Başak Ekstra Beyaz
#1
Bugün İMPA'dan Başak ekstra beyaz fırçam geldi. Henüz kullanmadım fakat görünüşü çok etkileyici. Avuca tam oturan yapılı ve şık bir sapı var. Kıllar süper! Kılların rengi Semouge fırçalar ile aynı. Bir çoğu çoktan çatallanmış bile. Elimde sabun köpürttüm, sanki porsuk yumuşaklığı var. Hiç bir koku yok. Yarın tıraş olup deneyimimi paylaşacağım. Eğer performansı da iyi çıkarsa bu fırçayı fiyatı uygun iken kaçırmayın alın derim.
Yaşamakla Meşgul...
Cevapla
#2
Linkini atar mısınız?
Cevapla
#3
(25/07/2018, Saat: 17:17)FearOfATG Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Linkini atar mısınız?

https://www.extrashaving.com/basak-ekstr...as-fırcası
Yaşamakla Meşgul...
Cevapla
#4
Fotoğraf da paylaşayım :
11l7lur.jpg

n4ce43.jpg
Yaşamakla Meşgul...
Cevapla
#5
Güzel günlerde kullanın inşallah. Köpürtmesi güzel olur gibi duruyor bence kıllar..
Cevapla
#6
Hayırlı olsun, güzel günlerle kullanın.

Bu fırçayı birkaç kez kullandım. Birinci perde için köpürttüğümde genellikle bol köpük oluyor ancak ikinci perdeye hiç köpük kalmıyor. Yağlı mıdır, su çekmesi zaman mi alacak bilemedim.

SM-N950F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Cevapla
#7
Selamlar,
Bu tarz kıllarda ekstra ağartma işlemi uygulandığı için 2.perdeye köpük yetişmiyor.Ağartma işlemi kılların incelemesine yol açıyor.İnce kıllı domuz fırçalar ilk perde için inanılmaz bol köpük yapar fakat köpük daha yüze uygulama yaparken sönmeye başlar.
Mesela soc domuz fırçada dişi domuz kılı ve ekstra ağartma benzer sonuçlar doğuruyor.Bence domuz fırça severler koyu kalın kıllı fırçalar tercih etmeli.
Cevapla
#8
Bu fırçayla ilgili tecrübem şöyle: başlarda ters kıllar biraz can sıkıcıydı, olması gerekenden fazlaydı ama onları düğümden ayırınca güzel bir fırça oldu çünkü kıllar hakikaten Semogue kalitesinde. Fırça break in oldukça daha da güzelleşiyor derken, sap ve dügüm ayrıldı. Henüz alalı 2 hafta olmamıştı.

Satın aldığım dört yerli fırçanın üçünde de kısa bir süre içinde aynı şekilde sap ve düğüm ayrıldı. Yerli fırçaların fiyatı uygun olduğu için tekrar satın almak mümkün ama sıfırdan break in yapmakla uğraşmak insanı soğutuyor. Omega gibi ucuz ve harika fırçalar üreten bir alternatif varken bir daha yerli fırça almayı düşünmüyorum.

Alacaklara tavsiyem satın alırken sap ve knot birbirine düzgün yapışmış mı kontrol edin. Benim gibi internet üzerinden alıyorsanız pek mümkün değil bu ama elden alıyorsanız şu şekilde anlamak mümkün: düğümün bir tarafı sapa tam oturmamış olduğu için çok hafif yamuk duruyor. Aman deyip geçmeyin zira o yamukluk kısa bir süre sonra tıraşın ortasında fırçanızı 2 parçaya ayırıyor
Cevapla
#9
Gentleman Adlı Kullanıcıdan Alıntı:Bu fırçayla ilgili tecrübem şöyle: başlarda ters kıllar biraz can sıkıcıydı, olması gerekenden fazlaydı ama onları düğümden ayırınca güzel bir fırça oldu çünkü kıllar hakikaten Semogue kalitesinde. Fırça break in oldukça daha da güzelleşiyor derken, sap ve dügüm ayrıldı. Henüz alalı 2 hafta olmamıştı.

Satın aldığım  dört yerli fırçanın üçünde de kısa bir süre içinde aynı şekilde sap ve düğüm ayrıldı. Yerli fırçaların fiyatı uygun olduğu için tekrar satın almak mümkün ama sıfırdan break in yapmakla uğraşmak insanı soğutuyor. Omega gibi ucuz ve harika fırçalar üreten bir alternatif varken bir daha yerli fırça almayı düşünmüyorum.

Alacaklara tavsiyem satın alırken sap ve knot birbirine düzgün yapışmış mı kontrol edin. Benim gibi  internet üzerinden alıyorsanız pek mümkün değil bu ama elden alıyorsanız şu şekilde anlamak mümkün: düğümün bir tarafı sapa tam oturmamış olduğu için çok hafif yamuk duruyor. Aman deyip geçmeyin zira o yamukluk kısa bir süre sonra tıraşın ortasında fırçanızı 2 parçaya ayırıyor

+2. Fırça ilk geldiğinde kıl kalitesine inanamamıştım, kullanmak için break-in'e gerek bile yoktu aslında. Yine de biraz köpürt durula kurula yapayım derken hafif yamuk duran düğüm sapın içinde tıkır tıkır oynamaya başladı. @marek ağabey de aynı sorunu yaşadı, sonuç olarak bu fiyata güzel bir düğüm almış olduk.
Cevapla
#10
Sapla düğüm birbirinden ayrılıyorsa epoksi veya daha da basiti 1 tl lık japon gibi bir yapıştırıcıyla yapıştırabilirsiniz. Benim de tam tersi bugüne değin kullandığım tüm yerli üretim fırçaların düğümünü fırça sapından ayırabilmek mümkün değildi. ( buharla vs dahil ) Jaguar , Başak , Temizel vs hemen hepsini denemişimdir.
Cevapla


Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Başak-Süper Fırça zorba58 111 91,764 01/04/2020, Saat: 22:54
Son Yorum: edward

Hızlı Menü:


Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi