Ayagında Kundura.. Deri Boya ve Cila
Aslına bakarsan malzemesi vs. derken 100-150 liralık olursun, elinde farklı yerlerde kullanacagın urun kalır ama birine yaptırsan da yaklasık aynı veya daha az bir ucret isterler tahminim. Takdir senindir kardesim. Ceketi iyi bakım yapacak yer bulursan, buraya da bilgilerini paylaş belki arkadaslardan ilgilenen olur. Yadigarımızın istedigin gibi olması dilegimle.

Bu arada 2ci paketimizde geldi.
49243493163_55c2a8402b_c.jpg

Blink multi cleanerlar kopuk temzileyiciler.
Show spreyler su itici, nubuk koruyucular.
Derbyler cesitli temizlik ve boya sonrası son kat koruyucular. Komple seti tamamlamak icin son kalan eksik 3 rengim. Bir lostrada bu kadar cesidi bulunmaz diye tahmin ediyorum.
Blink power gel ne oldugunu merak ettigim bir cesit temizleyici. Yaglı deri ve nubuk tarzı urunler icin oneriyorlar anladıgım. Deneyip gorecez.
Catlak giderici var kucuk kapta, o ayakkabının burnunda kenarında vs. olusan yırtık veya darbe izlerini kapatmak icin bir macun. Isıtılarak sertlesiyor, ustune boya yapıp geciliyor.
Tişikkirlir Sipirmin.
Kuşadası’nda bir sorup soruşturacağım, teşekkürler, paylaşırım sonucu.

Tapatalk Pro kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
@dikdik_s abi senin dediğini denedim fakat vaketanın arka yüzeyini kapatma da yetersiz kaldı.
"Öç gecikir ancak asla yaşlanmaz." 4.Murad
(19/12/2019, Saat: 23:47)3RD1 Adlı Kullanıcıdan Alıntı: @dikdik_s abi senin dediğini denedim fakat vaketanın arka yüzeyini kapatma da yetersiz kaldı.

O arka yuzeyi icin degil ki derinin kenarlarına yapmak icin. Arka yuzeyi icin farklı urun var.
2ci dakikayı izle.
https://www.youtube.com/watch?v=JOgB3jfwn-U
Video acıklamalarında linki var. Yoksa elinde kemik deri aletini de al. Ustunden onunla gec.
Tişikkirlir Sipirmin.
Benim dediğim ürünle bi Japon arkadaş yapıyordu YouTube'da videosu vardı bulamadım. İki yüzüde neredeyse aynı gibi oluyor. Derby videodaki gibi sonuç verdi bende. Ama ben bunu istemiyorum. Daha önceden izlediğim videoları ah bi daha bulabilsem.
O sekil sonuc verir cunku sunger/pamuk ile uyguluyor. Urun yuzeye esit dagilmiyor ve bazı yerlerde leke yapıyor. Bu tarz urunleri pistole ile atıyorlar profesyonel sonuclar icin tahminim.
Ne yazık ki baska yardımcı olamıyorum kardesim, deri isleme cok bilgim olan bir konu degil.
Tişikkirlir Sipirmin.
Olmadı iskarpela ile derinin arka yüzünü temizleyip, Derby'nin o ürününü sprey şişesine koyup öyle uygularım küçük bir parça da nasıl sonuç verecek acaba.
(20/12/2019, Saat: 10:09)3RD1 Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Olmadı iskarpela ile derinin arka yüzünü temizleyip, Derby'nin o ürününü sprey şişesine koyup öyle uygularım küçük bir parça da nasıl sonuç verecek acaba.

Iskerpela degilde o sana bahsettigim kemik aparatı guzel kullanman lazım. Sadece o bile parlatıp duzlestiriyor. Bence su tarz bir firmayı arayıp sorsana. Cok basit birsey soruyorsun ve basit bir cozumu var ama ben yardımcı olamıyorum ne yazık ki.
https://www.ayakkabimalzemecim.com/urun/...-ali-erkan

Bu arada Devrim abimiz cok guzel bir bot aldı belki paylasır, saglam dayanıklı tam kıs gunu icin gunluk bot. Ben gunluk için cok bilek ustu bot giyemiyorum, daha cok outdoor tarzı ayakkabılar kullanıyorum. Devrim abinin bot a ozendim ama kot altında kullanabilecegim deri birsey olsun dedim. Dun Lumberjack imiz geldi. Bu biraz eskisin ne zevkle temizlenir cilalanır Smile

49247277092_6d27dd8c4a_z.jpg
Tişikkirlir Sipirmin.
(10/11/2019, Saat: 22:10)ouz7 Adlı Kullanıcıdan Alıntı: @dikdik_s ustadim saygilar, uzun suredir bu konuya kafayi takmis durumdayim (yaklasik 1 yildir) butun denemelerden sonra bu isin cidden saphir ile doruk noktasina ulastigini dusunuyorum. (Deri oxford, derby ve klasik ayakkabilar uzerinden konusuyorum) simdi sizlere sorum su ustadim likit altin olarak gecen saphir (renovator) urunleri sizce de parasinin hakkini veriyor mu? Yani butce baya uctu su an ama kiymetli ayakkabilar sifirlaninca cok keyifleniyorum...
Bir de iyi bit at kili firca ariyorum ama turkiyedekilerin hepsi standart sanirim... sadece Serdar hocam degil bilen onerisi olan varsa cok mutlu olacagim... en ust kalite at kili firca onerisi olan var midir?

Kardesim selamlar. Senin mesajı arada atlamısım simdi gecmise bakarken denk geldim kusura bakma, Devrim abimiz guzel cevaplar vermis gerci ama kendi bakıs acımla cevaplamak istedim.
Ben oyle ozel marka bir urun kullanmıyorum. Dericilik sektoru ulkemizde baya eski. Yan sanayi ureticileri bolca var. Derby, Yunus gibi entresan ucuz oldugu kadar is goren kimyasal-boya tarzı urun tedarikcileri var vs. Yani tıras sabunundaki kaliteli en iyisi olsun gibi bir urun arayısım/istegim bu deri isinde oyle cok yok.
Saphir cok kaliteli maldır ustune cok konusacak birsey yok, her urunu guzel neredeyse (bir leke cıkarıcısı var o haric, aseton varken gereksiz bir malzeme neyse) ama fiyat/performans olarak 10 misli fiyata %10 fark goreceksek, bizim gibi kur hesabı yaptıgımız ulkede gereklimidir orası sizin tercihinize isteginize kalmıs. Ben bir ornek video paylasayım
Kiwi vs. Saphir
https://www.youtube.com/watch?v=OikKwha-SK0&t=533s
Simdi bu videonun sonunda 2 ayakkabı bittiginde video yu durdurun, orada kucuk bir dip not eklemek istiyorum, kiwi ile yaptıgı ayakkabının burnunun daha az bir bolumune ıslak cila (rugan acma) uygulaması yapmıs. Oraya cilayı biraz daha genis tutsa aradaki farkı bu isten anlamayan bilmeyen bir goz ile ayırt edilirmiydi takdir sizin. Eminimki kiwi daha ugrastırmıstır, daha cok el emegi alın teri almıstır ama teknik varsa, biraz ugrasla benzer sonuclar elde ediliyor. Birde isin trik kısımları da var, siyah deri bir burunda lacivert cila kullanıp rugan acma yapılarak daha derin bir siyah yakalamak gibi.

Renavator dediginiz gibi muhtesem bir urun, fiyatı aklımda degil ama kucucuk 75ml. etli bir cam kapta geliyor onu biliyorum. Son birkac gundur derilere kaybettigi nemi yagı verebilecegi benzer bir urun bakınıyordum. Ayakkabı malzemelerinden cok arac bakım bolumlerinde daha cok bu tarz malzeme var. Daha once arabada kullandıgım urunler vardı bilgim olan o yuzden neredeyse her urunu actım okudum vs. Meguirs gold deri kremi eskiden sut gibi guzel bir urundu, amazonda okudugum yorumlarda yeni serisini jel sekline cevirdigini okudum, o biraz sentetik katkıların fazla oldugunu dusundurdu bana onu o yuzden gectim. Şu urun icerigindeki Vizon yagı ile dikkatimi cekti, youtube dan birkac tane uygulama videosunu seyrettim hosuma gitti siparis verdim. Ne yazık ki dun kargo kazası sonucu elime dokulmus halde geldi. Satıcı sagolsun duzgunmus yenisini yollayacagını soyledi.
https://urun.n11.com/set-urunler/3d-lvp-...P369964820
Hatta urunun 4lt. bidon seklide var.
https://urun.n11.com/oto-parlatici/3d-li...P399089712

Kargoda dokulen urunu parmagımla sıyırdım, denek olarak Smile hanımın bota uyguladım. Bot kirliydi, fırcalayıp tozunu attım. Hazır kopuk ve sunger ile sildim. Havlu ile guzel kurulayıp 5 dakika kurumasını bekledim. Bu deri kremini elimle ustune guzel yedirerek surdum. Derinin emmesini bekleyip bez ile parlatıp birazda fırcaladım. Oncesi fotosunu cekmek ne yazık ki aklıma gelmedi. Ama boya cila vs. hicbirsey yok sadece temizlik ve bu yeni krem sonrası:
49272608383_b93176a89a_c.jpg
Ayakkabı Desa nın mı ne marka bilmiyorum ama derisi boyle yaglı deri gibi kaliteli bir deri. Cok saglıklı guzel bir sonuc cıktı.
Serdar sen o kırık sisenin dibini bi kere daha sıyırırsın dedim azıcık kalan krem ile, eski kurumus bir timberland im vardı. Valla ben bu botu giymeye cekiniyordum. Acaip sertlesti, rengi cok acıldı ucuk sarı kıvama geldi. Onceki fotosu yok keske gorseydiniz o kuru ucuk sarı rengi. Deri veya taban catladı yırtıldı yırtılacak gibi hissediyordum. Surdum kremi baya emdi elimle guzel yedirdim, inan botun rengi 2 ton koyulasınca bu botun aslında sarı degil, kahverengi oldugunu hatırladım zamanında.
49273090206_866d833449_z.jpg
Foto yanıltmasın, daha krem tam emilmemisken cektiydim. Simdi rengi daha orjinal ve biraz daha acık duruyor ama elimle bile derinin daha sıhhatli oldugunu anlayabiliyorum.

Uzatmayayım, Renavator harika ama 75ml sine 90 lira vermek mi yoksa 500ml daha ucuz muadil bir urunden benzer/yaklasık sonuc almak mı deri besleme islevi icin, o tercih senin dostum.

Not: Bu deri besleme losyon isini temizlikten sonra, boyamadan once yapmanız tavsiye olunur.

Fırca mevzu icin soyle diyim, fırcayı 3 amac icin kullanıyorsun.
1- Toz alma: Biraz daha kısa kıllı veya azıcık orta sert bir fırca isini gorur
2-Boya yedirma parlatma: Aslında fazlalık tozlasmıs boyayı fırcalayıp atıyorsun, yapısan boyayı parlatıp oturtuyorsun. At kılı domuz sentetik bile olur ayakkabı fırcası olarak.
3-Cila parlatma: Boya islevinin aynısı.
Yani bizim gibi ince dusunmeyip olaya genis acıdan bakarsan, hepsinde bir nevi toz alma yapıyorsun. O yuzden sahsen cok en iyisi olsun diye arayacak bir neden goremiyorum. En son 3 numaralı cila icin belki yumusak olsun parlatması guzel olsun diye at kuyrugundan nispeten daha guzel bir fırca tercih edilebilinir.
https://www.ayakkabimalzemesi.com/urun/l...yrugu-kili
Onun harici 1 ve 2 numaralı islemler icin herturlu fırca olur. Sec hangisi hosuna giderse.
https://www.ayakkabimalzemesi.com/katego...fiyat:desc
https://www.ayakkabimalzememarket.com/in...A7a&page=1
Tişikkirlir Sipirmin.
Oğlanın Botların Temizlik zamanı gelmiş

Pekde özenli kullanır delikanlı

3288d249a598702ae7695724d2e5b90c.jpg

Boya sonrası

d9024769e4f852b1bd5b7caf7f43b595.jpg

0a0649c1956666fe6c74c1722111c90f.jpg

Cila Sonrası

da0d2f742a21d45593d0ad924fb7faaa.jpg

Ek : Komşular öncelikle fırçaladım üzerindeki tozları aldım
Sonra suyu sıkılmış nemli bez ile silip hemen ardından kuru bez ile sildim
Tekrar fırçalama yaptım
Sonrasında Boyama işlemine geçip bir süre bekleme yaptım ardından tekrar fırçalamaya geçtim
Sonra Cila uygulaması yapıp kısa bir süre bekleyip hızlı hızlı fırçalama yaptım
En son olarak pamuklu bez ile hızlı hızlı silme yaptım .

Ertesi gün de üzerine Su koruyucu ittirici sprey sıkıp işlem bitti .

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Deri Pantolon Askısı paspartu 10 5,173 06/02/2021, Saat: 17:16
Son Yorum: iamcagri
  Deri Çalışmaları habaz 26 10,110 11/04/2020, Saat: 20:13
Son Yorum: Kacak
  Deri Tıraş Aleti Kılıfı Çalışmam 3RD1 28 9,434 28/02/2020, Saat: 11:32
Son Yorum: 3RD1
  Deri Başlık Koruyucu CtrlKML 6 5,300 08/11/2018, Saat: 01:40
Son Yorum: dikdik_s
  Ustura için Deri Masat habaz 23 15,282 06/07/2018, Saat: 18:10
Son Yorum: helliox