Gilette 7 O' clock Super Platinium
Benimde jiletlerim geldi ebay den. Bakalım denildiği kadar güzel mi. Karşılaştırmak için bir dünya jiletim oldu.. Bir ömür yetecek kadarSmile
"Erdemlerimiz ve kusurlarımız birbirinden ayrılamaz, güç ve madde gibi. Onlar ayrıldığında insan bir hiçtir."
"Nikola Tesla"

Satılık ilanım;

http://geltir.com/thread-6891.html
Feather en iyi jilet değil mi ?
En son sırada ne işi var Smile

(13/08/2014, Saat: 10:34)Chinaski Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Son hali şu şekilde üstadım;
1- Polsilver SI
2- Gillette 7 O'clock Sharp Edge
3- Gillette 7 O'clock Super Platinium
4- Gillette Blueu Extra - Sizden alıp körelene kadar kullandım Smile
5- Feather New Hi-Stainless platinium
Üstat Feather en keskini belki ama en iyi değil bana göre. Bu listedeki jiletlerin hepsiyle aynı yakınlıkta tıraş olurum ama konfor sıralamasında Feather geride kaldı Smile
"Keen as this razors edge invisible" W. Shakespeare
Gilette 7 O' clock ile ilk tıraşımı oldum. gerçi bu serüvende ki 3. tıraşım,ilk ikisini perma sharp ile olmuştum. 3. tıraştan mı jiletten mi bilemiyorum ama yüzüme daha az çizik attı. ya yavaş yavaş tekniğim oturuyor yada jiletller arasında ki fark. gerçi benim gibi aceminin referansı ne kadar önemlidir bilemiyorum ama keskin ama perma sharp dan daha uslu geldi bana..
"Erdemlerimiz ve kusurlarımız birbirinden ayrılamaz, güç ve madde gibi. Onlar ayrıldığında insan bir hiçtir."
"Nikola Tesla"

Satılık ilanım;

http://geltir.com/thread-6891.html
yhst_96829732451264_2156_18779600.jpg

Yurtdışı karma jilet siparişimde, bir kutu bu jiletten de almıştım. Çok merak ettiğim, hatta beklentimin çok yüksek olduğu bir jiletti, sabırsızlıkla denemeye koyuldum. Aldığım ürün, tıpkı üsste resmini koyduğum ile birebir aynı. Rusya üretimi lacivert kutulu, çift kağıtlı.

Jilet denemelerimde standart olarak hep aynı ekipmanı kullanıyorum. Merkur Futur 4. ayar ve Cella sabun. Yine standart olarak 2 günlük sakal, öncesinde mutlaka tahrişsiz güzel bir tıraş olmuş olmak kaydıyla.

Tıraşıma 4. ayarda başladım. Ortalama üstü keskin jiletler kategorisinde değerlendirilmiş olmasına rağmen, ilk perdede tatmin edici temizliği sağlayamadı. Yani bu noktada Sharp Edge'den aşağı kaldı. Belki kaplaması açılmamışır diye düşündüm. Daha önce denemesini yaptığım Personna Platinium aynı böyle olmuştu. İlk perdelerde jilet kendini gösterememişken, sonraki perdelerde öyle güzel açıldı ki, aldığım BBS sonuçla tam bir sürpriz yaşamıştım.

Velhasıl, ikinci ve üçüncü perde tıraşlarımı oldum. İkinci perdede ayarı 3'e, üçüncü perdede ise ayarı 1'e düşürdüm. WTG, XTG ve ATG sıralamsıyla standart üç perde tıraşımı tamamladım. Sonuç benim için gerçekten hüsran oldu. Bu jilete o kadar güveniyordum ki, deneme paketi almadan direkt 100'lük kartela almayı planlıyordum, sonra vazgeçtim. Jiletlerin gerçekten kişiye özel sonuç verdiğinin başka bir örneği olmuş oldu bu deneyimim. Daha önce Permasharp jilette ne yaşadıysam, birebir bu jilette de yaşadım. Belli bir düzey keskinliği var kabül, ancak yine kedi tırmalıyormuş gibi çizici bir his veriyor, sonuç olarak tıraş sonunda yüzümü tahriş etti.

İkinci bir şans vermek adına, bir kez daha bu jiletle tıraş oldum. Yukarıda bahsettiğim standart ekipmanlarım ve usullerim dahilinde. Bu jilete güvenimi yitirmemiştim ve akşam katılacağım iftar toplantısına, bu jilet denemesi tıraşıyla gitmeyi göze alarak tıraşımı oldum. Olmaz olaydım! Üç perdenin sonunda istediğim kıvamda temizlenmemiş, bir de üzerine tahriş olmuş bir cilt. Buna rağmen dördüncü perdeyi ve rotüş tıraşlarımı oldum, çünkü olmak zorundaydım, zira tıraş olmuş gibi yüzümü temiz hissetmiyordum. En sonunda iyice tahriş olmuş ve kızarmış, küçük kanamalar oluşmuş bir cilt ile sonuca vardım. Yaz aylarında olduğumuz için şap yerine yüzümde buz gezdiriyorum. Bu işlemden sonra da, bu gibi durumlarda kullandığım kimyasal bomba Loreal Sensitive Skin balm sürerek, tahrişi ve kızarıklığı yatıştırdım. Tahrişli bir tıraş olduğum her halimden belliydi ama çok şükür toplantıma gittiğimde Loreal Balm'ın yardımıyla, bir de arabada buz gibi klima açarak soğutma çabalarıma devam ederek, cildim epey yatışmış ve izler artık göze batacak seviyelerde değildi. Bu riski almamalıydım ama yapacak birşey yoktu artık.

Karşılaştırma yapacak olursak şöyle söyleyeyim; Permasharp'ın bir tık daha kalitelisi, Sharp Edge'in ise bir tık daha körü, ancak yine de aynı çizicilik. Bazı forumdaşlar Permasharp ve Sharp Edge tıraşlarını çok beğeniyorlar. Zannediyorum bu da yüz derisinin kalınlığı ile alakalı bir durum. Dolayısıyla bu iki jiletten memnun kalan arkadaşlar, bu jileti de mutlaka beğeneceklerdir diye düşünüyorum. Ancak ince derili ve hassas ciltliler, mutlaka önce bir kutu edinip, deneme yaplamarını tavsiye ederim.
I'd Lather be Shaving, 'Cos Shave Must Go On!
(12/07/2015, Saat: 02:23)onurcakmak Adlı Kullanıcıdan Alıntı: ...
Karşılaştırma yapacak olursak şöyle söyleyeyim; Permasharp'ın bir tık daha kalitelisi, Sharp Edge'in ise bir tık daha körü, ancak yine de aynı çizicilik. Bazı forumdaşlar Permasharp ve Sharp Edge tıraşlarını çok beğeniyorlar. Zannediyorum bu da yüz derisinin kalınlığı ile alakalı bir durum. Dolayısıyla bu iki jiletten memnun kalan arkadaşlar, bu jileti de mutlaka beğeneceklerdir diye düşünüyorum. Ancak ince derili ve hassas ciltliler, mutlaka önce bir kutu edinip, deneme yaplamarını tavsiye ederim.

Hocam elinize saglik, detayli ve güzel bir geribildirim olmus. Gözüme kestirdigim jiletlerdendi bu ve ebaya'da 100'lü paketini takip ediyordum, yazinizdan sonra siparis verdigim numune jilet paketimi beklemeye karar verdim  Wink
(12/07/2015, Saat: 20:40)naayi Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Hocam elinize saglik, detayli ve güzel bir geribildirim olmus. Gözüme kestirdigim jiletlerdendi bu ve ebaya'da 100'lü paketini takip ediyordum, yazinizdan sonra siparis verdigim numune jilet paketimi beklemeye karar verdim  Wink

Üstadım yardımcı olabildiysem çok sevinirim. Siz de denedikten sonra sonucu yazarsanız güzel bir karşılaştırma yazısı olur. Zira benden çok daha tecrübelisiniz.

Ebay'de aynı satıcıyı takip etmişizdir mutlaka, ben de epeydir gözüme kestirmiştim ve çok pahalı olmasına rağmen almayı planlıyordum. Ama iyi ki almamışım dedim. Platinyum kaplamada şu an benim denediklerim arasında açık ara en mükemmeli Personna Platinum.
I'd Lather be Shaving, 'Cos Shave Must Go On!
Komşularım bu jiletten 1-2 kutu alabileceğim kimse var mı?

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
R89 ile kullandım 7 o’clocklar içinde en konforlusu geldi tabi keskinliği diğerlerine göre daha düşük. Ancak yurdum şartlarında fiyatı ile f/p oranı çok aşağılarda maalesef.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
komşular merhaba.
vakti zamanında edindiğim gillette super platinum siyah kutulu 5+2 li olan bu jileti sanırım türkiyede bulamıyoruz artık. var mı yurtdışından getiren güvenli bir site bildiğiniz?

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Shark Super Stainless Jilet msakalli 45 34,285 03/10/2023, Saat: 23:51
Son Yorum: alfredantionee
  Perma Sharp Süper Jilet papazerigi 1,011 1,013,663 14/09/2023, Saat: 18:00
Son Yorum: Mecanica
  Dorco Super Sharp Naci Erdem 16 7,528 13/05/2023, Saat: 00:04
Son Yorum: BAYsubjeckt
  Gillette 7 O'Clock Super Stainless Double Edge (Yeşil Paket) koolandgang 50 43,493 24/04/2023, Saat: 15:43
Son Yorum: BAYsubjeckt
  Zaza platinium osaka23 69 41,164 22/12/2022, Saat: 09:06
Son Yorum: implicit
  RAPIRA SUPER STAINLESS (pembe/mavi/siyah) RUSYA eggman 261 268,851 10/11/2022, Saat: 17:41
Son Yorum: Johny White
  The Gentleman Super Platinum / Made in India dramahlas 10 4,399 30/10/2022, Saat: 20:51
Son Yorum: cavenaut
  Ladas Super Stainless Lord Sparhawk 35 31,280 20/04/2022, Saat: 18:07
Son Yorum: exselans
  Crown Super Stainless Blades FearOfATG 4 4,501 12/10/2021, Saat: 00:48
Son Yorum: Murathan Kurt
  Rapira Super Stainless Lord Sparhawk 8 22,166 23/09/2021, Saat: 23:15
Son Yorum: Oldstyle

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: