Çok Fonksiyonlu Lazer Yazıcı Önerisi
Merhaba komşularım.
Yeğenimin öğretmeni(babamın arkadaşı olur) sınıfa çok fonksiyonlu, siyah-beyaz lazer yazıcı almayı düşünüyor. Teknik olarak pek bilgisi olmadığından benden araştırmamı istedi.
Yazıcıda bulunması istediği özellikler:
- Yazıcı, tarayıcı, fotokopi özelliği bir arada olmalı.
- Fotokopi ve tarayıcı modunda çift taraflı olarak fotokopi çekebilmeli ve tarama yapabilmeli.
- Toneri(kartuş) çipli olmamalı ve tonere sonradan dolum yapılabilmeli. (Bu kriter kesinlikle olmalı)
- Drum ömrü fazla olmalı.
- Fiyat aralığı ise en fazla 2.500 TL olmalı.

Bu kriterlere göre arama yaptım ve şu ürünü buldum: http://www.vatanbilgisayar.com/canon-i-s...azici.html

Bu konuda, yukarıdaki kriterleri sağlayan yazıcı önerilerinizi bekliyorum arkadaşlar. Şimdiden teşekkür ederim. 
Saygılar.
ofisim için canon mf232w modelini aldım. Artı olarak WiFi özelliği var. Toneri çipli değil ve doldurulabilir. Muadil toneri de ucuz sayılır. Sürekli fotokopi alınacaksa mf237w modeline de bakılabilir
yaşam bir zevktir
@vintage komşum, öneriniz için teşekkür ederim.
mf232w ve mf237w modellerinin çift taraflı fotokopi özelliği yokmuş, bu yüzden bu modeller kullanışlı olmayabilir.
Tonerinin çipli olmadığını ve/veya sonradan doldurulabileceğini nasıl anlayabiliriz?
Canon satan bi bayiye sorup öğrenmiştim Smile
yaşam bir zevktir
L3050 Epson
Biz hanımın okula bundan 9 tane aldık KDV muafiyeti ile. Çok kullanışlı, mürekkep tankli olduğu için ultra ucuz maliyeti var. Wifi olduğu için cep telefonu ve bilgisayardan kablosuzda yazdiriyorlar. Baya memnun ogretmenler
Öncelikle tavsiyem kartuşlu değil tonerli bir cihaz alınmasından yana. Zira 1 hafta çıktı almazsanız kartuş donuyor. Kartuş fiyatları da dünya para. Tonerli yazıcılarda çip muhabbeti var ama toplu organizasyon olduğu için bence çok da muadil ihtiyacı olmaz. Güzel bir tonerli cihaz araştırmanızı tavsiye ederim.
Hiç bilmiyorum ki
(01/10/2018, Saat: 12:05)vintage Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Canon satan bi bayiye sorup öğrenmiştim Smile

Mantıklı Smile Bir bayiyi arayıp öğrenmeye çalışayım. Tekrardan teşekkür ederim.

(01/10/2018, Saat: 12:54)gidakontrol Adlı Kullanıcıdan Alıntı: L3050 Epson
Biz hanımın okula bundan 9 tane aldık KDV muafiyeti ile. Çok kullanışlı, mürekkep tankli olduğu için ultra ucuz maliyeti var. Wifi olduğu için cep telefonu ve bilgisayardan kablosuzda yazdiriyorlar. Baya memnun ogretmenler

Öneriniz için teşekkür ederim komşum. Söylediğiniz yazıcıda çitf taraflı fotokopi ve tarama özelliği yokmuş. Çok sık fotokopi alınacakmış. Bu kriterden dolayı farklı model önerebilir misiniz?

(01/10/2018, Saat: 18:15)krub Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Öncelikle tavsiyem kartuşlu değil tonerli bir cihaz alınmasından yana. Zira 1 hafta çıktı almazsanız kartuş donuyor. Kartuş fiyatları da dünya para. Tonerli yazıcılarda çip muhabbeti var ama toplu organizasyon olduğu için bence çok da muadil ihtiyacı olmaz. Güzel bir tonerli cihaz araştırmanızı tavsiye ederim.

Kartuş ve toner ayrımını yeni öğrendim Smile Aslında kastettiğim tonerdi, lazer yazıcıda olanlardan. Bu arada yanlış anlaşılma olmasın, yazıcı bir adet alınacak, sadece bir sınıf için. Toplu organizasyon değil yani. Çip mevzusu can sıkıcı oluyor. Bu yüzden özellikle dolumu mümkün olan (veya dolum yapılabilen toner takabileceğimiz) ve muadili bulunan bir yazıcı güzel olur. Tavsiyeniz için sağolun komşum.
İstediginiz ozelliklerde modeli varmı bilmiyorum ama, brother markası urunleri uzun yıllar sorunsuz kullandım, fiyatlarıda diger markalara gore daha uygundu. Marka olarak memnunum, modellerine bir bakmanızı oneririm.
http://www.vatanbilgisayar.com/brother-m...azici.html
Saygılar.
Kusura bakmayın @dikdik_s mesajınızı yeni gördüm. Öneriniz için teşekkür ederim. Brother'ın modellerine de bakayım o zaman.
Hocam Kyocera modellerine bakabilirsiniz.Zaten pek çok okulda kullanılmaktadır.Market markalarına göre biraz pahalı olabilir ama bunu hem tonerden hemde servis masraflarından kısa zamanda çıkartırsınız.

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
Thumbs Down Filtre Kahve Makinesi Önerisi krub 45 19,036 21/08/2022, Saat: 13:00
Son Yorum: alpella42
  Valiz önerisi puukko 11 23,667 23/12/2021, Saat: 15:52
Son Yorum: nedimkratas23
Bug El Dezenfektanı Önerisi KRAL 8 3,507 29/12/2020, Saat: 20:12
Son Yorum: Kecelan
  Yazı için rahat, aydınlatmalı klavye önerisi Lord Sparhawk 25 14,223 28/08/2020, Saat: 10:22
Son Yorum: Lord Sparhawk
  Akıllı Saat Önerisi connect 14 7,354 29/01/2020, Saat: 01:05
Son Yorum: forevermore07
  Kaliteli tshirt ve sweatshirt önerisi Lord Sparhawk 34 11,880 10/08/2019, Saat: 11:10
Son Yorum: osaka23
  Çalışma Sandalyesi Önerisi Palace 9 7,265 19/06/2018, Saat: 20:03
Son Yorum: dikdik_s
  kitap tamiri için yapıştırıcı önerisi. t.macgyver 14 18,360 25/04/2017, Saat: 13:13
Son Yorum: yokon
  Ekonomik renkli yazıcı tavsiyesi inceptum 16 26,160 10/11/2016, Saat: 13:05
Son Yorum: Niko
  Şampuan Önerisi estrak 12 10,194 29/12/2015, Saat: 20:46
Son Yorum: hamdib

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: