Başak Ekstra Beyaz
Fırçayı iki kez kullandıktan sonra performans konusunda ne yazık ki hayal kırıklığı yaşadım. İlk denememde fırçayı yükledikten sonra tasta köpürttüm. Köpük oldukkça iyiydi. İlk perdeden sonra ikinci perdeye geçtiğimde @kokopelli 'nin de dediği gibi köpük neredeyse tamamen sönmüştü. Tekrar yükleme yapıp yüzde köpürtüp tıraşa devam ettim. İkinci kullanımda fırçayı yükledikten sonra yüzde köpürttüm. İkinci perdede köpük tamamen sönmedi ama yetersizdi fırçayı tekrar yüklemek zorunda kaldım.

Fırçanın diğer özelliklerine gelince ; kıllar çok yumuşak fakat omurgası çok iyi değil kıller fazla yayılıyor. Düğümün ayrılması gibi bir sorun yaşamadım.

Benzer sorunları Semouge 1305'te de yaşamıştım. Sanırım kılları yumuşatmak ve beyazlatmak için uygulanan işlemler kılların özelliklerini geğiştiriyor. Ben şahsen 5TL'ye pazardan aldığım bir domuz fırçadan Semouge 1305'ten daha iyi performans aldım. Meşhur ikilem fırça seçiminde de geçerli gibi ; performans mı, güzellik mi?
Güzellik diyenlere bu fırçayı tavsiye ediyorum. Ben hep performanstan yanayım!
https://youtube.com/channel/UCD-HX8qdZx__yv3jmHY6TFg
Performans olmadıktan sonra güzellik neye yarar ki?
(27/07/2018, Saat: 20:29)FearOfATG Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Performans olmadıktan sonra güzellik neye yarar ki?
https://youtu.be/GHX2mvFVQMs

Değil mi efendim?

SM-N950F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Performans çok önemli fırçalarda. Tekrar tekrar fırçaya yükleme yapmak boş zaman kaybıdır.

(27/07/2018, Saat: 20:37)kokopelli Adlı Kullanıcıdan Alıntı: https://youtu.be/GHX2mvFVQMs

Değil mi efendim?

40 yıl düşünsem araba reklamı olacağı aklıma gelmezdi. Ne alakâ dedim içimden. Huh
(27/07/2018, Saat: 20:53)ziyanınjileti Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Performans çok önemli fırçalarda. Tekrar tekrar fırçaya yükleme yapmak boş zaman kaybıdır.

Tabii ki! Bir de tam keyfin ortasında ben bittim deyip çekilmesi de can sıkıcı Wink
(27/07/2018, Saat: 19:41)habaz Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Fırçayı iki kez kullandıktan sonra performans konusunda ne yazık ki hayal kırıklığı yaşadım. İlk denememde fırçayı yükledikten sonra tasta köpürttüm. Köpük oldukkça iyiydi. İlk perdeden sonra ikinci perdeye geçtiğimde @kokopelli 'nin de dediği gibi köpük neredeyse tamamen sönmüştü. Tekrar yükleme yapıp yüzde köpürtüp tıraşa devam ettim. İkinci kullanımda fırçayı yükledikten sonra yüzde köpürttüm. İkinci perdede köpük tamamen sönmedi ama yetersizdi fırçayı tekrar yüklemek zorunda kaldım.

Fırçanın diğer özelliklerine gelince ; kıllar çok yumuşak fakat omurgası çok iyi değil kıller fazla yayılıyor. Düğümün ayrılması gibi bir sorun yaşamadım.

Benzer sorunları Semouge 1305'te de yaşamıştım. Sanırım kılları yumuşatmak ve beyazlatmak için uygulanan işlemler kılların özelliklerini geğiştiriyor. Ben şahsen 5TL'ye pazardan aldığım bir domuz fırçadan Semouge 1305'ten daha iyi performans aldım. Meşhur ikilem fırça seçiminde de geçerli gibi ; performans mı, güzellik mi?
Güzellik diyenlere bu fırçayı tavsiye ediyorum. Ben hep performanstan yanayım!

Hocam köpük yutma sorunu yeni fırçalarda ve sirkeli suda bekletilmis fırçalarda olabiliyor. Fırçayı birkaç defa sabunlayıp sabunlu bırakın. Benim porsuk ve domuz fırçalarımda sirkeli su sonrası tam köpürtememe gibi durum gözlemledim. Fazla yayılma sorunu için düğüm kısmindan ipliği makara gibi sararak ne kadar istiyorsanız yükseltin. Ucu yumuşak gövdesi sağlam fırçanız olur. Ben o şekilde yapıyorum. Benim fırça konudaki değil ama ona da uygulanabilir.
2dir85h.jpg
Kainatın aynasıyım, mademki ben bir insanım.
(27/07/2018, Saat: 21:57)laktik Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Hocam köpük yutma sorunu yeni fırçalarda ve sirkeli suda bekletilmis fırçalarda olabiliyor. Fırçayı birkaç defa sabunlayıp sabunlu bırakın. Benim porsuk ve domuz fırçalarımda sirkeli su sonrası tam köpürtememe gibi durum gözlemledim. Fazla yayılma sorunu için düğüm kısmindan ipliği makara gibi sararak  ne kadar istiyorsanız  yükseltin. Ucu yumuşak gövdesi sağlam fırçanız olur. Ben o şekilde yapıyorum. Benim fırça konudaki değil ama ona da  uygulanabilir.
2dir85h.jpg

Teşekkür ederim üstad, bir deneyim.
Sapa göre kıl yoğunluğu zayıf, omurgasız bir fırça. Köpük yutuyor. Tek artısı two band porsuktan bile yumuşak.
Nedir, ne değildir?
Photo 
Çok teknik kelimelerle anlatamayabilirim ancak dilim döndüğünce extrashaving ten aldığım ve elime bugün geçen başak ekstra beyaz domuz kılı fırça hakkında birkaç şey yazmak istedim. Öncelikle kıllar inanılmaz yumuşak ve kaliteli. Daha önce kullandığım nom domuz kılı ve isana sentetik fırçaların yanında adeta pamuk gibi kalıyor. Hatta kullanmasam bile inceleme fırsatı bulduğum bütün fırçalardan çok daha yumuşak kılları var. Gelir gelmez arko sabun ile elimde köpürtme yapıp 15 dk beklettim ve zaten az olan kokusundan arınmış oldu. Yüze azıcık bastırdığınızda hemen açılıyor ve bu benim hoşuma gidiyor. Daha derli toplu fırçaları sevenlere çok uygun olmayabilir. Köpük yutma olayını ben yaşamadım. 2 perde tıraşiçin yeterli köpüğü muhafaza etti. Kıllar bembeyaz ve çok hoş bir görüntüsü var. Düğüm olarak çok sık bir yapıda değil ancak büyük olmasından dolayı bu eksiği kapatıyor bence. Sapının ahşap olmasını beğendim. Gerçi sap konusundaki düşüncelerim zamanla değişebilir. Forumda yerli fırçalar haklı olarak eleştiriliyor ancak sadece yerli olmasından dolayı bile bu ürünleri almamız gerektiğini düşünüyorum. Bu sayede daha kaliteli belki
Arko gibi dünyaca kabul gören fırçalarımız olabilir.
[img]PkzXeS.jpg[/img]

[img]1ubU0o.jpg[/img]
Yaklaşık bir aydır kullanıyorum bu fırçayı. Yalnızca iki veya üç defa tıraş oldum ama arada sırada köpük yapıp oynadım ve bıraktım. İlk başlarda daha önceden de bahsedildiği gibi köpüğü yutuyordu ve kıl diplerinden su geldiği için köpük sürekli kıvam kaybediyor, ikinci perdeye bir şey kalmıyordu. Bugünkü tıraşta iki perde oldum bir iki perde daha olsam yeterdi herhalde. Sanırım mesele fırçadaki suyu iyi silkmek ve ardından bu uzun kıllara uygun bol bol sabun yuklemekteymiş.

Fırça hem nostaljik hem de kaliteli duruyor. Beyaz kıllar zaten çok güzel çatallanıyor. Kıllar özellikle tıraştan sonra çiçek gibi açılıyor. Uygun fiyatlı, yumuşak uçlu domuz fırça arayanlar için ideal olabilir.

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Başak-Süper Fırça zorba58 116 144,532 19/10/2021, Saat: 23:57
Son Yorum: XauPau

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: