Kaseli Sabun ve Kremler'in Kullanımı Hakkında
Başlıkta belirttiğim şekilde kaseli tıraş sabunu ve kremlerini kasesinde yükleme yapmak mı daha sağlıklı yoksa daha farklı şekilde küçük bir kaşık vs. ile fırça kullanmadan köpürtme kasesine almak mı?
Biraz araştırdım ama net birşey denk gelmedi forumda daha önce açıldıysa benzer konu affola. Ne diye aratmam gerektiğini de bilemedim doğrusu..

SM-N9000Q cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
(29/08/2018, Saat: 20:11)FearOfATG Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Başlıkta belirttiğim şekilde kaseli tıraş sabunu ve kremlerini kasesinde yükleme yapmak mı daha sağlıklı yoksa daha farklı şekilde küçük bir kaşık vs. ile fırça kullanmadan köpürtme kasesine almak mı?
Biraz araştırdım ama net birşey denk gelmedi forumda daha önce açıldıysa benzer konu affola. Ne diye aratmam gerektiğini de bilemedim doğrusu..

Yumuşak sabun ve kremleri kaşık ile almak, sert sabunlarda ise (sabunla kap arasında boşluk yoksa) kabında yükleme yapmak en ideali. Sabun kalıp formatındaysa ve kaba basmak istemiyorsanız kalıp üstünden yukleyip el sabunu gibi durulama ve süzerek kurutma yapabilirsiniz.

Kaptan yükleme yaptığınız durumda tıraş sonrası kabı açık bırakıp sabunun kurumasına izin vermeniz, sabunun bozulmaması açısından faydalı olacaktır.
MWF'nin koyunu, sonra çıkar oyunu...
(29/08/2018, Saat: 21:09)posicor Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Yumuşak sabun ve kremleri kaşık ile almak, sert sabunlarda ise (sabunla kap arasında boşluk yoksa) kabında yükleme yapmak en ideali. Sabun kalıp formatındaysa ve kaba basmak istemiyorsanız kalıp üstünden yukleyip el sabunu gibi durulama ve süzerek kurutma yapabilirsiniz.

Kaptan yükleme yaptığınız durumda tıraş sonrası kabı açık bırakıp sabunun kurumasına izin vermeniz, sabunun bozulmaması açısından faydalı olacaktır.
Çok teşekkür ederim. Yumuşak olanları dediğiniz şekilde yapmak daha sağlıklı olacak diye düşünüyordum ben de. Miktarı da deneme yanılma ile çözerim.

Tüm Razorock, Amerikan artisanları ve Proraso çeşitlerini direkt kaptan yüklüyorum. Ama kreme çalan (AdP gibi, L'occitane gibi) çeşitleri dediğiniz gibi ayrı bir kapta köpürtürüm.
"A Samurai always wears two swords."
(29/08/2018, Saat: 23:00)DenizKSK Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Tüm Razorock, Amerikan artisanları ve Proraso çeşitlerini direkt kaptan yüklüyorum. Ama kreme çalan (AdP gibi, L'occitane gibi) çeşitleri dediğiniz gibi ayrı bir kapta köpürtürüm.
İlginiz için teşekkürler hocam. Sert kıvamlıların kapta da zor köpürdüğünü tecrübeledim zaten. O tarz olanları yükleme yapmak daha pratik oluyor..

Sert kıvamlı mwf gibi sabunları magnum çubuğu ile bir miktar alıp porselen köpürtme kasesine koyup parmağımla ezerek yüzeye yayıyorum. Üzerine az miktarda sıcak su ekleyip 5 dakika kadar bekletiyorum. Sonra da yine sıcak suda beklemiş olan fırça ile köpürtüyorum. Gayet güzel köpürüyor ayrıca asıl sabun da hiç su görmediği için bozulma, çatlama vs. görülmüyor.
(30/08/2018, Saat: 01:04)Überbey Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Sert kıvamlı mwf gibi sabunları magnum çubuğu ile bir miktar alıp porselen köpürtme kasesine koyup parmağımla ezerek yüzeye yayıyorum. Üzerine az miktarda sıcak su ekleyip 5 dakika kadar bekletiyorum. Sonra da yine sıcak suda beklemiş olan fırça ile köpürtüyorum. Gayet güzel köpürüyor ayrıca asıl sabun da hiç su görmediği için bozulma, çatlama vs. görülmüyor.
Teşekkürler. Ben bir parça alıp köpürtme kasesine bıraktığım için çok verim alamadım daha önceki denemelerimde ezerek yaymak ve sıcak su eylemleri ile durum çok farklı olacaktır muhtemelen. Yeni birşey daha öğrenmiş oldum. Tekrar teşekkürler, denenecekler listesinde yerini aldı.. Smile

İnanmıcaksınız ama ben kremlerimi çelik tasa komple boşaltıp fırçaya öyle yüklüyorum .
Zaten bi daldırıp çıkarmak yetiyo fırçayı . Öyle 30-40 saniye yüklemeye gerek kalmıyo .
Cremleri tasa boca etmemin sebebi ise fırçanın kendisi ile kremi alıp yüzde köpük oluşturmak , bu daha çok hoşuma gidiyo . Diger sebebi ise şuan elimdeki bütün fırçalar süper badger ve mançurıan . Sabunlarda yükleme yapma yerine uzunca kısaca böylebi metod uyguluyorum . Şunuda belirtmek isterim , herşeye ragmen ben bi sabuncuyum kremci degilim Smile ama krem keyfindende geri kalmak istemiyorum Smile

Şuanda önceligim artık Amerıcan artizanları olucak , yumuşak kıvamlı cella dışında bi sabun kullanmadım hiç . Dikdik Serdar komşumun anlattıgı ve yorumladıgı bu American artizanlarına fena halde sarmış durumdayım şuan Smile
(29/05/2019, Saat: 10:56)Zeyes Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Komşum gözünüzaydın hızlı bitirmişsiniz. Benim cella daha %80 dolu. Heralde bir 5-6 yıl bitmez.

———————
Zeyestws...
Ben de yeni sipariş ettim, bugün gelecek. Bu işin henüz başında sayılırım, o yüzden şimdiden affola. Bir şey sormak istiyorum. Kendi tasında mı köpürtüyorsunuz? Krem olarak geçiyor ya, tereddütle kaldım komşum

Galaxy S9 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
(29/05/2019, Saat: 11:00)guwenkaya Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Ben de yeni sipariş ettim, bugün gelecek. Bu işin henüz başında sayılırım, o yüzden şimdiden affola. Bir şey sormak istiyorum. Kendi tasında mı köpürtüyorsunuz? Krem olarak geçiyor ya, tereddütle kaldım komşum

Galaxy S9 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Krem denildiğine bakmayan çokta yumuşak bir sabun değildir. Her iki şekilde de kullanabilirsiniz @guwenkaya komşum.

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  More For You Sabun .. Naci Erdem 83 58,930 26/11/2023, Saat: 21:08
Son Yorum: Johny White
  Derby Sabun eggman 216 257,210 17/06/2023, Saat: 21:15
Son Yorum: Ömer t. Katı
  Tek sabun kullansaydınız? geldigitti 131 113,945 04/03/2023, Saat: 02:11
Son Yorum: inter
  Proraso Sandalwood Sabun blaster 148 101,113 01/02/2023, Saat: 12:26
Son Yorum: Mecanica
  Mitchells Wool Fat Sabun bossyje 473 417,061 12/12/2022, Saat: 14:14
Son Yorum: marv
  Wilkinson Stick sabun ynspektas 130 71,525 26/11/2022, Saat: 22:36
Son Yorum: thatwickerhat
  More for you sabun Ertu 0 1,532 02/07/2022, Saat: 14:55
Son Yorum: Ertu
  Sabun tedarik sorunu noneed 8 4,313 12/03/2022, Saat: 00:41
Son Yorum: Johny White
  Arko Sabun Modifiye Önerileri emre-sti 219 179,267 18/09/2021, Saat: 09:42
Son Yorum: broraso
Wink Wholly Kaw - Siero Tabanlı Sabun İncelemesi Sh@dow 19 8,800 04/06/2021, Saat: 00:19
Son Yorum: samuray73

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: