Gilette 7 O' clock Super Platinium
merhaba,

bu kez Gilette markasının referansı pek kuvvetli serisi olan 7 O' clock bünyesindeki Super Platinium modeli ile beraberdik. model ismi akla ilk evvela ünlü futbolcu Platini' yi getirmekle birlikte, fiyat olarak ta jiletler arasında bir yıldız futbolcu ile eşdeğer. bir haber spikeri ciddiyetinde lacivert kıyafeti ile karşımıza çıkıyor. jileti kullanmaya başladığımızda ise bu ağır görüntünün altında yumuşak bir yürek yattığını farkediyoruz. pürüzsüz bir tıraş tıraş olacak kadar keskin, ancak yüzü hırpalamayacak kadar yumuşak bir jilet. bu kadar dengeli bir jilet denediğimi hatırlamıyorum. nerede ise büyük abisi çelik ustura kadar rahat. işini pek güzel yapıp, sizi memnun ederek köşesine çekiliyor. bir futbolcu bedeli değer mi orasına da siz kullanıcılar karar vereceksiniz efendim. "O" yalnızca ismi gibi "SEVEN" değil, aynı zamanda "Sevilen" bir jilet.

görüşmek üzere, selamlar...
Harika bir inceleme olmuş Smile

Hocam siz Perma'yı Astra'dan dahamı konforlu buluyordunuz ?
Jiletlerin kişiden kişiye büyük fark gösterdiğini şu anda bir kez daha anladım Smile ohtaran hocam incelemeniz için teşekkürler. Ben bir defa kullandım Super Platinium u ve Perma'dan çok daha aşağıda geldi bana, belki ilerleyen zamanda tekrar denediğimde aynı hissi vermeyecektir ama bana çok uymadı nedense. Undecided
teşekkür ederim.

her zaman diyorum, jiletler ve jiletin kullanıldığı alet çok belirleyici oluyor bu konuda. bir de değindiğiniz gibi ilk kullanımda beğenilmeyen bir jilet sonra çok beğenilebiliyor. veyahut aksi de geçerli elbette.

perma ile yeşil astra bana pek farklı gelmedi. ilk kulanımlarda astrayı biraz yumuşak bulmuştum. sakalları bölge bölge bırakıyordu. ancak sonraki kutularda permanın belli belirsiz biraz daha keskin olması haricinde aynı jiletler.
çok merak ettiğim bir jiletti. hatta ulysse6 hocamla beraber yapacağımız sarı 7oclock alımında içine biraz eklesem mi diye düşündüğüm tek jiletti.
Bu arada aklınızda olsun alacağım sarı 7oclockların yarısını (60 tane) geltirden tek partide elden çıkarmayı düşünüyorum. ilgili başlığı jiletlerin ücretini ulysse6 hocama ödedikten sonra açacağım. şu an ön talep olursa ÖM ile ulaşılabilir.
Saygılarımla
açık söyleyeyim ben yeşil astraya bayıldım.
(01/06/2012, Saat: 15:34)ohtararan Adlı Kullanıcıdan Alıntı: teşekkür ederim.

her zaman diyorum, jiletler ve jiletin kullanıldığı alet çok belirleyici oluyor bu konuda. bir de değindiğiniz gibi ilk kullanımda beğenilmeyen bir jilet sonra çok beğenilebiliyor. veyahut aksi de geçerli elbette.

perma ile yeşil astra bana pek farklı gelmedi. ilk kulanımlarda astrayı biraz yumuşak bulmuştum. sakalları bölge bölge bırakıyordu. ancak sonraki kutularda permanın belli belirsiz biraz daha keskin olması haricinde aynı jiletler.
beğenme konusunda hemfikiriz, şu an genel kullanım jiletim Smile aradaki farkı sorunca kendime göre farklarını belirttim.

(01/06/2012, Saat: 16:14)papazerigi Adlı Kullanıcıdan Alıntı: açık söyleyeyim ben yeşil astraya bayıldım.
(01/06/2012, Saat: 15:34)ohtararan Adlı Kullanıcıdan Alıntı: teşekkür ederim.

(01/06/2012, Saat: 18:24)eskiuye3315 Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Ben seviyorum mavi ve siyah olanları. Perma ilginç biçimde sakalımın daha sert ve batıcı çıkmasına sebep olurken yeşil astra ile ise daha erken sürede sakalım çıkıyor ... Sakalın kesimi ve yeniden çıkma süresi bence çok önemli..

selam, yeşil astra ile traş olduğumda ters alsam bile sorun olmuyor,shark ,merkur ve ws ile tersden aldığımda özellikle çene altım; sakallar deri altından çıkarken kaşınıyor.jilet bahsi açıldıkça hep yeşil astra en konforlu jilet diyorum,jastranın uç keskinliği ve kalınlığı DE aletlerde harikaya dönüşüyor.
saygılar
(01/06/2012, Saat: 18:24)eskiuye3315 Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Ben seviyorum mavi ve siyah olanları. Perma ilginç biçimde sakalımın daha sert ve batıcı çıkmasına sebep olurken yeşil astra ile ise daha erken sürede sakalım çıkıyor ... Sakalın kesimi ve yeniden çıkma süresi bence çok önemli..

Aynısını ben de yaşıyorum. Perma daha yakın kestiği için olabilir mi?
Bir de perma ile çok küçük bölgesel tahriş yaşadığım oluyor bazen.

7 O'clock sarısından denemiştim, çok beğendiğimi söyleyemem. Bana uymadı sanırım.
gözüme ilişti de connaught' ta 7 O' clock platinium ile perma sharp 10' lu paket 2,50 pound. bu iki jilet te rus yapımı olduğuna göre, aradaki anlaşmalar ve ithalat şartları dolayısı ile bu fiyatlar satılıyorlar. yani aslında rusya çıkış fiyatları aynı olmalı. o halde Türkiye içinde satılsa bir kartonunu perma ile aynı fiyata alabileceğiz. bu durumda kargo hariç 50 lira gibi bir fiyat ödemek mantıksız geldi. keşke satılsa burada da ucuz ucuz kullansak, ederinin 2 misli fiyatları ödememek için bu jiletleri tercih etmiyoruz. bile bile lades gibi geldi. siz ne dersiniz?

selamlar.

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Shark Super Stainless Jilet msakalli 45 34,285 03/10/2023, Saat: 23:51
Son Yorum: alfredantionee
  Perma Sharp Süper Jilet papazerigi 1,011 1,013,661 14/09/2023, Saat: 18:00
Son Yorum: Mecanica
  Dorco Super Sharp Naci Erdem 16 7,528 13/05/2023, Saat: 00:04
Son Yorum: BAYsubjeckt
  Gillette 7 O'Clock Super Stainless Double Edge (Yeşil Paket) koolandgang 50 43,493 24/04/2023, Saat: 15:43
Son Yorum: BAYsubjeckt
  Zaza platinium osaka23 69 41,164 22/12/2022, Saat: 09:06
Son Yorum: implicit
  RAPIRA SUPER STAINLESS (pembe/mavi/siyah) RUSYA eggman 261 268,848 10/11/2022, Saat: 17:41
Son Yorum: Johny White
  The Gentleman Super Platinum / Made in India dramahlas 10 4,399 30/10/2022, Saat: 20:51
Son Yorum: cavenaut
  Ladas Super Stainless Lord Sparhawk 35 31,280 20/04/2022, Saat: 18:07
Son Yorum: exselans
  Crown Super Stainless Blades FearOfATG 4 4,501 12/10/2021, Saat: 00:48
Son Yorum: Murathan Kurt
  Rapira Super Stainless Lord Sparhawk 8 22,166 23/09/2021, Saat: 23:15
Son Yorum: Oldstyle

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: