DIY Stand Yapımlarımızı Paylasalım
Hocam elinize sağlık epey kullanışlı olur bu stand. Eğer nemli bir bölgede yaşıyorsanız usturaların açıkta beklemesi tehlikeli oluyor yağlayıp koymak gerekir. Bu durumda alt kısımlara küçüp parçalar halinde kaymaz bir bez vs. bir şey koyarsanız hem akan yağları tutar hem usturayı.
"Keen as this razors edge invisible" W. Shakespeare
@canbaz

Teşekkürler komşum. Siz de artık bir kolonya falan yapsanız da o koku bilginizden ortaya çıkacak olan şahaserden biz de istesek =)

@Chinaski

Teşekkürler=)
Izmirde yaşıyorum fakat bulunduğum yer çokta nemli değil. Uzun süre kullanılmıcak usturalar için silah yağı veya ustura yapı öneriyorlar fakat iki kullanım arasında ne kullanılır bilmiyorum. Bebe yağı olur mu?

iPhone 'den Tapatalk aracılığı ile gönderildi
A ship in port is safe, but that's not what ships are built for.
-Grace Hopper

(11/09/2014, Saat: 10:00)Straht Adlı Kullanıcıdan Alıntı: @canbaz

Teşekkürler komşum. Siz de artık bir kolonya falan yapsanız da o koku bilginizden ortaya çıkacak olan şahaserden biz de istesek =)

@Chinaski

Teşekkürler=)
Izmirde yaşıyorum fakat bulunduğum yer çokta nemli değil. Uzun süre kullanılmıcak usturalar için silah yağı veya ustura yapı öneriyorlar fakat iki kullanım arasında ne kullanılır bilmiyorum. Bebe yağı olur mu?

Olur hocam ben epey araştırdım, vazelin ve ya bebek yağı iki kullanım arası yeterli geliyor. Ben İstanbul'dayım ve usturalarımdan birini biraz bile açıkta bıraksam ufak tefek kararma izleri görüyorum. Resmen gerilim yaşıyorum sabahları Smile
@Chinaski

Peki bebek yağı veya vazelini usturadan nasıl çıkartıyorsunuz? Özellikle kuyruk ve markalık kısımları ile sapla birleştiği erişilmesi güç yerlerden. Suyla akıp gidicek bir şey değil çünkü vazelin.

Şaşırıyorum zaten bu insanlar bu kadar hassas bir ürünü nasıl taa 1800lerden beri saklayabiliyor. Suda eriyen şeker gibi paslanıp gitmesi lazım bu usturaların =D

-Grace Hopper

(11/09/2014, Saat: 10:09)Straht Adlı Kullanıcıdan Alıntı: @Chinaski

Peki bebek yağı veya vazelini usturadan nasıl çıkartıyorsunuz? Özellikle kuyruk ve markalık kısımları ile sapla birleştiği erişilmesi güç yerlerden. Suyla akıp gidicek bir şey değil çünkü vazelin.

Şaşırıyorum zaten bu insanlar bu kadar hassas bir ürünü nasıl taa 1800lerden beri saklayabiliyor. Suda eriyen şeker gibi paslanıp gitmesi lazım bu usturaların =D

Hocam önce kuru bir peçete ile siliyorum güzelce. Sonra sıcak suyun altına tutup tıraşa geçiyorum. Çok kalıntı olmuyor aslında.
@Chinaski

Teşekkürler komşum. Diğer usturalarım da gelsin, Çelik usturaya tam geçiş yapınca denerim her türlü yağı falan. İnternette bir adamın 46 tane silah yağını test ettiği bir yazı buldum, herhalde hepsi usturalarda da kullanılabilir. İşinize yararsa eğer : http://www.dayattherange.com/?page_id=3667

-Grace Hopper

Arkadaşlar Straht üstadın standından esinlenerek ben de bir stand yaptım kendime tabi ki üstadın 1/3 çakması kalitede Smile

6jm454.jpg

fxt2sm.jpg
Mehmet ÖZAYDIN-Bursa
Hadi hayırlı tıraşlar...
Elinize sağlık.

5 tane daha delik açmış olduğunuza göre gelecek aletler var daha oraya Smile
www.BarbarosRazors.com

(17/11/2014, Saat: 22:17)theunnamed Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Elinize sağlık.

5 tane daha delik açmış olduğunuza göre gelecek aletler var daha oraya Smile

makineler gelir üstadım da memlekette zanaatkar kalmamış zar zor bir marangoz buldum o da yok bende makine açamam dedi savdı başından zor zahmet bir demirciye yaptırdım o da hizayı kaydırmış zaten Smile
Mehmet ÖZAYDIN-Bursa
Hadi hayırlı tıraşlar...
Elinize sağlık komşum. Üstat lafını hak edecek kadar ahşap bilgisinin yakınından bile geçmiyorum =) O da benim ilk standımdı, yaparken şunu şöyle bunu böyle yapsam diye fikirler geliyor insanın aklına, ikincisi daha güzel olacaktır.
-Grace Hopper

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Fırça Sapı Deneme - 2 + Stand theunnamed 21 27,943 26/11/2013, Saat: 01:14
Son Yorum: theunnamed

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: