Sert sakalına yıllardır çare bulamamış birine tavsiyeleriniz
(31/08/2018, Saat: 18:27)arrowcrown Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Astrayı da deneyeceğim. Bir de Qshave alet gelecek Aliexpres'ten. Onunla da bir iki ayar denerim. Benim sakalı tersten alamayacağım neredeyse kesin. Ancak xtg yapabilirim bazı bölgelere. Yine bariz fark göremezsem kaderim makine demektir. Şimdilik en azından yüzümü dağıtmadığıma seviniyorum Smile. Sadece 2 noktada ufak kanama oldu o kadar. Bastırmama konusunda gerekli uyarıları ısrarla yapanlara teşekkürler.
Yeşil Astra ve rimei ile güzel köpük vs ön hazırlık sonrası temiz sonuç çıkıyor. Bastırmadıktan ve köpüksüz yerden geçilmediği sürece.. Ayrıca atg çok zaman isteyen bir durum diye düşünüyorum. Hiç denemedim daha böylesine tahrişsiz tıraş olurken bu keyif bozulmasın diye.

SM-N9000Q cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
@arrowcrown komşum, sizin gibi bilzerde bu süreçleri yaşadık. Tecrübe ederek doğru yolu mutlaka bulacaksınız.
Jilet terhicine çok fazla takılmayın cildinize uygun olan jileti mutlaka deneye deneye bulacaksınız.
Kendi adıma şunu söyleyebilirim bugüne yaklaşık 30'a yakın jileti çesidi denedim ve bunlar arasından bana
iyi gelecek sadece 2 jileti yakalayabildim Smile
Size tavsiyem; Jiletten daha önemlisi cildinizi tıraşa hazırlamaktır.
Yüzünü güzelce yıkayın. Tıraş köpüğünün iyi hazırlanmış olmasına dikkat edin.
Son olarakta fırçayla hazırladığınız köpüğü yüzünüze sürdükten sonra elinizle de yüzünüze yedirmeye çalışın.
Bu şekilde bir deneme yapın. Menun kalmadığınız aynı jiletle bile çok güzel bir tıraş çıkarabildiğinizi göreceksiniz.

Keyifli tıraşlar diliyorum Smile
@batmanforever, tavsiyeleriniz.için teşekkür ederim.

Şu an kullandığım sabun valobra stick. Merak ettiğim bir şey var: kartuşlu sistemde kullandığım nivea tıraj jeli fırçayla kullanılamaz mı? Bir kaba biraz sıkıp köpürtsem? Sabun farkı çok önemli midir?

Bir de jiletin 2. tarafını başka tıraşta mı kullanıyorsunuz yoksa aynı tıraşta iki yüzü de kullanıyor musunuz?
Çoğu kişi jiletin 2 tarafını da kullanıyor diye tahmin ediyorum. Kullan at yapan çok kişi var çünkü..

Nokia 3310 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi.
(31/08/2018, Saat: 20:43)arrowcrown Adlı Kullanıcıdan Alıntı: @batmanforever, tavsiyeleriniz.için teşekkür ederim.

Şu an kullandığım sabun valobra stick. Merak ettiğim bir şey var: kartuşlu sistemde kullandığım nivea tıraj jeli fırçayla kullanılamaz mı? Bir kaba biraz sıkıp köpürtsem? Sabun farkı çok önemli midir?

Bir de jiletin 2. tarafını başka tıraşta mı kullanıyorsunuz yoksa aynı tıraşta iki yüzü de kullanıyor musunuz?

Valobra stick sabunu kullanmadığım için bir yorum yapamayacağım.
Tüpten elde edilen jel veya köpük için bir fırçanın kullanılması uygun değildir.
Kullandığım sabunlar sırasıyla cella, arko sabun, arko tıraş kremi derby tıraş kremi ve nivea turaş kremi.
Hepsini de beğenerek kullanıyorum. Tıraş olurken mutlaka Jiletin her iki tarafını sırasıyla kullanın.
Bir tarafı köpükle dolduğunda çevirip diğer tarafıyla tıraşınıza devam edebilirsiniz

Sabundan elde edilen tıraş köpüğünün kıvamına dikkat edin. Kıvamı yeterli olmayan köpüğü yüzünüze
Uygulayıp başladığınız tıraş hem konforsuz hemde tahrişle sonuçlanabilir.

Bir diğer tavsiyem de sakalın ters yönüne doğru tıraş olma konusunda ısrarcı olmayın.
Yüzünüzü, cildinizi, sakalınızı ve sakalınızın çıkış yönünü tanıyana kadar sakal çıkış ve çapraz yönde
Tıraşınızı tamamlayın. Tecrübe ettikçe zaten eliniz kendiliğinden en mükemmel tıraşı çıkaracaktır.

En mükemmel tıraş geleneksel tıraş yöntemidir Smile
Bugün 2. denememde sabunu bol sürüp iyi köpük yaptım. Bu defa 2 perde denedim. 2. perdede çapraz ya da yan geçtim. Sonuç yine diğer sistemlerle aldığımdan farklı olmadı. 2 perde yaptığım halde tahriş hissiyatı dün ile aynıydı. Yani diğer sistemlere göre biraz daha tahrişli. Sonuçta şu ana kadar benim için pek bir farkı görünmüyor klasik tıraşın. Elim biraz daha alışana kadar 1 hafta daha devam ederim. Bir iki farklı jiletle daha deneyip sonuç alamazsam eski pratik sisteme geri döneceğim...
(01/09/2018, Saat: 15:00)arrowcrown Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Bugün 2. denememde sabunu bol sürüp iyi köpük yaptım. Bu defa 2 perde denedim. 2. perdede çapraz ya da yan geçtim. Sonuç yine diğer sistemlerle aldığımdan farklı olmadı. 2 perde yaptığım halde tahriş hissiyatı dün ile aynıydı. Yani diğer sistemlere göre biraz daha tahrişli. Sonuçta şu ana kadar benim için pek bir farkı görünmüyor klasik tıraşın. Elim biraz daha alışana kadar 1 hafta daha devam ederim. Bir iki farklı jiletle daha deneyip sonuç alamazsam eski pratik sisteme geri döneceğim...
Hocam ben hazirandan beri tıraş oluyorum geleneksel şekilde. İlk perde sakal çıkış yönü ikinci perde rötuş. Sakal alışana kadar çıkış yönü dışında bir hareket tahrişe davetiye çıkarabilir diye düşündüğümden pek zorlamıyorum. Dilerseniz çıkış yönü tek perde ve rötuş deneyin.

Nokia 3310 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi.
(01/09/2018, Saat: 15:13)FearOfATG Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Hocam ben hazirandan beri tıraş oluyorum geleneksel şekilde. İlk perde sakal çıkış yönü ikinci perde rötuş. Sakal alışana kadar çıkış yönü dışında bir hareket tahrişe davetiye çıkarabilir diye düşündüğümden pek zorlamıyorum. Dilerseniz çıkış yönü tek perde ve rötuş deneyin.

Çapraz ve yan almada bir sorun yaşamıyorum. Ama ters alamam zaten. Mümkün değil, kazırım deriyi. Zaten çıkış yönünde de alsam, kartuşlu sisteme göre daha fazla yanma oluyor ama dert edecek kadar değil. Tıraş sonrası kremin etkisiyle 15-20 dakika sonra geçiyor. Ben henüz bir ışık göremedim klasik sistemde.
(01/09/2018, Saat: 21:40)arrowcrown Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Çapraz ve yan almada bir sorun yaşamıyorum. Ama ters alamam zaten. Mümkün değil, kazırım deriyi. Zaten çıkış yönünde de alsam, kartuşlu sisteme göre daha fazla yanma oluyor ama dert edecek kadar değil. Tıraş sonrası kremin etkisiyle 15-20 dakika sonra geçiyor. Ben henüz bir ışık göremedim klasik sistemde.

O jilet ile daha iyi anlasmanin yolunu buldukca cok daha guzel tiraslar olacaksiniz.
Vazgecmeden devam edin, 2 ay sonra sonuclar farkli olacak.
(02/09/2018, Saat: 14:39)rock83 Adlı Kullanıcıdan Alıntı: O jilet ile daha iyi anlasmanin yolunu buldukca cok daha guzel tiraslar olacaksiniz.
Vazgecmeden devam edin, 2 ay sonra sonuclar farkli olacak.

2 ay sonunda farklı olacak olmasının nedeni jilet kullanmaya elimin alışacak olması mı yoksa cildimin alışacak olması mı? Cildimin alışacak olmasıysa evet sabretmek gerek ama diğer türlüyse elim daha alışınca bundan belki biraz daha iyi yapabilirim o kadar. Bölgesel olarak kirli kalan yerler önemli değil, el alıştıkça düzelir. Ama sorun şu ki, en kolay alınan yerler favorilerin hemen altı ve buradaki sonuçtan da memnun değilim.

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
Star Geleneksel Tıraş Hakkında Tavsiyeleriniz Ogz4835 5 1,537 19/07/2023, Saat: 19:07
Son Yorum: Ogz4835
  Muhle R41 & R89 & Merkur 15C: Tavsiyeleriniz Eskizcan 8 2,771 01/01/2022, Saat: 12:11
Son Yorum: Eskizcan
  Hassas/Egzemalı cilt üzerinde Sert sakal var. Sert sabun kullanmak istiyorum Hexciter 20 8,796 14/05/2021, Saat: 12:55
Son Yorum: habaz
  brükseldeki biri için tavsiyeleriniz? emredogan 72 111,333 02/04/2015, Saat: 00:29
Son Yorum: kethuda57
  Nasıl daha sık ve sert sakal sahibi olabiliriz gamez34 9 49,894 19/07/2013, Saat: 17:00
Son Yorum: tugruldogan

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: