Ilk geleneksel trasta köpük sorunu
Break in isine girmeden önce biraz forumu okudum. Benim sabunumun kaseli olmasinin yeterli olmadigini anlayip bir köpürtme kabi edindim. Sonuç asagida. Fikriniz?

a1ihw6.jpg
Üstadlar daha doğru değerlendirir ama bana sulu gibi geldi..
(08/08/2018, Saat: 21:34)FearOfATG Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Üstadlar daha doğru değerlendirir ama bana sulu gibi geldi..

Su isi çözülür. Tek derdimiz o olsun.
O yaptıgınız sabunu, 1-1.5 dakkada yuzunuzde calıssanız guzel kopuk olur.
Kasenin icinde tırtık desen yoksa, avuc icinde daha hızlı yapabilirsiniz, bir deneyin belki daha kolayınıza gelir.
(08/08/2018, Saat: 22:02)mehmets Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Su isi çözülür. Tek derdimiz o olsun.

O zamansa su işi çözüldüğünde köpük işi de ciddi anlamda değişmiş olur. Smile
Resmi maalesef göremiyorum ama şahsi fikrim oluşan köpüğün test edilmesi anlamında iki şeklin olduğu;

a. Yaptığınız köpüğü avuç içinizle sıkın. Süzme yoğurt,kremşanti kıvamı elde ettiyseniz kafidir.
b. Yaptığınız köpüğe yakından bakın, baloncuksuz ya da küçük baloncuklu ise kafidir.

Saygılar.
bir yıl daha bitiyor
düşlerim,tasarılarım,yarım kalmış onca şey
her yıl biraz daha kısalıyor bir öncekinden
bana mı öyle geliyor yoksa daha hızlı mı ilerliyor zaman
insan yaşlanırken?
(09/08/2018, Saat: 16:58)ahraz Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Resmi maalesef göremiyorum ama şahsi fikrim oluşan köpüğün test edilmesi anlamında iki şeklin olduğu;

a. Yaptığınız köpüğü avuç içinizle sıkın. Süzme yoğurt,kremşanti kıvamı elde ettiyseniz kafidir.
b. Yaptığınız köpüğe yakından bakın, baloncuksuz ya da küçük baloncuklu ise kafidir.

Saygılar.

Teşekkürler
Arkadaşlar, merhaba.

Tıraşdan önce tıraş kasesine tıraş kremi koyduktan sonra en uygun köpük kıvamını elde etmek için kaseye ne kadar su koyuyorsunuz.?
Bu konuda benim stilim Michael Freedberg'in Islak Fırça Yöntemidir.
https://www.youtube.com/watch?v=_4zESTQWDuw

Kullandığımız tıraş sabununun cinsine göre kıvamlı köpük elde etmek için daha az veyahut daha çok su kullanırız.

Mesela Tabac Tüp Krem kullanırken, doğru köpük kıvamlılığı elde etmek için normalden biraz daha fazla krem kullanırım, fakat eklediğim su miktarı az. Çünkü Tabac tüp krem çok köpürmüyor.

Deneyimlerinizi öğrenmek isterim.
sabunu tıraştan 5 dk önce ıslatırım. fırçayı da sudan geçirip silkelerim. ortalama 20 30 saniye yükleme yaparım. (tasım ve fırçam sabit, sentetik) daha sonra sabunun durumuna göre damla damla yükleme yaparım(nasıl uğraşıyorsun diyenler için elinizi ıslatın parmak uçlarından aktığı kadar). güzel kıvamlı köpük severim öyle de yaparım. sabunu yüzüme uyguladıktan sonra fırçayı bir kaç damla su ile ıslatıp çok az da yüzde çalışırım. rutinim böyle.
Ben de köpük kıvamını yüzde köpürtmede daha iyi tutturduğumu düşünüyorum. Evet köpürtme tası çok zevkli çok eğlenceli oyun oynamak gibi ama işte yüzde kopurtunce sakalları daha iyi yumusattigini hissediyorum... yüzüm küçük ellerim küçük ototmatik olarak fircalarimda küçük, yüzümde böyle yaya yaya yedire yedire fırçalaya fırçalaya daha çok keyif alıyorum.

Zaten bu yüzde kopurtmemi tasta kopurtmemi daha iyi konusu dipsiz kuyu, kime daha iyi hoş nasıl geliyorsa öyle kullanmalı, birbirlerine göre farkları yok gibi...

Önemli olan doğal kıl fırçaları suda uzunca bekletmek ve sonrasında sabunu/kremi yedire yedire iyi yüklemek ve su ayarını dengelemek, bunlar yapıldıktan sonra her iki şekilde de yeterli iyi olmuş köpük yapmak çok kolay
... Jilet

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Geleneksel tıraş vs Modern tıraş alie5734 30 12,032 21/04/2024, Saat: 23:09
Son Yorum: Alkali
  Geleneksel tıraş sakalı inceltir mi? simsek 3 2,362 09/08/2023, Saat: 11:35
Son Yorum: Lord Sparhawk
Star Geleneksel Tıraş Hakkında Tavsiyeleriniz Ogz4835 5 1,564 19/07/2023, Saat: 19:07
Son Yorum: Ogz4835
  Bir Türlü Kurtulamadığım Tahriş Sorunu esatakgul 22 5,834 19/07/2023, Saat: 00:27
Son Yorum: Murathan Kurt
  Geleneksel tıraş Tıraşsever 7 1,579 25/04/2023, Saat: 17:53
Son Yorum: Ömer t. Katı
  Köpük Fotoğrafları theunnamed 405 184,419 17/03/2022, Saat: 00:00
Son Yorum: exselans
  Geleneksel tıraşın sakal yoğunluğuna etkisi. rewolwer_ 22 26,110 02/01/2022, Saat: 04:19
Son Yorum: tobaccoman
  Islak Traşta Başınıza Gelen Komik Olaylar... Aedan 84 56,216 01/01/2022, Saat: 14:36
Son Yorum: Kanadıkırık
  Gelin el ele verelim, geleneksel tıraş ekipmanlarını yaygınlaştıralım. mvorun 19 7,041 01/05/2021, Saat: 19:26
  Geleneksel tıraşa başlamaktan korkuyorum. ahmetahmet64 24 8,857 01/05/2021, Saat: 19:25

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: