Ergenlik Akne ve Tıraş
Sad 
Merhabalar, 16 yaşında tipik bir ergenim dolayısı ile yanak bölgesinde sivilce sorunu yaşıyorum. Sivilcelerden dolayı orada ki kılları kesmeye korkuyorum Huh . Ne yapmalı ve ne kullanmalıyım. Mach 3 ve jel kullanıyorum ve sadece bıyık ve çene ucundaki kılları alıyorum.

Ayrıca sivilcelerim küçük ve beyaz başlı olan türlerden.
Kardes mach 3 kullanmayı bırak, bence bir sure elektrikli veya sarjlı sakal duzeltme makinası ile tıras ol, cilt sorunların icinde doktora git aksatma. Hepimiz gencligimizde yasadık olur normaldir.
https://www.hepsiburada.com/dingling-rf-...=akcmarket
Üstadım benden önce davranmış tam bende aynısını tavsiye edecektim, aramıza hoş geldin genç kardeşim
"Leoparın kuyruğunu asla tutma, tutarsan da asla bırakma."
Değerli kardeşim aramıza hoşgeldin. @dikdik_s komşum gereken cevabı vermiş. Benim de naçizane önerilerim olacak şöyle ki;

Lavanta sabunu ve kükürtlü sabun ile yüzünü yıkamanı tavsiye ederim. Lavanta sabununn köpüğünü sivilcelerin üzerine sürüp bekletebilirsin çünkü lavanta yağının kurutucu etkisi vardır.

Yeşilçay sivilcenin düşmanıdır çeşitli maske ve kürler mevcuttur internette tarifler bulabilirsin. En kötü ihtimalle kaynat beklet sabahları pamuk ile sivilcelerin üzerine uygula.

bunların dışında çay ağacı yağı antibakteriyeldir sivilceleri duman eder.  Bir parça pamuğa çay ağacı yağı dök sivilcenin üzerine koy 15-20 dk üzerinde dursun sivilceyi bir iki uygulama sonra pıstırır. Sivilce kızarıklıklarına çok iyi gelir.

Asla antibakteriye sabun kullanma derim ben cildine yararlı bakterileri de öldürür bu defa gözenekler tamamen savunmasız olur ergenlik sivilcelerinin yanına bir bakteriyel sivilceler hortlar.

Kesinlikle katı ve kesme sabun kullan yukarıda belirttiğim gibi lavanta ve kükürt senin durumun için ideal.
Şol Gökleri Kaldıranın, Doldurup Donatanın,
Ol Deyince Olduranın, Doksan Dokuz Adı İle,
Usturalarımız Keskin, Elimiz Düzgün Olsun.
Teşekkür ederim. Doktora gittim Ducray marka yüz temizleme jeli ve Clindoxyl diye krem verdi. Onları kullanıyorum. Elimde Fakir 3 touch diye alet var fena değil.

(08/10/2018, Saat: 21:13)Soner Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Üstadım benden önce davranmış tam bende aynısını tavsiye edecektim, aramıza hoş geldin genç kardeşim

Teşekkür ederim ağabeyim. Rolleyes

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Arkadaşlarınızın bizdeki bu tıraş hobisine tepkileri neler. Monarch 62 25,043 Dün, Saat: 00:41
Son Yorum: Efrasyab
  Haftanın Tıraş Ekipmanı - HTR starex 415 108,764 10/12/2018, Saat: 15:03
Son Yorum: blacklesrum
  Memnun kalmadığınız tıraş ürünleri Lord Sparhawk 338 195,707 01/12/2018, Saat: 01:06
Son Yorum: dikdik_s
  Tıraş Tercihiniz manuple 7 499 30/11/2018, Saat: 18:39
Son Yorum: ekilic2
  Tıraş keyfinde Nirvana Janberd 20 1,386 29/11/2018, Saat: 23:59
Son Yorum: Janberd
  Otel tıraş setleri Soner 1 263 24/11/2018, Saat: 19:04
Son Yorum: Aersin
  YENİ TIRAŞ ÜRÜNLERİ impaticaret 18 9,184 22/11/2018, Saat: 12:49
Son Yorum: ohtararan
  Tıraş bagımliligi ?? Rigbie 19 1,422 14/11/2018, Saat: 23:16
  Arko tıraș sabunu harici fiyat performans urunu sabunlar ? Rigbie 36 3,232 30/10/2018, Saat: 14:34
  Nivea tiras sonrasi urunleri begeniyor musunuz ? Rigbie 3 540 26/10/2018, Saat: 11:15
Son Yorum: sfenks

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi