Derby Usta
(24/02/2019, Saat: 20:58)Soner Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Şikayet var sitesinde derby firması ile ilgili ilginç şikayetler var. Konu herkese açık bir kaynakta ulaşılabilir olduğu için firmayı karalama, kötüleme gibi bir niyetim yok, o yüzden paylaşmak istedim.
https://www.sikayetvar.com/derby

Sözünü ettiğiniz sitede şikayet konusu olmayan marka yok denebilir. Genelde kullanım yaygınlığına göre şikayet oranı artıyor. Bu gözle bakıldığında derby şikayetleri çok çok az aslında komşum.
https://www.hepsiburada.com/derby-usta-d...A%20TOPTAN

bir kutu aldım fiyatı güzel
(24/02/2019, Saat: 20:24)Soner Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Komşum bu derby usta ile aynı jilet değil. Daha önce de anlatmaya çalıştığım gibi derby extra nın ikiye kesilip bölünmüş hali, ismine profesyonel eklenmiş. Şöyle düşünün derby extra kartal otomobil, derby profesyonel şahin otomobil. İkisinin herşeyi aynı şekli değişik, ismi değişik.

Smile Usta'ya bu kadar methiye, Extra'ya bu kadar reddiye okuduktan sonra ambalajına "Professional" yazılmış bir jilete Extra'lık yakıştıramıyor insan.

(24/02/2019, Saat: 20:58)Soner Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Şikayet var sitesinde derby firması ile ilgili ilginç şikayetler var. Konu herkese açık bir kaynakta ulaşılabilir olduğu için firmayı karalama, kötüleme gibi bir niyetim yok, o yüzden paylaşmak istedim.
https://www.sikayetvar.com/derby

Galiba ben biraz kötü kalpliyim ama şikayetleri okumak bana biraz keyifli geldi.
Hem tam hem kırık olandan 100er tane sipariş verdim. Neymiş bu usta bir de biz görelim. Bu arada acemilikten midir? Ben premium ile extra arasında bile fark var gibi hissediyorum. Biraz daha keskin ve az esniyor gibi premium sanki.
Photo 
Bugün aldığım "Derby Usta" ile ilk tıraşımı oldum. Keskinlik olarak Derby Premium'a göre yeterli seviyede olsa da bir treet veya yeşil astra seviyesinde olmadığını gördüm.
Ancak jiletin her 2 yüzü de baskısız, her 2 yüzünde de marka dahil hiçbir baskı yok, tamamen boş ..Sizlerdeki paketlerde de böyle baskısız jiletler çıktı mı? Ama şurası bir gerçek ki Derby bu sefer iyi iş çıkartmış, zira tıraşımı tamamladığımda hiç tahriş yaşamadım, yalnızca keskinliğini biraz daha iyi umuyordum.  

36M4zM.jpg[/url][/img]
"Bilgi sahibi olmadan fikir sahibi olunmaz!" [Konfüçyüs]
(28/02/2019, Saat: 01:24)Naci Erdem Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Bugün aldığım "Derby Usta" ile ilk tıraşımı oldum. Keskinlik olarak Derby Premium'a göre yeterli seviyede olsa da bir treet veya yeşil astra seviyesinde olmadığını gördüm.
Ancak jiletin her 2 yüzü de baskısız, her 2 yüzünde de marka dahil hiçbir baskı yok, tamamen boş ..Sizlerdeki paketlerde de böyle baskısız jiletler çıktı mı? Ama şurası bir gerçek ki Derby bu sefer iyi iş çıkartmış, zira tıraşımı tamamladığımda hiç tahriş yaşamadım, yalnızca keskinliğini biraz daha iyi umuyordum.  

Ben 100'lük aldım denemekt için Smile
Jjiletlerde baskı&İsim vb yok.
Keskinlik daha iyi olabilirdi, Perma-Sharp kadar konforlu degil ama dediğiniz gibi tahriş etmiyor. Eğimli makinalara iyi uyum sağlıyor. Hergün tıraş oluyorum, bazen bıçağı ters çeviriyorum, iş görüyor.
Hadi hayırlı tıraşlar!  Tıraş aleti
günaydın arkadaşlar geçen günkü mail olayından sonra merak ettim, derby'ye mail atarak jiletler arasındaki farkı sordum .

SORU1: son çıkan derby usta isimli ürününüz ile önceki seriler olan premium ile extra serileri arasında fark var mıdır?

CEVAP1: “Derby olarak, eski tıraş ustalarının deri kayış ile usturalarını bilediği perdahlama geleneğini günümüze uyarladık ve yeni bir bileme teknolojisi geliştirdik. Çifte perdahlama yapan bu teknoloji sayesinde Derby Usta yı daha pürüzsüz bir yüzey ve mükemmel bir keskinlikle üretiyoruz. Böylece siz de cildi tahriş etmeden, maksimum konforla tıraşı tamamlıyorsunuz.”

SORU2: sorduğum soruya verdiğiniz cevaba göre jiletler aynı bileyleme teknolojisi farklı olarak mı anlamalıyım?

CEVAP2: Evet tıraş bıçakları isveç çeliği olup, bileyleme teknolijisi farklıdır.
Extra'dan daha iyi olduğu muhakkak. Ayrıca @ekindgn komşumun dediği gibi slant aletlerde güzel iş çıkarıyor.
"A Samurai always wears two swords."
(28/02/2019, Saat: 09:39)mustbe Adlı Kullanıcıdan Alıntı: günaydın arkadaşlar geçen günkü mail olayından sonra merak ettim, derby'ye mail atarak jiletler arasındaki farkı sordum .

SORU1: son çıkan derby usta isimli ürününüz ile önceki seriler olan premium ile extra serileri arasında fark var mıdır?

CEVAP1: “Derby olarak, eski tıraş ustalarının deri kayış ile usturalarını bilediği perdahlama geleneğini günümüze uyarladık ve yeni bir bileme teknolojisi geliştirdik. Çifte perdahlama yapan bu teknoloji sayesinde Derby Usta yı daha pürüzsüz bir yüzey ve mükemmel bir keskinlikle üretiyoruz. Böylece siz de cildi tahriş etmeden, maksimum konforla tıraşı tamamlıyorsunuz.”

SORU2: sorduğum soruya verdiğiniz cevaba göre jiletler aynı bileyleme teknolojisi farklı olarak mı anlamalıyım?

CEVAP2: Evet tıraş bıçakları isveç çeliği olup, bileyleme teknolijisi farklıdır.

Komşum teşekkür ederiz. Ben de Usta’nın çok iyi honlandığını düşünüyorum. Derby’nin diğer jiletlerinden bariz kaliteli tıraş veriyor. Günlük tıraşta özellikle 34C ile birlikte  benim için en iyisi.
Benim için ws ve perma sharp kadar keskin olmayan rapira pembe mavi siyah ayarında bir jilet.Rapiradan biraz daha keskin olabilir ama arada bariz bir fark yok.

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Derby extra jilet BigHillMe 366 383,393 22/01/2023, Saat: 16:49
Son Yorum: implicit
  Derby Premium theunnamed 276 156,000 04/12/2022, Saat: 00:07
Son Yorum: thatwickerhat
  Krom Seramikli Derby Extra (Eksi Üretim) mustbe 13 7,063 28/07/2019, Saat: 21:12
Son Yorum: Ayhandulgar
  Derby 5'li paketten 4 jilet çıktı Wilkinson 11 15,764 30/10/2016, Saat: 23:31
Son Yorum: arandur

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: