Derby Usta
(27/09/2019, Saat: 23:19)Balan94 Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Herkese merhaba. Derby usta kullandığım zaman sakallarım yumuşak oluyor. Ancak, perma sharp ile tıraş olduğumda sakallarım çok sert oluyor. Bunun sebebi nedir acep

Jilet konforu sanırım tam da bu olsa gerek
Lordun bloğunda konforlu yazan jiletlerden sırayla kullandım
olumlu sonuç aldım
Derby usta ise hakikaten Allahım nolur bunu bari bozmasınnar
dediğim tek jilet oldu. Ciddi stoğum var ve çok mutluyuz berabarcenek.
Çok derin tıraş etmiyor, orta sakallarda konforlu ve günlük kullanıma uygun
Daha ne olsun..
Arkodan da benzer bi hamle bekliyoruz yıllardır..
Smile
(28/09/2019, Saat: 12:41)kral arthur Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Cilt ve sakal yapısından ötürü her jilete farklı tepki veriyor olabilir cildiniz.
Komşularımız da bu konuda jiletin etken olduğunu söylüyorlar.
İki ihtimal de mümkün.

(28/09/2019, Saat: 13:10)CMO05 Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Jilet konforu sanırım tam da bu olsa gerek
Lordun bloğunda konforlu yazan jiletlerden sırayla kullandım
olumlu sonuç aldım
Derby usta ise hakikaten Allahım nolur bunu bari bozmasınnar
dediğim tek jilet oldu. Ciddi stoğum var ve çok mutluyuz berabarcenek.
Çok derin tıraş etmiyor, orta sakallarda konforlu ve günlük kullanıma uygun
Daha ne olsun..
Arkodan da benzer bi hamle bekliyoruz yıllardır..

Değerli yorumlarınız için çok teşekkürler. Geleneksel tıraşa yeni başlamam ve elimde çok alternatif / iyi ekipman bulunmaması sonucu karşılaştırma yapamıyorum. Derby jiletler için buradaki kullanıcı yorumlarını okuyorum ama subjektif ve farklı görüşte yorumlar bulunması sebebiyle olması gerekenin ne olduğuna karar veremiyorumSmile tekrar teşekkürler
(28/09/2019, Saat: 14:50)Balan94 Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Değerli yorumlarınız için çok teşekkürler. Geleneksel tıraşa yeni başlamam ve elimde çok alternatif / iyi ekipman bulunmaması sonucu karşılaştırma yapamıyorum. Derby jiletler için buradaki kullanıcı yorumlarını okuyorum ama subjektif ve farklı görüşte yorumlar bulunması sebebiyle olması gerekenin ne olduğuna karar veremiyorumSmile tekrar teşekkürler

Rica ederim,
Fikir verebildiysem ne mutlu...
Mild agresif herturlu aletle denedigim Derby Usta ile ilgili fikirlerim şunlar:
Jilet karakteristik olarak Crstyl ve Voskhod'a benziyor
Mild aletlerle sonuc fecaat cok kotu yanma yapiyor
Orta agresif ve agresi ya da ayarli aletlerin yuksek ayariylacok guzel sonuclar aliniyor ozellile konforu mukemmel.
Umarım Derby bu urunu de bozmaz
(28/09/2019, Saat: 15:18)Mustafa40 Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Mild agresif herturlu aletle denedigim Derby Usta ile ilgili fikirlerim şunlar:
Orta agresif ve agresi ya da ayarli aletlerin yuksek ayariylacok guzel sonuclar aliniyor ozellile konforu mukemmel.

Crystal kesinlikle daha kör bir jilet bence. Benim sakalim sert ve sık değil ona rağmen yoluyor ilk perdede. Ama asla tahriş etmiyor.
(28/09/2019, Saat: 15:18)Mustafa40 Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Mild agresif herturlu aletle denedigim Derby Usta ile ilgili fikirlerim şunlar:
Haklısınız, ben de ayarlı qshave ile derby ustayı eşleştirdiğimde çok iyi tıraşlar çıkarıyordum.

