Makarnadan bıçak yapımı
Japon arkadaşımız önce makarnadan bıçak yapıp test ettikten sonra bıçağı pişirip yiyor. Bu arkadaş sadece makarnadan değil, kartondan, pirinçten ve hatta jelatinden bile bıçak yapmış :

https://www.youtube.com/watch?v=MeNR0guNn70
MWF'nin koyunu, sonra çıkar oyunu...
sıcak şekil verdiği aluminyumu eyelemekten canı çıktı adamın Big Grin işte ihtiyacımız olan çalışkanlık örneği..... ayrıca, bu adamlardaki tevazüye bayılıyorum
Japonlar gerçekten çok özel çalışkan, düşünceli, kötü niyetli olmayan iyi ve saygılı insanlar neredenmi biliyorum arkadaşım bir japon kız ile evli mükemmel bir evliliği ve çok şirin bir kızları var, bir akşam misafirleri oldum beni ağırladılar otelde böyle hizmet ilgi görmedim yatağımda pijamalarım katlanmış hazır, üzerinde diş macunum ve diş fırçam (tek kullanımlık seyahat tipi poşetli) hiç aklıma gelmezdi doğrusu kız neler düşünmüş, birde bu geçenlerde japon konsolosluğuna personel alımı varmış arkadaşım eşine başvur demiş oda yok hayır oraya arkadaşım başvurdu çok istiyor diye başvurmadı saygıya bak, ha sonuçta arkadaşıda alınmadı işe fakat yine iki kızın tanıdığı ortak arkadaşlarından birini aldılar 2500$ maaşla en azından bir tanıdıkları oldu konsoloslukta, bizde olsa araya torpil sokmaya çalışır bizim millet, arkadaşım eşine yurt dışına çıkan arkadaşlarına söyle bize şunu getirsin bunu getirsin diyor ama ıııh kız yok isteyemem diyor böyle mütevazı insanlar
Edep, aklın tercümanıdır. İnsan edebi kadar akıllı, aklı kadar şerefli, şerefi kadar kıymetlidir...
Eşim geçen aylarda bir hafta Japonya'ya gitti. Otelde resepsiyon görevlisine bir yol tarifi sormuş ve 4 alternatifiyle öğrenmiş. Birazdan otobüs durağında beklerken yağan yağmur altında birisi koşa koşa geldi diyor. 5. Bir alternatif varmış ve o 2 dk daha önce götürürmüş, onu söylemeyi unuttuğunu hatırlamış oteldeki görevli, yedirememiş kendine, koşmuş gelmiş.

Youtube'daki aynı adamın yaptığı ufacık bıçak için ne uğraştığını görünce insan öyle kabataslak yapıp geçtiği onca işe bakıp utanıyor doğrusu.

SM-N950F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
2mxiret.jpg

k9z6kk.jpg

Yorumlardan sonra aklıma şu karikatürler geldi.
Bence başka toplumların iyi yönleri örnek alınmalı ama toplumları ne küçümsemeli ne de gözümüzde çok büyütmeli.
Kainatın aynasıyım, mademki ben bir insanım.
(09/09/2018, Saat: 11:36)laktik Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Yorumlardan sonra aklıma şu karikatürler geldi.
Bence başka toplumların iyi yönleri örnek alınmalı ama toplumları ne küçümsemeli ne de gözümüzde çok büyütmeli.
Ahaha evet!

Geldiği yer bağımsız, yurtdışından her gelenin dediği "onlar insansa biz neyiz, biz insansak onlar ne, bilemedim". Farklı bir kültür, farklı bir ırkın özellikle ilk görüşte böyle bir hale etkisi var sanirim. Smile

~SB
@laktik http://alkislarlayasiyorum.com/icerik/38...siralamasi
(09/09/2018, Saat: 13:57)abdussamedy Adlı Kullanıcıdan Alıntı: @laktik   http://alkislarlayasiyorum.com/icerik/38...siralamasi

Ben ahlakın ya da etiğin din veya dogmalardan bağımsız olduğunu düşünüyorum ki dinlerin başladığı rivayet edilen noktalar da bunların eksik olduğu gönderildiği söylenir. Yani eksik olan yerlerin düzelmesi için gönderildiği söylenir ancak ne kadar düzeldiği tartışılır. Zaten videodaki kişinin söylediği ilkeler sadece islama ait değil islam ve dinler öncesi yazıtlarda sümerlede vs de olan şeyler. Toplumların bunları düzgün uygulaması onları islam ya da başka bir dinin kurallarını kendisine rehber kıldığından çok zaten olması gerekenleri yaptıkları için evrensel değerlerde yaşıyor yapar.  Bu ülkeler biz ahlakımızı düzeltelim bunu için şu dinin kurallarını çıkartalım ama o dinin ibadet şeklini uygulamayalım gibi düşünceleri de sanıyorum ki yoktur. Sayılan ülkelerin hangi başlıklar üzerinden dinlerle örtüştüğü araştırmalar kadar incelesinler bakalım o ülkelerin eğitimi yöneticilerin keyfine göre değişiyor muymuş. Düzgün toplum bunu yaparsan yanarsın bunu yaparsan ödüllendirilirsinle değil yapmanın ve yapmamanın gerekliliğinin küçük yaştan itibaren bilimsel ve düzgün bir eğitim verilmesi ile olur kanaatindeyim. Ne başkalını övmenin ne kendimizi yermenin yararı olmaz.  Peşinen sizin bunlara katılmadığınız algısı oluşmasın ben cevaben yazarken fikirlerimi de belirttim.  Hem karikatür gülerken düşündürmeli değil mi?  Smile
Kainatın aynasıyım, mademki ben bir insanım.

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
Rainbow Bronzlaştırıcı Yapımı KRAL 3 1,651 26/08/2020, Saat: 10:45
Son Yorum: ArdıçKatranı
  Çakı, Bıçak Bileme uataman 58 68,977 15/06/2019, Saat: 23:26
Son Yorum: İsmetaltan
  Karbonfiber Mutfak Bıçağı Yapımı gidakontrol 1 2,205 28/05/2018, Saat: 10:33
Son Yorum: dikdik_s
  Doğal Araç Kokusu Yapımı Arkomani 3 3,090 13/03/2018, Saat: 08:59
Son Yorum: posicor
  Bıçak Bileleme Taşı Hakkında Yardım bhdr003 2 6,257 30/12/2014, Saat: 23:30
Son Yorum: bhdr003
  Masaj, Tıraş Öncesi ve Saç Bakım Yağı Yapımı geldigitti 0 4,191 15/09/2013, Saat: 15:07
Son Yorum: geldigitti
  Wolverine pençesinin yapımı zorba58 2 5,775 29/07/2013, Saat: 13:56
Son Yorum: zorba58
  web sitesi yapımı yarhasan 2 4,831 03/07/2013, Saat: 22:37
Son Yorum: BigHillMe
  EST Tütün Kolonyası İncelemesi Ve Oto Parfümü Yapımı yarhasan 0 8,575 30/12/2012, Saat: 22:24
Son Yorum: yarhasan

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: