Selamlar
Merhaba ben Mehmet 36 yaşında özel sektörde elektronik ve otomasyon üzerine çalışıyorum.

Bu kurban bayramında memlekette marketten kartuş almayı unutunca amcanın emektar 3 parça jiletli tıraş makinasını kullandım. Canımı acıtmadan zevkli bir tıraş geçirdim. Kullandığım 3 parçalı makinanın markasını veya modelini bilmiyorum ama eski bir ürün olduğu kesin.

Kendime tıraş makinasi ararken forumu buldum. Sanırım bu bir hastalık çünkü son 1 haftadır makinalara bakarak almak için can attigim halde karar veremedim. Sizin önerileriniz üzerinden devam etmek isterim.
merhabalar hoş geldiniz umarım bu işten aldığınız zevk artarak devam eder Smile

benim nacizane önerim alet olarak Edvin Jaegar DE89 yada merkur 34c yönünde olur yakin zamanlarda yaqi aletler de çok övülüyor kullanmadım bir şey diyemeyeceğim. Biraz daha fiyat konusunda esnek olurum derseniz rockwell 6c tavsiyemdir her de bir çok agresiflik derecesi olduğu için nasıl bir tıraş istediğinizi de anlamanızda yardımcı olur .

Fırça olarak yaqi sentetikler ciddi manada düşünülesi fırçalar baştan domuz almak isterseniz zaten yığınla bilgi var forumda porsuk konusunda benim de pek fazla tecrübem yok Smile jiletleri malesef deneye deneye buluyorsunuz ben şansıma pek anlaşamadığım jilet olmadı 5 li 5li alıp hoşunuza gidenden zaten alıyorsunuz bir sürü.

Sabun konusuna fazla girmek istememekle beraber proraso benim önerimdir hem artık bazı avmlerdeki medikallerde de bulunabildiği için kokusuna bakıp ta almanız daha yerinde olur Smile tıraş sonrasına bir adet şap taşı almanız hem tıraş değerlendirmesi size yol gösterici de olacaktır. balsam veya losyonlarda proraso yine tavsiyemdir Smile

son olarak forumun satılık kısmını da gözden geçirmenizi de öneririm

tekrardan hoşgeldiniz umarım tıraş zevkiniz artarak sürer Smile
Yeni başlayan tüm arkadaşlarımıza önerilen klasik önerileri @osaka23 komşumuz söylemiş.
Size katılıyorum, bir noktadan sonra bir inanılmaz zevke ve isteğe dönüşüyor. Bazıları hastalık diyor. Ama her ne olursa olsun hem güzel bir ihtiyaç hem de güzel bir hobi bence. Smile Hayırlı olsun diyorum, umarım aramızda daim olursunuz.
Hoşgeldiniz Smile iki ürün arasında kalınca ikisini de bir şekilde aldıran bir hobi bu Smile andgate durumu geçerli diyebiliriz. Smile
Madem sektör otomasyon örnek böyle olsun dedim.. Smile

Nokia 3310 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi.
Hoş geldiniz komşum.

Buradaki çoğu komşumuz benzer süreçlerden geçerek burada buluştu. Kimileri devam etti kimileri ise emek/para vererek katkılarını sürdüyor. Umarım sizi de aramızda sürekli görürüz.

Benim tavsiyem malzeme almakta acele etmeyin. Forumdaki çoğu içeriği okuyun. Çünkü geleneksel ıslak tıraş ciddi manada bilgi edinmeyi gerektiriyor. Okudukça size uygun malzemeleri bulacağınızı düşünüyorum.

Bazı tavsiyeler yapılmış. Ben en önemlisini söylemek istiyorum. Lütfen BASTIRMAYIN. Smile

Keyifli forumlar tahrişsiz tıraşlar dilerim.
(04/09/2018, Saat: 20:27)Mehmet_G Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Hoş geldiniz komşum.

Buradaki çoğu komşumuz benzer süreçlerden geçerek burada buluştu. Kimileri devam etti kimileri ise emek/para vererek katkılarını sürdüyor. Umarım sizi de aramızda sürekli görürüz.

Benim tavsiyem malzeme almakta acele etmeyin. Forumdaki çoğu içeriği okuyun. Çünkü geleneksel ıslak tıraş ciddi manada bilgi edinmeyi gerektiriyor. Okudukça size uygun malzemeleri bulacağınızı düşünüyorum.

Bazı tavsiyeler yapılmış. Ben en önemlisini söylemek istiyorum. Lütfen BASTIRMAYIN. Smile

Keyifli forumlar tahrişsiz tıraşlar dilerim.
Final harika olmuş, güldüm buna.. Harika bir tespit Big Grin

Nokia 3310 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi.
Hosgeldiniz,
Forumumuzda hos sohbetleriniz, zevkli tıraslarınız olsun.
Konuyu açtıktan sonra yakında kurulan pazara ugradım. Yuma tıraş makinası ve perma sharp jilet aldım. En azından güzel bir alet alana kadar idare ederim diye düşündüm.

Biraz önce tıraş oldum. İnanılmaz zevkli ve sadece 6 liraya.
Bunca zaman kartuşlara verdiğim paraya acıdım. Böyle keyifli tıraş olmak varken kendimize eziyet etmişiz.
(04/09/2018, Saat: 22:10)Makdeniz Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Bunca zaman kartuşlara verdiğim paraya acıdım. Böyle keyifli tıraş olmak varken kendimize eziyet etmişiz.

Klübe hoş geldiniz Smile Keyifli forumlar dilerim
I'd Lather be Shaving, 'Cos Shave Must Go On!
(04/09/2018, Saat: 22:10)Makdeniz Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Konuyu açtıktan sonra yakında kurulan pazara ugradım. Yuma tıraş makinası ve perma sharp jilet aldım. En azından güzel bir alet alana kadar idare ederim diye düşündüm.

Biraz önce tıraş oldum. İnanılmaz zevkli ve sadece 6 liraya.
Bunca zaman kartuşlara verdiğim paraya acıdım. Böyle keyifli tıraş olmak varken kendimize eziyet etmişiz.

Aramıza hoşgeldiniz. Sonu bucağı olmayan bir merak denizine kulaç attınız. Cildinize hitap edecek ürünleri zamanla bulacaksınız. Ancak güncel kurlardan dolayı pahalı bir zevkiniz oldu; yumaya verdiğiniz para devede kulak kalabilir Smile
yaşam bir zevktir

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Herkese selamlar alimarcaa 0 728 22/07/2023, Saat: 14:23
Son Yorum: alimarcaa
  Selamlar merttyy_ 4 1,178 18/04/2023, Saat: 17:40
Son Yorum: Mecanica
  Herkese Selamlar kad huai 4 1,352 14/04/2023, Saat: 13:39
Son Yorum: Ömer t. Katı
  Selamlar Wastelander 4 2,127 06/08/2022, Saat: 12:43
Son Yorum: finwe
  Selamlar Geltir! dramahlas 10 3,198 22/05/2022, Saat: 11:11