Merhabalar büyüklerim
İsmin Halil. Lise son sınıf öğrencisiyim. Geleneksel tıraşa ilgim var. 6-7 ay önce sadece görmüştüm şimdi de üye olmak nasip oldu.  
Istanbul’da oturuyorum.
Teşekkür ederim.
Merhabalar, foruma yeni katıldım.
Tıraşa ilgim var. Önceden elektrikli makine düşünüyordum ama geleneksel beni kendine daha fazla çekti.
Normalde yuma-arko-permasharp üçlüsünü kullanıyorum ama artok kaliteli ürünlerim olsun istiyorum. Bana iki taraflı makine, tıraş sabunu, tıraş fırçası, tıraş kasesi ve tıraş sonrası sürülecek losyon veya kolonya tarzı ürünler almak istiyorum. Büyüklerim ben öğrenciyim ve bu konuda cahilim. makineden fazla anlamıyorum ama kesimi zevkli diye istiyorum. bu yukarıda saydıklarımı 200-250 arasında kapatmak istiyorum fakat çok memnun kalacağım ürünler olursa 300’e kadar çıkabilirim. Tabiki illa o fiyat aralığında olacak diye de birşey yok maksimum verebileceğim sayı. Uzun ömürlü istiyorum. Tıraş makinesinin sapı uzun olursa daha iyi olur fakat kısa da olur önceliğim uzun. Lise öğrencisi olduğum için haftada 1-2 kere tıraş olacağım ve cildim çok yağlı.
Üstadlarım bana yardımcı olabilirseniz çok sevinirim.
Çok teşekkür ederim büyüklerim Allah razı olsun.
Hayırlı geceler.
edit: tıraş sabunu ve tıraş sonrası cilde sürülen losyon vb. bunlar bitip tekrardan alınacağı için uygun yollu olsa çok daha iyi olur. Teşekkürler.
Hoş geldiniz. Keyifli forumlar
Şol Gökleri Kaldıranın, Doldurup Donatanın,
Ol Deyince Olduranın, Doksan Dokuz Adı İle,
Usturalarımız Keskin, Elimiz Düzgün Olsun.
Artan döviz kurları yüzünden işini iyi yapacak tıraş aletleri 150 TL den başlıyor. Haftada 2 kere tıraş olacaksanız Mühle R41 almanızı tavsiye ederim. Arkodan farklı olsun derseniz Via barberia tıraş sabunu alabilirsiniz. Tıraş sonrası Nivea balsam kullanabilirsiniz.
Fırçanız Omega veya Semouge ise bence hiç yeni fırça alma girişiminde bulunmayın. Bütçenizin yarısından fazlasını sadece bir fırça götürebilir.
Ekonomik bir tıraş takımı ile başlangıç yapmışsınızdır muhtemelen.. Bol bol okuyun, forumda öğrenilecek çok şey var.. Smile

Nokia 3310 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi.
(24/09/2018, Saat: 06:33)ziyanınjileti Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Artan döviz kurları yüzünden işini iyi yapacak tıraş aletleri 150 TL den başlıyor. Haftada 2 kere tıraş olacaksanız Mühle R41 almanızı tavsiye ederim. Arkodan farklı olsun derseniz Via barberia tıraş sabunu alabilirsiniz. Tıraş sonrası Nivea balsam kullanabilirsiniz.
Fırçanız Omega veya Semouge ise bence hiç yeni fırça alma girişiminde bulunmayın. Bütçenizin yarısından fazlasını sadece bir fırça götürebilir.
En azından 2 ay önce gelinmiş olsaydı çok daha iyi bir set kurulabilirdi ama kurlar şu an buna müsade etmiyor ne yazık ki..

Nokia 3310 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi.
Hoş geldiniz, keyifli tıraşlar.
Hoş geldiniz, keyifli tıraşlarınız olsun...
Merhaba, hoşgeldiniz.

Sizin için aklıma şöyle bir set geldi;
  • Tıraş fırçası: Semogue 1250
  • Tıraş Aleti: Yintal, Rimei, Fatip
  • Sabun: Proraso, Cella veya Cyril Salter
  • Tıraş sonrası: Arko Tıraş Kolonyaları

Bütçenin geri kalanıyla jilet, kase, fırça askısı vb. şeyler alırsınız. Forumun ikinci el ilanlarına da bakabilirsiniz.

Önerdiğim aletler arasında Fatip kısa saplıdır ama güzel alettir. DE ile tıraşa adapte olunca kısa sapı daha çok seversiniz. Yintal aleti Aliexpress'ten alacaksınız. Seçeneklerin şu şekilde;

https://tr.aliexpress.com/item/YINTAL-1-...85842.html
https://tr.aliexpress.com/item/YINTAL-1-...44665.html

Keyifli tıraşlar dilerim
I'd Lather be Shaving, 'Cos Shave Must Go On!
Sakallarınız çok yoğun değilse Edwin Jagger gibi bir aleti tavsiye ederim ben. Fatip veya R41 fazla agresif gelebiliyor. Forumda ikinci el çok temiz ürünler oluyor. Belki bir Semogue ve Edwin Jagger alırsınız 200 TL'ye. Wink

Ama Rimei tıraş aleti de alın derim ben. Tadı başkadır kendilerinin.

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Herkese merhabalar altın porsuk 2 586 08/07/2023, Saat: 21:54
Son Yorum: altın porsuk
  Merhabalar! Cascada 5 1,601 27/06/2023, Saat: 05:44
Son Yorum: Cascada
  Merhabalar EnverCan Enver Can 3 630 07/05/2023, Saat: 15:11
Son Yorum: sfenks
  Merhabalar goshawk 14 2,068 26/04/2023, Saat: 00:14
Son Yorum: goshawk
Star Merhabalar! devrimsezgin 5 2,658 28/09/2022, Saat: 19:34
Son Yorum: ferencpuskas