DIY Stand Yapımlarımızı Paylasalım
@btoprak ellerinize sağlık oldukça güzel.

Çivi yerine matkapla ince bir delik açıp ağaç vidası kullanabilirsiniz bence. Yada pim gibi küçük çubuklar oluyor ismini hatırlayamadım, her iki tarafı delip ondan takabilirsiniz, arasına da biraz ağaç tutkalı, güzel olur Smile

Çok imrendim gidip ağaç kesesim geldi şimdi, ama kaplamalık aletlerin kalbi kırılır yarı yolda bırakırsam onları Smile
www.BarbarosRazors.com

(20/05/2014, Saat: 22:50)theunnamed Adlı Kullanıcıdan Alıntı: @btoprak ellerinize sağlık oldukça güzel.

Çivi yerine matkapla ince bir delik açıp ağaç vidası kullanabilirsiniz bence. Yada pim gibi küçük çubuklar oluyor ismini hatırlayamadım, her iki tarafı delip ondan takabilirsiniz, arasına da biraz ağaç tutkalı, güzel olur Smile

Çok imrendim gidip ağaç kesesim geldi şimdi, ama kaplamalık aletlerin kalbi kırılır yarı yolda bırakırsam onları Smile

Üstadım bu dedikleriniz hiç aklıma gelmedi, gayet profesyonel teknikler. Dremel ile ince bir delik ve uygun bir ahşap vidası çok iyi giderdi, böylece çatlatmazdım da 3 tane telef olanı Shy. Şu an Dremel'e alışma dönemindeyim, sırada ahşap delici matkap uçları var demektir, az önce baktım seti 17 TL idi Smile.

Sizin kaplama işlerini ilgiyle takip ediyoruz üstadım, onları bırakmayın ölmezsek hepsine sıra gelir, vade dolarsa elden ne gelir Sad...

Sent from my iPad using Tapatalk
(21/05/2014, Saat: 20:33)Lijun Adlı Kullanıcıdan Alıntı: btoprak kardeşim beğendim.Güzel askı.Ellerine sağlık.

Sağolun abi, beğeniniz onur verdi.

(26/05/2014, Saat: 14:37)artofdragon Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Çok güzel gorunuyor.Elinize saglık.Aslında gül yada akasyadan yapsak bunları tadından yenmez Smile

Üstad piyasada bulabildiğim ahşap çeşitleri ya çam ya kayın ya da balsa. Ahşap işlerini ilerlettikçe ahşap çeşitliliği de artar herhalde Smile. Şu an acemilik ve emekleme dönemi, her ahşap işimi görür yani daha SmileSmile.

@btoprak

Buradakiler biraz tuzlu gibi ama hoş desenler çıkabilir.

http://www.e-hirdavat.com/Egzotik-Agacla...els=8673-2
www.BarbarosRazors.com

Bir kaç gündür evde boş boş oturmaktan sıkıldığım için ve bana doğru yola çıkmış usturalar olduğu için amatör bir ustura standı yapsam da kullansam diyerek dün başladığım ve bugün bitmesine çok az kalan standı sizlerle paylaşıyorum =) Aslında 7 günlük ustura seti için tasarladım fakat iki ucunda da birer tane DE alet ve fırça yuvası açabilecek boşluk var sizce bu hali ile mi kalsın yoksa DE alet ve fırça yuvalarını da açayım mı?
Dipnot: İlk defa ahşap ile uğraşıyorum, detaylar hoş olmayabilir ama kesinlikle işlevsel. Modifiye yapmak için herkesin tavsiyesini bekliyorum.

Bu malzememizin önceki hali: Kırık bir Kelebek mobilya sallanan koltuk ayağı =)

734567123414a8b95bee30f708477a3f.jpg

Bu da son kat vernik veya tavsiyeler doğrultusunda cila, yağ vs atılmamış hali (sizce nasıl bitirmeli bunu?)

656baaf1c66adbcc749822b0bb583d4c.jpg
649fd0169b5ea462db580d1420c1e892.jpg
38c7349897211f48f27bfe8838ef4b46.jpg
c10725e9ecd34decfd611fd32279e348.jpg

iPhone 'den Tapatalk aracılığı ile gönderildi
A ship in port is safe, but that's not what ships are built for.
-Grace Hopper

Çok güzel olmuş. İstenirse ek yerleri çelik macunla doldurulup zımparalandıktan sonra uygun bir renge boyanabilir; ama ahşap görüntüsü korunmak isteniyorsa mevcut haliyle de gayet güzel.

Elinize sağlık, gayet şık.
Harika çok güzel
Fırça yuvalarıyla iyi olabilir!
Çok yaratıcı ve işlevsel olmuş, tebrikler !
www.BarbarosRazors.com

Güle güle kullanın. Yalnız usturalar için alt tarafa oyuk yapabilirseniz -böylece kayıp durmaz alt kısımları- sanki istenmeyen bir takım kazaları önlemiş olursunuz.
Haydi hayırlı tıraşlar...

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Fırça Sapı Deneme - 2 + Stand theunnamed 21 28,054 26/11/2013, Saat: 01:14
Son Yorum: theunnamed

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: