Ayagında Kundura.. Deri Boya ve Cila
Baba siyahta siyah kullanman iyi olur. Ama diger turlu renk icin naturel zaten lazim olacak. O yuzden 13-15 lira birsey sanirsam. Almisken 2sindende al derim.

Not: Nuri Leflerlerde cilada da boyada da oyle kuvvetli bir renk degisimi ortuculuk ozelligi yok dostlar. Biz ona boya diyoruz, yabancı polish diyor. Bazı arkadaslar boyayı kotu birsey olarak goruyor ama derinize asıl bakımı yapan icinde yaglar barındıran sey boya. Cila wax balmumu gibi ustunde koruyucu son kat sert bir tabaka bırakıyor, parlaklık veriyor. Ayakkabının burun ve sırt bolumu haric hareket eden bukulen yerlerine cilayı ince surun, yoksa kullandıkca o cila catlar kotu goruntu olusturur.

Nuri Leflef icin

Boya Polish Renkleri:
Kahve
Açık Kahve
Koyu Kahve
Hardal
Toprak
Taba
Bordo
Lacivert
Siyah
Deri Besleyici (badem yaglı bu urunu tum boyaları yaparken sungerin ustune biraz ekleyebilirsiniz)

Cila Wax Renkleri:
Naturel
Bordo
Kahve
Siyah

İthal veya baska markalarda farklı renkler olabiliyor, sadece bu markamızdan ornek verdim.
Tişikkirlir Sipirmin.
(28/01/2020, Saat: 21:09)dikdik_s Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Baba siyahta siyah kullanman iyi olur. Ama diger turlu renk icin naturel zaten lazim olacak. O yuzden 13-15 lira birsey sanirsam. Almisken 2sindende al derim.
Teşekkür ederim üstadım

SM-A320F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
(25/01/2020, Saat: 15:12)Nani Kuş Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Komşum benimde dikkatimi çekmişti gerçekten çok çabuk aşınıyor . Eğerki ayağınızı sürterek yürümüyorsanız Sneak ayakkabılar daha rahat ve konforlu olsun diye tabanlarını sanki yumuşak yapmışlar sebebinin bu olduğunu düşünüyorum .

(26/01/2020, Saat: 01:41)steelaesthetic Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Komşum ben de düşündüm acaba ben mi yere sürterek kullanıyorum diye ama başka tür ayakkabılarda değil de özellikle sneakerlarda bu sorun oluyor. Merak ediyorum tabanın altına vibram veya benzeri bir takviye ile görüntü bozulmadan takviye yapılabilir mi? Bunu, gördüğüm ayakkabıcılara soracağım.

Devrim abi yumuşak tabanların çabuk aşındığı konusunda sana katılıyorum. Kullandığım sert tabanlı ayakkabıların altı çabuk aşınmazken fakat yumuşak tabanlılar tam tersi çabuk aşınıyor. Birde kullanılan kaldırım taşlarının zımpara gibi etki edip ayakkabı tabanlarını aşındırdığını düşünüyorum.

@steelaesthetic komşum vibram'ı ayakkabı tabanları üreten bir firma olarak biliyorum ve outdoor ayakkabı üreticilerinin çoğu firmanın tabanlarını kullanıyor. Vibram tabanlı tek ayakkabı kullandım onunda tabanı ne yazıkki aşındı.
Sneaker'ların kolay aşınan yumuşak tabanlarından şikayetçi olanlara doğrudan "Camper"'ı öneririm. Özellikle klasik Pelotas'tan (Xlite olmayan) 11 sene de 2 tane eskitmeye çalışan biri olarak tek bir şey söyleyebilirim; Eskimiyor! Xlite versiyonlarının tabanları sorunlu diyorlar ben onun için hiç bulaşmadım.

Bununla beraber Smart casual esintisi olmasın, Pelotas'ı beğenmedim derseniz yaz ve bahar ayları için süet Bettle modelini şiddetle tavsiye ederim. Müthiş rahat bir ayakakabı ve süet kısmı tabana kadar inmesine rağmen oldukça dayanıklı. 3.sezona girecek, düzenli bakımla taş gibi.
Baştan sona okudum.
Üstadlardan şöyle bir ricada bulunacağım:

Bu işe başlayacak kişi (hobi) neler almalı?

Nuri Leflef Siyah & Natural Cila
Ayakkabı Fırçası

Aklımda bunlar kalmış.
Gidip Eminönü’nden alabilirim. Dükkan tavsiyesi de olabilir.

Birde @dikdik_s hocam bakım için video paylaşmayı düşünür müsünüz?
Nasıl yapılır, görerek öğrenmek daha kolay olur diye düşünüyorum.
@M i r

Kardes uşenme aksam 3 dakikanı ayırıp, bu konunun ilk mesajını okumanı rica ederim. Basit uygulama yonteminden tut, uygulama ornek videolarına kadar bircok bilgiyi paylasmıstım. Aklına takılanların yanıtı sanırsam ilk mesajda vardır.

İhtiyac malzemesi 2 urunden baslar, 30 urune gider. Hangi deriye veya suet urune ne gereklidir sorusunla baglantılıdır. Saglam ara bakım isteyen deri bir ayakkabıya basit bir temizleme kopugu, sunger, boya, cila fırca ve pacavra bez yeterli olurken. baska bir yıpranmıs urun icin farklı malzemeler lazım olabilir. Ornek urun bazında soruldugunda veya şu islemi şu yıpranmayı nasıl duzeltebilirim diye direk soru sorulursa anca yonlendirme yapmaya calısıyoruz kullanılabilir ürünlerle alakalı olarak.

Ama bu hobi veya basit yenileme islemide bizim zevkli tıraşlarıımız gibi, kafanızı bosaltır zevklidir tavsiye ederim.
Tişikkirlir Sipirmin.
Benim de küçük bir katkım olsun. Deri işleriyle epeyce uğraştım. Cila konusunda Nuri Leflef'in sadece ayakkabı üreticilerine yönelik mağazalarda bulunan bir son kat cilası var. Nötral olanı var bende, her tür deriye ve ayakkabıya uzun süre kalıcı bir parlaklık veriyor. Çok başarılı ve fiyat performans olarak bakıldığında sıradan cilalardan çok daha iyi bir ürün. Tavsiye ederim...
@dikdik_s

Hocam şuna değinmek istedim, bir ayakkabıyı bakıma sokmadan önceki ilk videolar, sona doğru ne hal alacağını gösteren bir temada.
Genelde alıntı videolar var, ben sizin kendi videolarınızı kast ettim.

Birde malzeme ve işlem konusunda çok farklı görüşler mevcut.
Bazı arkadaşlar farklı işlem ve malzeme önerirken başka arkadaşlar daha farklı konuşmuş.
Konunun hakimiyeti sizde olduğundan malzeme listesi almak istiyorum.
İlla bir fırçadır, teldir, bunlar genel giriş anlamında lazım olacak şeyler.
Toplu bir liste olursa iyi olur.

Ek: Ayrıca birçok alternatif marka önermişsiniz. Nihayetinde uygulamada ürün/ürünlerin pratikte efektif etkilerini gördünüz, kafa karışıklığını azaltmak için örneğin cila için direkt şunu alın gibisinden öneriler iyi olur kanaatindeyim.
Dostum ben senin yazdıklarını okuyorum anlıyorum, ama sen konuyu veya benim yazdıklarımı okumuyorsun sanırım.

1- Ayakkabının once ve sonrası halini gosteren tema olsun demisin; don bak benim paylasımlarıma, öncesi sonrası var mı.
2- Ne kullanıyorsunuz demisin, ben kendi kullandıklarımı zaten neredeyse her defasında paylasıyorum.

49460773653_2df0afab16_w.jpg
49461254176_a9265cec14_w.jpg
49461485292_aae9562760_w.jpg

49461276566_a1eae6b0f4_w.jpg

3- Neler kullanılıcak diye soruyorsun. Aynı soruna bir onceki mesajımda soyle cevaplamısım "İhtiyac malzemesi 2 urunden baslar, 30 urune gider. Hangi deriye veya suet urune ne gereklidir sorusunla baglantılıdır."
Yani hangi urune durumuna gore ne islem yapılacaksa, gerekli malzemeler ona gore secilir anlamında. Daha once elimde su bot var buna ne yapabilirim sorusu olana, içtenlikle bilgimiz dahilinde urunuyle linkiyle detaylı tarif etmisiz.

49461519947_aee12430d9.jpg

Yani degerli kardesim, ben elimden geldigince emek vererek bilgimi veya elimdeki urunu zaten paylasmaya calısıyorum. Ekstra soru olursa cevaplamaya calısıyorum, sırf bu konuda degil bilgi veya fikrimin oldugu her konuda. Benim yapabildigim veya kapasitem budur. Sizler bilginiz olan konuları belki bizlerden daha iyi sekilde aktarırsınız yazılı bilgisiyle, videosuyla medyasıyla, o zaman en onden alkıslayarak destekleriz.
Tişikkirlir Sipirmin.
Konuya gelmesi için nasıl mention atacağız Smile

2a2e415c17ad3f354b2eaa5693011a91.jpg

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Deri Pantolon Askısı paspartu 10 5,142 06/02/2021, Saat: 17:16
Son Yorum: iamcagri
  Deri Çalışmaları habaz 26 10,037 11/04/2020, Saat: 20:13
Son Yorum: Kacak
  Deri Tıraş Aleti Kılıfı Çalışmam 3RD1 28 9,394 28/02/2020, Saat: 11:32
Son Yorum: 3RD1
  Deri Başlık Koruyucu CtrlKML 6 5,269 08/11/2018, Saat: 01:40