Uçakta kabin bagajında tıraş aleti taşınabiliyor mu?
Bu birazda havaalanına bağlı sanırım. Türkiye de her havalimanına sadece kabin bağajı ile uçmuş biriyim. İşim gereği ayda 2-3 şehre uçuyorum. Kabin bagajında jilete hiçbir sorun yaşamadım

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
(29/04/2020, Saat: 13:37)Kecelan Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Bu birazda havaalanına bağlı sanırım. Türkiye de her havalimanına sadece kabin bağajı ile uçmuş biriyim. İşim gereği ayda 2-3 şehre uçuyorum. Kabin bagajında jilete hiçbir sorun yaşamadım

Komşum tecrübeleriniz tamamen gözden kaçırma veya güvenlik konusunu ilgili personellerin savsaklaması sonucu yaşanmış durumlardır. Üstünüzde veya el bagajınızda taşınması yasaktır.
Saygılarımla.

https://www.facebook.com/KariaBrushWorks
Jilet olmazsa Makine de hiç bir sorun olmaması gerekir. Jiletsiz makine cep telefonu veya anahtardan bile daha tehlikesiz
Her gittiğim yere mutlaka tıraş ekipmanlarımı götürüyorum. Çok sık uçan, hatta kolunda uçak dövmesi olan birisiyim. Havacılık endüstrisine ilgisi olan birisi olarak ve pek çok haberi takip eden birisi olarak şunu söyleyebilirim ki kabin içerisinde kesici alet taşınması tüm dünyada yasaktır. Tesadüfen uçağa jilet veya uçak çakı tarzı şeylerle binmiş olabilirsiniz, fakat bu tamamen farkındalıkla alakalı bir durum: görevlinin tavrına kalmış şans eseri bir durum. Diğer türlü, görevli tüm ekipmanlarınıza el koymaya, dahası sizi "bunu neden taşıdığınızı ve havalimamına neden kurallar gereği uygun bir şekilde getirmediğinizi çok rahatlıkla sorgulayabilir, bunun için gözaltına alınabilirsiniz. Uçaklarda olan kuralların hepsi "lesson learned" denilen, kısacası öğrenilmiş-yaşanmış olaylardan dolayıdır, bu nedenle kesici aletler kabin içinde yasaklandıysa bu daha önce yaşanan bir durum nedeniyledir. 0,20 kuruşluk bir jilet nedeniyle kendinizi gözaltında bulmak istemezsiniz, bu nedenle kesici tüm aletlerinizi bagaja verin.
Kabinde tıraş olacak değiliz Smile

Peki ben nasıl yapıyorum eğer bagajım yoksa, kahvaltıdan önce dışarı çıkıp en yakın marketi buluyorum, genellikle oluyor, olmazsa çarşıdan alıyorum. Kafam rahat oluyor.
Hadi hayırlı tıraşlar!  Tıraş aleti
İstanbul dan İzmire giderken çantamda bisiklet alyan takımı vardı.Kimse bi şey demedi.Ve açıkçası yasak olduğunu tahmin etmedim.Uçağa binmeden önce yasaklı lar listesinde isviçre çakısı falan var dı.Bisiklet alyan takımında çakı falan yok.Rahat bi şekilde izmire gittim.Fakat izmir den dönerken alyan takımına zorla el koydular.
shopping.png

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Enstrüman çalan geleneksel tıraş üyeleri rewolwer_ 49 41,026 17/10/2023, Saat: 00:05
Son Yorum: ohtararan
  Tıraş Dışı En Son Ne Aldınız? onurcakmak 1,347 500,574 10/05/2022, Saat: 21:45
Son Yorum: Serjames
Thumbs Up Askerlikte Tıraş Nükleer 114 40,767 19/05/2021, Saat: 00:08
Son Yorum: Fenotip
Wink Tıraş Dışı İndirim, Fırsat, Kupon veya Hediye-İndirim Çekleri 3RD1 25 13,548 14/05/2020, Saat: 18:45
Son Yorum: 3RD1
Information Geleneksel tıraş gerçekten iyi mi,bilmiyoruz. ahraz 24 13,807 16/02/2018, Saat: 02:45
Son Yorum: arbenar
  Neden Tıraş Kreminden / Köpüğünden Slime Yapıyorlar aliyuksel 2 3,169 09/04/2017, Saat: 10:46
Son Yorum: aliyuksel
  Geleneksel Tıraş forumunun reklamı ilkerxxx 6 11,733 09/10/2013, Saat: 21:46
Son Yorum: theunnamed
  Masaj, Tıraş Öncesi ve Saç Bakım Yağı Yapımı geldigitti 0 4,191 15/09/2013, Saat: 15:07
Son Yorum: geldigitti

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: