Mangolu keçi A&E SoCal Hipster
Wink 
Uzun zamandır incelemesini yazmak isteyip de işten bir türlü fırsat bulamadım bu sabunun. ufak bir özet geçmek gerekirse firma bir aile şirketi. Sabunları ve after shaveleri koku açısından çok tatminkar deniliyor ben sadece Socal Hipsteri kullandım koku konusunda geleceğim ama çok güçlü ferah bir meyve kokusu var. neyse gelelim incelemeye

24wukjl.jpg

İçerik: Stik Asit, Sığır Tallowu, Keçi Sütü, Shea Butter, Potasyum Hidrooksit, Kokum Butter, Mango Butter, Cocoa Butter, Gliserin, Hindistan Cevizi Yağı,  Avokado Yağı, Hint Yağı, Sodyum Hidrooksit, Lanolin, Bentonite Kili,  Bal Mumu, Sodyum Laktat, Esans

içerik anlaşılacağı gibi bir hayli yoğun. Firma özellikle tallow ve keçi sütü üzerinde dursa da mango, kakao ve shea yağları da tıraş sonrası için oldukça mutluluk verirci sonuçlarda rol oynuyor.

Koku: Firmanın sitesinde Pembe Biber, Ananas, Muz, Passion Fruit, Mango, Ardıç, Meşe, Sandal Ağacı, Sedir ve Misk şeklinde yazılmış. Ben ilk izlenimlerimi anlatacak olursam direk ilk açtığımda keskin ama güzel bir mango kokusu aldım dahah sonrasında tatlı bir şekilde devam etti. Köpürtürken tüm oda meyve kokusuyla doluyor Smile muhtemelen içerisindeki ağaç notaları sonrasındaki kokunun değişimine sebep olan kısım. Bugün @efrasyab kemal abi kokladığında direk ananas mı bu koku dedi mesela Smile ama genel olarak fresh güzel bir koku. Tıraş sonrası da sizinle bir süre kalıyor ki genelde tıraş sonrası herhangi bir ürün sürmenize gerek bırakmadığı için güzel bir özellik oluyor Smile

Köpük: Yüklemesi oldukça basit ve hızlıca oldukça kıvamlı bir köpük veriyor. Yumuşak kıvamlı bir sabun olduğu için razorocklar gibi uzun süre yükleme yaparsanız çok fazla yüklenmiş oluyor ve su miktarını hatırı sayılır ölçüde arttırmanız gerekiyor. o yüzden ufak bir yükleme seansı yeterli Smile

Tıraş: İçindeki avokado yağından mıdır bilmem çok güzel bir kayganlık ve yastıklama sağlıyor. Koruması da gayet güzel Smile

Tıraş Sonrası: Şimdi içeriği yazdım zaten o kadar butterden sonra tıraş sonrasında kurutuyor desem zaten olmaz Smile ama zaten de kurutmuyor. Tıraş sonrası herhangi bir ürün kullanmanız de gerekmiyor genelde her tıraş sonrası şap kullanan biri olarak şap sonrası dahi yüzü kurutmuyor Smile ufak bir parantez açmak gerekirse post shave i iyi olan wholly kaw ile karşılaştırırsam wholly kaw pudralı gibi bir his bırakıyor tıraş sonrasında bu ise daha çok sanki tıraş olmamış gibi bir his bırakıyor ikisi de gayet başarılı ve yüksek derecede tavsiye edilesi Smile

Genel olarak toparlamak gerekirse

koku:9
koruyuculuk:9
yastıklama:8
kayganlık:9
tıraş sonrası:10

2hwk0mu.jpg

iyi tıraşlar Smile
Hocam elinize sağlık, güzel bir inceleme olmuş. Böyle güzel ürünleri ballandıra ballandıra anlatınca insanın canı çekiyor. Keşke gümrük saçmalığı olmasa, gümrük vergisini verip keyifle kullansak diyor insan. Güle güle kullanın, keyfini çıkarın. Smile
(13/10/2018, Saat: 02:06)Gentleman Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Hocam elinize sağlık, güzel bir inceleme olmuş. Böyle güzel ürünleri ballandıra ballandıra anlatınca insanın canı çekiyor. Keşke gümrük saçmalığı olmasa, gümrük vergisini verip keyifle kullansak diyor insan. Güle güle kullanın, keyfini çıkarın. Smile

Ya öyle bunu kardesim avusturalyadayken kaldigi adrese siparis vermistim Smile ama dediginiz gibi her gumruk isi ayri bir stres
@osaka23 komşum kalemize sağlık inceleme için teşekkür ederim .
@osaka23 komşum güzel bir inceleme olmuş teşekkür ederim.
Komşum emeğinize sağlık, forum içinde A&E sabunu incemelesi varmıydı derken bu Socal Hipster'i hatırladım.
Bugün ben de bu markanın Monte Carlo sabununu sipariş geçtim bakalım. İçerik ve esans olarak hatırı sayılır bir beğeni toplamış bu marka.
"A Samurai always wears two swords."
(14/02/2019, Saat: 11:45)DenizKSK Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Komşum emeğinize sağlık, forum içinde A&E sabunu incemelesi varmıydı derken bu Socal Hipster'i hatırladım.
Bugün ben de bu markanın Monte Carlo sabununu sipariş geçtim bakalım. İçerik ve esans olarak hatırı sayılır bir beğeni toplamış bu marka.
Komşum şimdi bende sayenizde aylardır social diye okuduğumun socal olduğunu öğrendim. Kendimden harf ekleyip sosyal yapmışım onu. Bugün yine yeni birşeyler öğrenmek kısmet oldu. Smile

Nokia 3310 cihazımdan Tapatalk Turbo Pro VIP kullanılarak gönderildi
Ben de jilet bakarken n11’deki bir linkte Panpa diye bir marka gördüm (böyle yazmışlar satış linkinde) Allah allah ne bu Panpa hiç duymadım diye düşünüyorum günlerdir.

Sonradan farkettim, Rapira’nın Kiril alfabesindeki yazımını (Рапира) Panpa diye anlamışlar, öyle satıyorlar

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
@FearOfATG
Komşum ben de ilk öyle sandıydım ama sonradan fark ettim durumu. Big Grin
"A Samurai always wears two swords."
İncelemelerden yorumlardan cıkardıgım ozet, koku olarak barrister mann tarzında, sabun ozu performansı olarak da guzel bir sabun. Henri et victoria ya benziyor tahminim performans olarak. Merak iste kasıyor ama, cok sabun var alırsam uzuluyorum sonra bunlar nasıl bitecek diye. Yeni sabun bakanlar icin guzel seceneklerden biri.

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  martin amca keçi sütlü badem yağlı tıraş sabunu ihtilaf 50 77,570 26/03/2017, Saat: 21:36
Son Yorum: Tahir
  Martin Amca Kokolin (Pötibör) Keçi Sütü Kakao ve Lanolinli Tıraş Sabunu pars 14 23,139 22/03/2013, Saat: 15:59
Son Yorum: martin

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: