Ayagında Kundura.. Deri Boya ve Cila
(12/02/2020, Saat: 18:25)00serkan4300 Adlı Kullanıcıdan Alıntı: ...

Öncelikle eline sağlık, güzel olmuş. Fotoğrafta yanlış görmediysem eğer ayakkabının üst kısmında bir iki leke mi kalmış, bana mı öyle geliyor?
İkincisi, eldiven gerçek kadife mi? Ben hazır eldivenlerden verim alamadığım için, gerçek kadife eski bir kumaştan parçalar kestim, onları kullanıyorum. Bazen de mikrofiber kalıntı bırakmayan bezlerden kullanıyorum, üstüne naylon kadın çorabı kullanıyorum, etkisi daha iyi oluyor.
Bir de nacizane tavsiyem, ayakkabı kenarları için ökçe -kenar boyası alıp kullanırsan ayakkabın daha şık görünür. Emeğin daha güzel hale gelir düşüncesindeyim.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
(12/02/2020, Saat: 18:46)Warpalawas Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Öncelikle eline sağlık, güzel olmuş. Fotoğrafta yanlış görmediysem eğer ayakkabının üst kısmında bir iki leke mi kalmış, bana mı öyle geliyor?
İkincisi, eldiven gerçek kadife mi? Ben hazır eldivenlerden verim alamadığım için, gerçek kadife eski bir kumaştan parçalar kestim, onları kullanıyorum. Bazen de mikrofiber kalıntı bırakmayan bezlerden kullanıyorum, üstüne naylon kadın çorabı kullanıyorum, etkisi daha iyi oluyor.
Bir de nacizane tavsiyem, ayakkabı kenarları için ökçe -kenar boyası alıp kullanırsan ayakkabın daha şık görünür. Emeğin daha güzel hale gelir düşüncesindeyim.

kullandıgınız kadife bezin fotosunu koyarmısınız ?

tam verim almak icin kadifeyi çamaşır makinesinde yumusatıcısz yıkamak gerekiyormus
(12/02/2020, Saat: 18:46)Warpalawas Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Öncelikle eline sağlık, güzel olmuş. Fotoğrafta yanlış görmediysem eğer ayakkabının üst kısmında bir iki leke mi kalmış, bana mı öyle geliyor?

Komşum tesekkur ederim. Ayakkabılara tekrar baktım sağ ayakkabının ust kısmında bir açık bir koyu iki leke var ama göze batmıyor bence.kenar boyası da alacaktım ama sepet cok tutunca bazı seyleri erteledim birdahaki alışverişte aklımda.
https://www.ayakkabimalzemesi.com/urun/k...a-eldiveni
Eldiven budur. Boya ve ciladan sonra cok fırçalıyorum belki ondan eldivene is düşmüyor, ondan kendini gösteremiyor olabilir mi? eldiven kaliteli olmayabilir yada ben yanlış uygulama yapıyor da olabilirim. Külotlu çorapla deneyeyim bakalim belki eldivene gore farkeder

SM-A320F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
(12/02/2020, Saat: 20:15)KRAL Adlı Kullanıcıdan Alıntı: kullandıgınız kadife bezin fotosunu koyarmısınız ?

tam verim almak icin kadifeyi çamaşır makinesinde yumusatıcısz yıkamak gerekiyormus

Benim parlatma için kullandığım ürünler bunlar. Fırçalar Blink marka %100 At Kılı ve çok memnunum. Bahsetmiş olduğum kadife bezin de fotoğrafını koydum. Dediğim gibi eski bir kumaştan kestim. Fırçadan sonra Mikrofiber bez,(amerikadan gelmişti, ev temizliği için aslında) üstüne kadın çorabı da çok iyi sonuç veriyor.

614db8ae0c9ccb8a10883081fd97e0c9.jpg4ba4578ef91abee6bec6e36f7cd95472.jpg1a42927f010dacec6f4c0b1b9fad3b9a.jpg

(12/02/2020, Saat: 20:38)00serkan4300 Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Komşum tesekkur ederim. Ayakkabılara tekrar baktım sağ ayakkabının ust kısmında bir açık bir koyu iki leke var ama göze batmıyor bence.kenar boyası da alacaktım ama sepet cok tutunca bazı seyleri erteledim birdahaki alışverişte aklımda.
https://www.ayakkabimalzemesi.com/urun/k...a-eldiveni
Eldiven budur. Boya ve ciladan sonra cok fırçalıyorum belki ondan eldivene is düşmüyor, ondan kendini gösteremiyor olabilir mi? eldiven kaliteli olmayabilir yada ben yanlış uygulama yapıyor da olabilirim. Külotlu çorapla deneyeyim bakalim belki eldivene gore farkeder

Komşum, bir önceki postumda kullandığım malzemeleri ve ayrıntılarını yazdım. Fotoğrafta görülen eldivenim Blink marka. Fırça üstüne tek başına eldivenden ben de gerekli verimi alamıyorum. Yukarıda yazdığım yöntemleri kullanıyorum.

Tamamdır komşum bir de senin yolunu izleyeyim

Bir süredir girmiyordum foruma. Mesaj atan komşularıma teşekkür ederim. Yababilecek bir usta aralım madem de deney tahtası olmasın ceket.
@steelaesthetic
Merhabalar mesajınızı gec gordum kusura bakmayın. Elinizde oldugunu bahsettiginiz vazelin, nuri leflef vs. urunlerin hicbirini ceketinize uygulamayınız.

İhtiyac olunan malzemeler:
Temizleyici: https://www.ayakkabimalzememarket.com/ay...er-cleaner
Boya: https://www.ayakkabimalzememarket.com/ay...125cc-sise

Temizleyici elinizde olan baska bir urunde kullanabilirsiniz, veya evdeki malzemelerle yapabilirsiniz ama boyanın ozellikle o gonderdigim urun olmasını tavsiye ederim.

Once zorlanmıs puruzlenmis yerler varsa hafif zımpara yapın. Kucuk yrtılmıs kalkmıs yerleri yapıstırabilirsiniz. Sonra temizligini yapıyoruz guzelce. Kurumaya bırakıp dinlendirin. Ustune boya uygulamasına baslayabilirsiniz. Bolgesel calısın, ceketi aklınızda 8-10 parcaya bolup kucuk bolgeler halinde boya yapın. Size gonderdigim urun linkinde uygulama videosu vardı sanırsam bakarsınız.
Boya sonrası 1-2 saat kuruduktan sonra deri besleyici bir krem ile ustunden gecip parlatabilirsiniz.

Bozarım vs. diye korkulacak birsey yok rahat olun. Bu tarz sıvı boyalar en guzel ince gozenekli sungerle yapılıyor.
https://www.ayakkabimalzememarket.com/iz...C3%BCngeri
Makasla kucuk parcalara kesin sungeri, bir parcası ile boya sisesinin kapagına dokdugunuz boyayı ucunu degdirerek kucuk kucuk boyanızı yapın komsum.

@00serkan4300
Komsum elinize saglık guzel olmus. Hazır kadife eldivenler en azından bana gelen, gercek kadife degil de sanki sunni tuylu bir cesit kumas. Kılları nispeten daha uzun oldugu icin gercek kadife gibi is yapmıyor, veya kadife kullananlar genelde serit seklinde bir parcayı hızlı sekilde ayakkabı ustunden ceker. O uzun ve hızlı cekis ayakkabıyı parlatıyor, biz bu eldivenle o hareketi yapamıyoruz diye dusunuyorum. Ben boyle strech olabilen eski tshirt fanile vs. parcaları kullanıyorum son zamanda, birde yine arkadasımız demis en son kadın corabı ile ovalıyorum son parlaklık icin. Dikkat edin hem tshirt hemde kadın corabı sentetik ve strech olabilir tarzda olmaları ortak noktaları.
Tişikkirlir Sipirmin.
(18/02/2020, Saat: 13:42)dikdik_s Adlı Kullanıcıdan Alıntı: @steelaesthetic
Merhabalar mesajınızı gec gordum kusura bakmayın. Elinizde oldugunu bahsettiginiz vazelin, nuri leflef vs. urunlerin hicbirini ceketinize uygulamayınız.

İhtiyac olunan malzemeler:
Temizleyici: https://www.ayakkabimalzememarket.com/ay...er-cleaner
Boya: https://www.ayakkabimalzememarket.com/ay...125cc-sise

Temizleyici elinizde olan baska bir urunde kullanabilirsiniz, veya evdeki malzemelerle yapabilirsiniz ama boyanın ozellikle o gonderdigim urun olmasını tavsiye ederim.

Once zorlanmıs puruzlenmis yerler varsa hafif zımpara yapın. Kucuk yrtılmıs kalkmıs yerleri yapıstırabilirsiniz. Sonra temizligini yapıyoruz guzelce. Kurumaya bırakıp dinlendirin. Ustune boya uygulamasına baslayabilirsiniz. Bolgesel calısın, ceketi aklınızda 8-10 parcaya bolup kucuk bolgeler halinde boya yapın. Size gonderdigim urun linkinde uygulama videosu vardı sanırsam bakarsınız.
Boya sonrası 1-2 saat kuruduktan sonra deri besleyici bir krem ile ustunden gecip parlatabilirsiniz.

Bozarım vs. diye korkulacak birsey yok rahat olun. Bu tarz sıvı boyalar en guzel ince gozenekli sungerle yapılıyor.
https://www.ayakkabimalzememarket.com/iz...C3%BCngeri
Makasla kucuk parcalara kesin sungeri, bir parcası ile boya sisesinin kapagına dokdugunuz boyayı ucunu degdirerek kucuk kucuk boyanızı yapın komsum.

@00serkan4300
Komsum elinize saglık guzel olmus. Hazır kadife eldivenler en azından bana gelen, gercek kadife degil de sanki sunni tuylu bir cesit kumas. Kılları nispeten daha uzun oldugu icin gercek kadife gibi is yapmıyor, veya kadife kullananlar genelde serit seklinde bir parcayı hızlı sekilde ayakkabı ustunden ceker. O uzun ve hızlı cekis ayakkabıyı parlatıyor, biz bu eldivenle o hareketi yapamıyoruz diye dusunuyorum. Ben boyle strech olabilen eski tshirt fanile vs. parcaları kullanıyorum son zamanda, birde yine arkadasımız demis en son kadın corabı ile ovalıyorum son parlaklık icin. Dikkat edin hem tshirt hemde kadın corabı sentetik ve strech olabilir tarzda olmaları ortak noktaları.
Sağol komşum tavsiyelerinizi deneyeceğim

@dikdik_s hocam Cat botlara nasıl bakım yapabilirim?
Almam gereken malzemeler ve video link’i nedir acaba?

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Deri Pantolon Askısı paspartu 10 5,064 06/02/2021, Saat: 17:16
Son Yorum: iamcagri
  Deri Çalışmaları habaz 26 9,974 11/04/2020, Saat: 20:13
Son Yorum: Kacak
  Deri Tıraş Aleti Kılıfı Çalışmam 3RD1 28 9,339 28/02/2020, Saat: 11:32
Son Yorum: 3RD1
  Deri Başlık Koruyucu CtrlKML 6 5,216 08/11/2018, Saat: 01:40
Son Yorum: dikdik_s
  Ustura için Deri Masat habaz 23 15,067 06/07/2018, Saat: 18:10
Son Yorum: helliox