Mi Note 3 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
So far so good..
Az önce Progress ve Usta ile üç perde kafa tıraşı oldum. Sinekkaydı kafa tıraşına şap sürünce iğne ucu kadar yer bile yanmaz mı, kaşınmaz mı işte öyle bir tıraş oldu. Derby Usta bir hazine gerçekten. Saç sakal farketmiyor bugüne kadar yumuşaklığıyla, honlama kalitesiyle hep hayran bıraktı beni kendine. Keskinliğine zaten diyecek yok, en keskin olması gerekmiyor sonuçta keyifle tıraş olacak kadar gayet keskin. Üstüne bu fiyatıyla aynı kalitede kaç tıraş çıkaracağı da hiç önem taşımıyor. Kullan at, yenisini çek. Yabancıların da dikkatini çekmiş durumda umarım aynı ayarda üretime devam ederler. Bu şekilde birkaç sene devam etsinler bence çok popüler olacak.
(29/09/2019, Saat: 00:35)CtrlKML Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Az önce Progress ve Usta ile üç perde kafa tıraşı oldum. Sinekkaydı kafa tıraşına şap sürünce iğne ucu kadar yer bile yanmaz mı, kaşınmaz mı işte öyle bir tıraş oldu. Derby Usta bir hazine gerçekten. Saç sakal farketmiyor bugüne kadar yumuşaklığıyla, honlama kalitesiyle hep hayran bıraktı beni kendine. Keskinliğine zaten diyecek yok, en keskin olması gerekmiyor sonuçta keyifle tıraş olacak kadar gayet keskin. Üstüne bu fiyatıyla aynı kalitede kaç tıraş çıkaracağı da hiç önem taşımıyor. Kullan at, yenisini çek. Yabancıların da dikkatini çekmiş durumda umarım aynı ayarda üretime devam ederler. Bu şekilde birkaç sene devam etsinler bence çok popüler olacak.

Temennimiz yerli üretim olan derby ustanın başarılı bir şekilde yoluna devam etmesi.
(28/09/2019, Saat: 14:50)Balan94 Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Değerli yorumlarınız için çok teşekkürler. Geleneksel tıraşa yeni başlamam ve elimde çok alternatif / iyi ekipman bulunmaması sonucu karşılaştırma yapamıyorum. Derby jiletler için buradaki kullanıcı yorumlarını okuyorum ama subjektif ve farklı görüşte yorumlar bulunması sebebiyle olması gerekenin ne olduğuna karar veremiyorumSmile tekrar teşekkürler

Komşum, kisiden kisiye gore tiras zevki ve ekipman/malzeme uyumu değişiyor. Bu duruma ayni zamanda ciltte yarattigi tepkide değişebiliyor. Bu sebeple seninde tecrubelerin onemli, ve zamanla olusacak. Forumdaki basliklara dikkat edersen bugunku tirasinizdan ne ogrendiniz kismi bile var ve herkes hala öğreniyor dogal olarak. Benim senin icin tavsiyem, ayni jileti farkli makinelerde denemen. Ayrica, tek bir makinede farkli jiletler denemen. Ornek olarak, Rapira'yi WS Rimei Yuma'da dene. Diger turlu de Derby Usta Derby Premium Rapira'yi sadece Yuma'da dene. Ayni on hazirlikla, ayni gun sakaliyla, ayni malzemelerle. Boylelikle daha rahat karsilastiema olanagi bulabilirsin. Ben, ozellikle farkli makinalarda surekli deniyorum: ornek olarak Rapira Pembe'yi pek cok kimse begenmez iken ben Yuma ile uyumunu kesfettim: boyle konforlu tirasi cok az oldum simdiye kadar. Bu sebeple denemeye devam Smile
Hadi hayırlı tıraşlar!  Tıraş aleti
Geleneksel tıraşa döndükten sonra karsilastigim suprizlerden biriydi derby usta. Forumdaki yorumlarda olumlu yöndeydi, fiyatı da makul idi ama ben yeterince keskin bulmadım. Zaten eski jiletlere ne olduysa ya bulunmuyor ya da eskisi gibi kesmiyor. Jilet kıtlığı var piyasada sanki. 7 oclock lar, polsilver hiç yok permasharp eskisi gibi değil.

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Derby extra jilet BigHillMe 366 382,826 22/01/2023, Saat: 16:49
Son Yorum: implicit
  Derby Premium theunnamed 276 155,666 04/12/2022, Saat: 00:07
Son Yorum: thatwickerhat
  Krom Seramikli Derby Extra (Eksi Üretim) mustbe 13 7,037 28/07/2019, Saat: 21:12
Son Yorum: Ayhandulgar
  Derby 5'li paketten 4 jilet çıktı Wilkinson 11 15,750 30/10/2016, Saat: 23:31
Son Yorum: arandur

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: