Gillette Wilkinson Sword
Komşum tekil olarak o manada değil söylemek istediğim şu aynı jilet birden fazla makina da dahi sizi gülümsetiyorsa genel olarak iyi katagorine girmiş oluyor . Sizin ilk yoruma yazma sebebim tek makina ile ve ilk kullanımınızdan memnuniyetiniz üzerine yazdım . Ayırca aynı makina ve jilet ile bir sonraki tıraşınızdan memnun kalmama ihtimaliniz de var . Şahsen bütün gilette serileri içinde memnun kalamadığım jilettir . Umarım siz her tıraşınızda memnun kalırsınız.
(29/11/2019, Saat: 19:54)Nani Kuş Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Komşum tekil olarak o manada değil söylemek istediğim şu aynı jilet birden fazla makina da dahi sizi gülümsetiyorsa genel olarak iyi katagorine girmiş oluyor . Sizin ilk yoruma yazma sebebim tek makina ile ve ilk kullanımınızdan memnuniyetiniz üzerine yazdım .  Ayırca aynı makina ve jilet ile bir sonraki tıraşınızdan memnun kalmama ihtimaliniz de var . Şahsen bütün gilette serileri içinde memnun kalamadığım jilettir . Umarım siz her tıraşınızda memnun kalırsınız.

Öncelikle iyi dilekleriniz için teşekkür ederim komşum. Haklısınız beklenmedik bi sonuçla karşılaştığım için paylaşmak istedim hemen. Ama ilk tıraşım olduğunu ve kullandığım aleti de belirttim. Forumdaşları yanlış yönlendirmek istemem. Denemelerim devam edecek tabi ki. Çoğu komşumuzun da kullandığı jiletler hakkında sonradan fikirleri değişebiliyor. Sadece deneyim aktarımı yapmayı ve yapanları okumayı seviyorum o yüzden acele etmiş olabilirim. Farklı kombinasyonlarla kullandıkça iyiye ya da kötüye gidiş olursa belirtirim buradan. Benim merak ettiğim bir diğer konu ise ; farklı zamanlarda üretilen serilerde kalite farkı olabilir mi ?
Evet bu çok sık karşılaştığımız bir durum . 3 yıl önce aldığım Polsiver jilet ile 6 ay önce aldığım polsilver arasında kesim hissiyatı olarak bariz bir fark var . Bazen aynı kutunun içindeki jiletler bile farklı olabiliyor . Bunun sebebi kullandıkları hammaddenin kalitesi olabilir , uçlarına keskinlik veren makinanın yıpranması olabilir . Jiletlerinin stabilizesi konusunda bana göre 4 marka jilet de fazla bariz bir fark yok .

1. Gillette firmasının Rusya üretimi olan jiletleri .

2. Personna grubunun İsrail üretimi jiletleri .
( fakat crystal jiletini çok değiştirdi eski kırmızı kutu içinde cift mavi kağıtlı jileti şuan üretilen jileti ile en ufak benzerliği dahi yok .)

3. Feather

4. Kai

Ek olarak

Jileti markası önemli değil makinaya takmadan tıraşa başlamadan önce avuç içinde stroplama yaparsanız jilette kalmış olan mikro düzeydeki çapaklar.....vs temizlemiş olursunuz .
Bu jilet için yazdıklarım hala geçerliliğini koruyor. İlk kullanımdan sonra farklı aletlerle de denedim sonuçlar hala gayet güzeldi. Merak edenlere bi şans vermelerini öneririm.

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Gillette platinum esevetnov 88 61,211 03/10/2023, Saat: 23:45
Son Yorum: alfredantionee
  Gillette London Bridge tipsol 6 1,677 04/09/2023, Saat: 13:20
Son Yorum: tipsol
  Gillette 7 O'Clock Super Stainless Double Edge (Yeşil Paket) koolandgang 50 43,939 24/04/2023, Saat: 15:43
Son Yorum: BAYsubjeckt
  Gillette Firmasının Jiletlerinde Tercih Sıralamanız habaz 27 14,475 02/03/2023, Saat: 21:10
Son Yorum: inter
  Wilkinson Sword DE razor blades totan35 130 125,132 02/09/2022, Saat: 21:11
Son Yorum: cavenaut
  Gillette Silver Blue mriza1 193 143,773 23/09/2021, Saat: 14:29
Son Yorum: Yasuo3817
  Lord Blue Sword Zayn 0 1,198 17/08/2021, Saat: 00:32
Son Yorum: Zayn
  Gillette 7 o'clock Sharp Edge Yellow Pack baduruk 362 291,288 05/01/2021, Saat: 09:29
Son Yorum: Oldstyle
  GILLETTE MINORA PLATINUM gökbörü 6 5,265 30/11/2020, Saat: 17:12
Son Yorum: ekindgn
  GILLETTE 7 O'CLOCK SUPER PLATINUM, BLACK BOX, MADE IN INDIA muratti 24 38,979 17/05/2020, Saat: 03:50
Son Yorum: 3.Perde

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: