatta bazen akşamları sen dün geceden mi traş oldun diyen vardı.

Kör denilip begenilmeyen rapira pembe mavi siyah aynı şartlarda daha başarılı benim için.

Anlaşılan herkesin traştan beklentisi zevkleri farklı.

İyi günler
Wilkinson Classic ile çok hızlı, tahrişsiz, konforlu bir tıraş verdi benim sakalımda. Çok beğendiğim jiletler listesinde not aldım
———————————————
Aptallık En Büyük Günahtır !..
bugün bir milyoncu tabir edilen yerde bolca derby usta ve perma sharp vardı.Fiyatlarına bakmadım fakat derby ustanın bu kadar bulunabilir olması güzel.

En son baktıgımda yoktu.Sadece perma sharp,derby extra ve rapira pembe mavi siyah vardı.

Bu ürünlere son baktıgımdan bu yana satılması imkansız.Rapira hiç yoktu derby extra da yoktu yerine derby usta gelmiş ve perma sharp vardı.

Lider marka fırça vardı aynı şekilde oda gitmiş yerine no name plastik saplı bir fırça gelmiş.Lider 7 TL iken bunun fiyatı 12 TL ayrıca arko sabunun 5 TL derby yeni normal kremin fiyatı 6 TL idi.Arko sabunda vardı oda 8 tl idi.

Burdan derby limon almıştım dahada vardı onlar gitmişyerine yeni ambalajlı olanlardan elmiş ama sadece normal olanı var.

Bu tarz yerlerde bu ürünler bitene kadar degişmez diyordum ama ilginç.

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Derby extra jilet BigHillMe 366 379,352 22/01/2023, Saat: 16:49
Son Yorum: implicit
  Derby Premium theunnamed 276 154,538 04/12/2022, Saat: 00:07
Son Yorum: thatwickerhat
  Krom Seramikli Derby Extra (Eksi Üretim) mustbe 13 6,964 28/07/2019, Saat: 21:12
Son Yorum: Ayhandulgar
  Derby 5'li paketten 4 jilet çıktı Wilkinson 11 15,678 30/10/2016, Saat: 23:31
Son Yorum: arandur

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: