Mentol Kristali
#1
Öncelikle mentol üzerine diğer konularda mentolden ziyade mentollü ürün önerleri bahsedildiği için temiz bir başlık altına başlamak uygun olur diye düşündüm.

Mentol kristalini ilk yaz başındaydı sanırım İmpa Ticaret'te gördüm. Nedir ne değildir hiç bilmiyordum sadece gördüm.. Smile
Aradan geçen süreçte kolonyaya falan atıldığını okudum aftershave mentolünü güçlendirmek için kullanıldığını falan okudum ve merak etmedim değil çünkü proraso mentollü sabununu kullanıyorum ve çok keyifli bir ürün mentol sayesinde diye düşünüyorum.
Çok da uzatmamak adına bugün bir aktar önünden geçerken aklıma geldi uğradım ve fotoğrafını paylaştığım kadar minik bir pakete aldım..

@dikdik_s Serdar hocam kullanmış sanıyorum ki daha önce. Şimdi benim merak ettiğim bu kristalleri ne şekilde kullanabilirim. (Mentolle aram epey iyi bu arada)

Mesela yükleme yaptıktan sonra fırçaya köpürtme kasesine atsam ve köpürtme esnasında erimesini sağlasam nasıl olur?
Aftershave ya da kolonya için nasıl bir oran belirlemeliyim.... vs. vs...

Bu şekilde kristal kullanan arkadaşlar fikirlerini paylaşırsa ben ve benim gibi mentolden hoşlanan komşular için güzel bir fikir ve bilgi havuzu oluşur diye düşünüyorum..b27f940285317d54350b167b4caf5208.jpg

Nokia 3310 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi.
Cevapla
#2
Mentol alkolde çabuk eriyor fakat suda biraz zor. Ben (alkollü) after shave içinine direk atıp birkaç dakika sallıyorum yetiyor. Bir de toz haline getirdikten sonra arko sabunu rendeleyip içine attım, oldukça iyi oldu.
Yaşamakla Meşgul...
Cevapla
#3
(08/09/2018, Saat: 22:45)habaz Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Mentol alkolde çabuk eriyor fakat suda biraz zor. Ben (alkollü) after shave içinine direk atıp birkaç dakika sallıyorum yetiyor. Bir de toz haline getirdikten sonra arko sabunu rendeleyip içine attım, oldukça iyi oldu.

100 ml'lik bir as içerisine ne kadar atmak uygun olur?
Cevapla
#4
Hayırlı aksamlar dostlar,

Ben sahsen mentolu cok sevmedigim icin kullanmadım, ama kullanan arkadaslarımın anlattıkları ile baska konularda onermistim. Bu kristaller cok kuvvetli. Bir kac tane kristal parcasını katın, yetersiz gelirse sonra yine atarsınız. Azar azar deneyerek kullanın.
Cevapla
#5
(08/09/2018, Saat: 22:49)FearOfATG Adlı Kullanıcıdan Alıntı: 100 ml'lik bir as içerisine ne kadar atmak uygun olur?

Ben 200ml'lik after shave içine 10-12 tane atıyorum. Fakat bu tamamen kişisel. Azar azar atıp deneyin, size uyan miktarı bulun derim
Yaşamakla Meşgul...
Cevapla
#6
Deneme yanılma ile yavaş yavaş olacak sanırım. Minik minik denemeler yapıp birşeyler öğrenirim. Zaten kış yaklaşıyor çok şükür sıcakla pek aram olmadığı için her türlü serinliğe can kurban.. Smile

Nokia 3310 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi.
Cevapla


Hızlı Menü:


Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi