Derby Usta
Benim cildime uymadı galiba

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
5-6 günlük sakalım vardı. Derby ustayı kırdım ve sedef usturama taktım.İşkence gibi olacağını bile bile taktım ve yumuşattığım sakallara giriştim. Sanki derby usta sakalları kesmiyordu da adeta sakallar derby ustayı kesiyordu. Big Grin Bittiğinde tekrar almayacağıma eminim. İşin garibi bu jiletin derby jiletler arasındaki en keskin jilet olduğu söyleniyor.Benimse henüz denemem gereken iki model daha var ; premium ve extra. Angry
@Curiosity komşum, keskinlik arıyorsanız bence ikisini de denemeyin, premium'u hele hiç denemeyin Smile
(17/07/2019, Saat: 01:17)Curiosity Adlı Kullanıcıdan Alıntı: 5-6 günlük sakalım vardı. Derby ustayı kırdım ve sedef usturama taktım.İşkence gibi olacağını bile bile taktım ve yumuşattığım sakallara giriştim. Sanki derby usta sakalları kesmiyordu da adeta sakallar derby ustayı kesiyordu. Big Grin  Bittiğinde tekrar almayacağıma eminim. İşin garibi bu jiletin derby jiletler arasındaki en keskin jilet olduğu söyleniyor.Benimse henüz denemem gereken iki model daha var ; premium ve extra.  Angry

Komşum, eger Usta'yi begenmediyseniz digerlerini sakin denemeyin, ki Usta iclerinde en keskin olani, kullandiklari bileme tarzi farkli. Caniniz yanmasin Smile ama Derby Usta'yi farkli makinelerde (slant) deneyebilirsiniz.
Hadi hayırlı tıraşlar!  Tıraş aleti
(17/07/2019, Saat: 13:04)AbuzTech Adlı Kullanıcıdan Alıntı: @Curiosity komşum, keskinlik arıyorsanız bence ikisini de denemeyin, premium'u hele hiç denemeyin Smile

(17/07/2019, Saat: 13:17)ekindgn Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Komşum, eger Usta'yi begenmediyseniz digerlerini sakin denemeyin, ki Usta iclerinde en keskin olani, kullandiklari bileme tarzi farkli. Caniniz yanmasin Smile ama Derby Usta'yi farkli makinelerde (slant) deneyebilirsiniz.

Tavsiyelerinizi dikkate alacagim komsularim. Bile bile lades demeye hic gerek yok gibi Smile
Derby usta ciddi anlamda konforlu bir traş sağladı orta keskinlikte tahrişi az bir jilet üretmişler günlük sakala kullandığım üründen memnun kaldım uygun fiyatını hesaba katarsak tek kullanım yaparak keyifli konforlu bir traş sağlar düşüncesindeyim bakır teli kadar sertmi bilmem ama sert bir sakallı biri olarak yazıyorum

LLD-L31 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
(18/07/2019, Saat: 10:44)TheCro Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Derby usta ciddi anlamda konforlu bir traş sağladı orta keskinlikte tahrişi az bir jilet üretmişler günlük sakala kullandığım üründen memnun kaldım uygun fiyatını hesaba katarsak tek kullanım yaparak keyifli konforlu bir traş sağlar düşüncesindeyim bakır teli kadar sertmi bilmem ama sert bir sakallı biri olarak yazıyorum

komşum hoşgeldiniz diyerek sizi tanışma başlığı açmaya davet ediyorumSmile
(18/07/2019, Saat: 11:52)mustbe Adlı Kullanıcıdan Alıntı: komşum hoşgeldiniz diyerek sizi tanışma başlığı açmaya davet ediyorumSmile
Hoş bulduk üstad bizede davete icabet etmek düşer tez zamanda bir tanışma başlığı açarım

Derby'nin bu ürününü rafta görünce derby premium gibi derby extra'nın aynı karakterindeki ürünü farklı bir ambalajla tüketiciye sunulması olarak yorumlamıştım fakat geçen haftadan beri Usta'yı kullanınca bu yargımın haksız olduğuna kanaat getirdim.
Usta, diğer Derby tıraş bıçaklarına göre daha keskin ve daha konforlu geldi.
Keskinliği gillette platinum-7 o'clock gibi akıcı geldi fakat konforu eski derby serilerine göre iyileşmesine rağmen biraz daha çalışılması gerekiyor. Konfor treet-topaz gibi bir seviyede. Yani benim keskinlik notum 10/10, konfor notum ise 10/6. Bu arada konfor ve keskinliği soğuk tıraşta 2 perdeye göre yorumluyorum. 2. perde sonunda 3-4 noktasal kanama olabiliyor bazen de 1 noktasal kanama ile tıraş sona eriyor. Soğuk tıraş tek perdede ise bence her iki konuda da 10/10, kusursuz.
Sonuç olarak ben bu tıraş bıçağını beğendim, jilet stoğum bulunmasa stoklardım.
Arkolik Fırça Ekipman: http://tinyurl.com/recklesstr
2. Traşı daha keskin! Bariz fark var hatta 3. traşı da ilk traşından keskin.

Bunu dikkate alarak denerse beğenmeyen arkadaşlar belki fikirleri değişebilir ama malum jilet işi kişiye göre çok değişken..

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Derby extra jilet BigHillMe 366 378,869 22/01/2023, Saat: 16:49
Son Yorum: implicit
  Derby Premium theunnamed 276 154,524 04/12/2022, Saat: 00:07
Son Yorum: thatwickerhat
  Krom Seramikli Derby Extra (Eksi Üretim) mustbe 13 6,963 28/07/2019, Saat: 21:12
Son Yorum: Ayhandulgar
  Derby 5'li paketten 4 jilet çıktı Wilkinson 11 15,677 30/10/2016, Saat: 23:31
Son Yorum: arandur

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: